امروز: جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹ Friday, 24 September 2021

امامی کاشانی: مذاکرات به نتیجه هم نرسد باز ایران برد کرده

امامی کاشانی: مذاکرات به نتیجه هم نرسد باز ایران برد کرده

خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: ما می‌گوییم که اگر ایران و کشورهای 1+5 به توافق برسند هر دو طرف برده‌اند و در واقع مذاکره برد-برد شکل می‌گیرد ولی اگر در مذاکرات به نتیجه نرسند حالت برد و باخت یعنی برد ایران و باخت 1+5 ایجاد خواهد شد زیرا ایران به دنیا ثابت می‌کند که دارای منطق است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، خطیب نمازجمعه تهران گفت: اگر در مذاکرات به نتیجه نرسند حالت برد و باخت یعنی برد ایران و باخت 1+5 ایجاد خواهد شد زیرا ایران به دنیا ثابت می‌کند که دارای منطق است.
:
به گزارش فارس، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه دوم نمازجمعه تهران با اشاره به اظهارات اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا گفت: نتانیاهو در اظهارات خود گفت که نباید با ایران توافقی صورت گیرد و جمهوری اسلامی نه تنها برای اسرائیل بلکه برای تمامی دنیا یک خطر است.
:
خطیب نمازجمعه تهران ادامه داد: در پاسخ به این مسئله که ایران برای جهان خطر است، می‌گوییم که ایران در 36 سال پس از انقلاب اسلامی برای هیچ کشوری خطر نبوده و حتی در 8 سال جنگ تحمیلی تنها از خود دفاع کرد.
:
امامی کاشانی ایران را کشوری مبتنی بر ایمان، اسلام و ولایت فقیه عنوان کرد و افزود:‌ایران با اتکاء‌ بر عدل برای هیچ کشوری تهدید نیست.
:
وی با اشاره به اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه نباید با ایران توافق کرد، اظهار داشت: نتانیاهو خیال می‌کند که اگر با ایران توافق صورت نگیرد مشکلی برای ایران ایجاد می‌شود.
:
خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: ما می‌گوییم که اگر ایران و کشورهای 1+5 به توافق برسند هر دو طرف برده‌اند و در واقع مذاکره برد-برد شکل می‌گیرد ولی اگر در مذاکرات به نتیجه نرسند حالت برد و باخت یعنی برد ایران و باخت 1+5 ایجاد خواهد شد زیرا ایران به دنیا ثابت می‌کند که دارای منطق است.
:
امامی کاشانی ادامه داد: وزارت امور خارجه و تیم مذاکره‌کننده ما منطق جمهوری اسلامی را بیان کرده و تأکید دارند که از حق ملت ایران عقب‌نشینی نمی‌کنند.
:
وی اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه را در سخنرانی پیش از خطبه درباره عدم وابستگی بودجه به نتیجه مذاکرات یادآور شد و گفت: این یک اقدام مثبت است که بودجه به این مسئله که نتیجه مذاکرات چه می‌شود مرتبط نباشد.
:
خطیب نمازجمعه تهران با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی خواب فشار بر ایران در صورت عدم توافق در مذاکرات را به گور می‌برد اظهار داشت:‌ ایران در اقتدار و اعتلای کامل قرار داشته و با عزت پیش می‌رود بنابراین اگر هم مذاکرات به نتیجه نرسد ایران برد کرده چون اثبات نموده که اهل منطق است.
:
وی تصریح کرد: قطعاً توافق برد-برد به نفع تمامی مردم جهان و منطقه خواهد بود.
:
امامی کاشانی با انتقاد از اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر تهدید ایران برای جهان گفت: باید از سران رژیم صهیونیستی سؤال کرد: منظورشان از جهانی که ایران برای آن تهدید است، چیست؛ این سردمداران کشورهای استکباری هستند که برای جهان تهدید هستند و حرکت‌های نظامی علیه مردم دنیا انجام می‌دهند.
:
خطیب نمازجمعه تهران تحرکات غرب علیه اسلام و پیامبر(ص) را یادآور شد و افزود:‌ غرب و سران استکبار می‌خواهند با کار و حرکت فرهنگی علیه اسلام موج اسلام‌هراسی ایجاد کنند اما خیلی از مردم جهان حرف‌های سران غرب را باور نمی‌کنند؛ البته ما نیز باید اسلام حقیقی را با اقداماتی نظیر نامه رهبر معظم انقلاب به جهانیان بشناسانیم.
:
خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از فرار مالیاتی، اظهار داشت: باید در فقه موضوع فرار مالیاتی مطرح شود، مالیات امری بسیار مهم است که مقام معظم رهبری چندی پیش در جلسه‌ای که درباره اقتصاد مقاومتی تشکیل شده بود بر مالیات و تولید داخلی تأکید فرمودند چرا که مالیات در شرایط امروز کشور بسیار لازم است، عده‌ای تصور کردند در فقه اسلام دو پول است که داده می‌شود یکی خمس و دیگری زکات است در حالی که اینگونه نیست و مالیات بر اساس احادیث ائمه وجود دارد که باید پرداخت شود.
:
امامی کاشانی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما الآن عده‌ای در کشور داریم که تصور می‌کنند همانگونه که در نظام شاه از پرداخت مالیات فرار می‌کردند باید در نظام جمهوری اسلامی هم از پرداخت مالیات فرار کنند در حالی که فرار مالیاتی خلاف شرع است و این مبنای فقهی دارد اما باید از این افراد پرسید چرا در حالی که ثروت دارید خمس یا زکات نمی‌دهید و این واقعاً جای تأسف دارد.
:
وی ادامه داد: قرآن که بر پرداخت خمس و زکات تأکید کرده، چرا این دو را نمی‌دهید، در قیامت چه پاسخی خواهید داد؟
:
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه باید در شب عید به اقتصاد مقاومتی توجه کنیم، تصریح کرد: در شرایطی که در دنیا وجود دارد باید به سمت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی پیش رویم تا بتوانیم در مسائل مختلف کشور از جمله بهداشت، آموزش و پرورش، قوای نظامی و انتظامی و دفاعی کشور و سایر موضوعات موفق باشیم.
:
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید