امروز: پنج شنبه، ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۵ Thursday, 16 September 2021

انتقاد آیت‌الله جوادی‌آملی از اختلاس‌ها

انتقاد آیت‌الله جوادی‌آملی از اختلاس‌ها

یکی از مراجع تقلید به موضوع اختلاس‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: مشکلاتی به مملکت ما ضربه وارد کرده است که نخست اختلاس است و دیگری سوء مدیریت که اینها کمر نظام را شکسته‌اند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در دیدار شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قم ضمن انتقاد از عملکرد حکومت عربستان در حج امسال که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از حاجیان در حادثه منا شد اظهار داشت: اسلام در قرآن سه حوزه را برای زندگی انسان تعریف کرده که حوزه سوم از همه مهم‌تر و اساسی‌تر است.
:
به گزارش فارس وی افزود: اسلام بر انسان‌های با همت تاکید دارد که به فرموده امام حسین(ع) همت‌های بلند و اندیشه‌های بلند را خداوند دوست دارد و افکار پست مشمول رحمت خداوند نیستند.
:
این مرجع تقلید بیان کرد: سه حوزه‌ای که گفته شد شامل حوزه محدود که مربوط به همه مسلمان‌ها می‌شود که چگونه زندگی کنند، حوزه میانی مربوط به موحدان است و همه انسان‌هایی که خدا را قبول دارند شامل می‌شود و حوزه آخر که بسیار مهم است انسانیت بوده و همه انسان‌ها چه مسلمان و چه غیر مسلمان را در بر می‌گیرد که چگونه زندگی کنند و به این سه حوزه در قرآن اشاره شده است.
:
وی گفت: امروزه به دلیل پیشرفت‌های به‌دست آمده در جهان و ارتباط آسان مردم در هر نقطه از جهان با یکدیگر به تعبیری دهکده جهانی بوجود آمده و ارتباط با همه کشورها میسر شده است و خداوند در حوزه سوم به این موضوع اشاره دارد که کفاری که به شما آسیبی نرسانده‌اند و با شما مشکلی ندارند و یا جنگی نمی‌کنند مثل بعضی از کشورهایی که با ما ارتباط دارند با آنها رفتار خوبی داشته باشید زیرا انسان‌های بلند همت همیشه کج اندیش نیستند.
:
وی تاکید کرد: فکر نکنید در شهر قم هستید و کوچک فکر کنید باید تاثیر‌گذار عمل کنید، فرض کنید الان در سازمان ملل نشسته‌اید و تصمیم‌گیری می‌کنید و باید بسیار بزرگ فکر کنید زیرا خدمت کردن همت بلند می‌خواهد و تنها پول در آن دخیل نیست و شما باید در مسائل کلان بلند نظر باشید تا به هدف خود برسید.
:
آیت‌الله جوادی آملی به موضوع اختلاس‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: مشکلاتی به مملکت ما ضربه وارد کرده ‌که نخست اختلاس است و دیگری سوء مدیریت که اینها کمر نظام را شکسته‌اند.
:
وی ادامه داد: ما در این کشور همه چیز داریم و خداوند نعمت خودش را برای ما قرار داده و این در حالی است که یک صدم جمعیت دنیا را داریم، 10 درصد از منابع دنیا در کشور ما قرار دارد ولی متاسفانه این اختلاس‌ها ضربه زیادی را به مردم و کشور وارد کرده است.
:
این مرجع تقلید گفت: بیت‌المال حسابش در قیامت معلوم است اما در این دنیا بنا به فرموده حضرت علی(ع) بیت‌المال در دنیا یک مرتع سرسبز است که اگر در جایی غیر از خودش و خدمت به مردم مصرف شود بیماری وبا می‌شود که آبروریز خواهد بود و همه از آن مطلع خواهند شد.
:
وی بیان کرد: مسئولان باید در مصرف بیت‌المال دقت کنند و همین دادگاه اختلاس نفتی بیماری شده که آبروی نظام را خدشه‌دار کرده و اگر به این جمله گهربار حضرت علی(ع) گوش داده بودیم امروز آبروی ما در دنیا حفظ می‌شد و من از خداوند می‌خواهم که به ما آبرو عطا کند.
:
وی خطاب به شهردار قم تاکید کرد: شهرداری باید بنا به بودجه‌ای که دارد کار کند و خروجی‌ها را مشخص کند که از این طرح چه هدفی دارد و نکند این پول‌ها در جاهایی که لازم نیست خرج شود که متاسفانه قبلا بعضی از ساخت و سازها در این شهر توجیه نداشته‌اند و الان کارایی ندارند و کم کم متروکه می‌شوند.
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید