امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۱ Friday, 27 January 2023

انتقاد شدید سردار نقدی از توافق و قطعنامه

انتقاد شدید سردار نقدی از توافق و قطعنامه

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه هر ایرانی که اسناد وین را بخواند نفرتش به آمریکا صد چندان می‌شود، گفت: در قطعنامه‌ای که آمریکا به شورای امنیت پیشنهاد داد دشمنی با ایران موج می‌زند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از مهر، سردار محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به متن جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ گفت: اظهارات این روزهای مقامات آمریکایی هیج نشانی از نزدیک شدن به اجرای یک تفاهم عادلانه را ندارد، بلکه ظاهراً مذاکرات، آنها را در دشمنی خودشان جدی تر کرده است. وی سخنان خصمانه مقامات آمریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران را گواه افزایش دشمنی دولت آمریکا با ملت ایران دانست و افزود: اوباما می‌گوید اگر بخواهیم، می‌توانیم ارتش ایران را نابود کنیم؛ کارتر اشتون وزیر دفاع آمریکا می‌گوید: گزینه های نظامی روی میز است، کِری می‌گوید توافق انجام شده بخاطر این خوب است که امکان حمله نظامی را منتفی نمی کند. سخنگوی کاخ سفید می‌گوید توافق با ایران فرصت بیشتری برای شناسایی دقیق اهداف فراهم کرده و دسترسی به اهداف در یک حمله نظامی را هدفمند می‌کند.
:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این مواضع ادامه داد: اینها مواضع بعد از مذاکره و تفاهم آقایان است؛ آقایانی که کسی مجبورشان نکرده مذاکره کنند، بلکه سال هاست برای مذاکره التماس کرده اند. وی به برخی اقدامات اوباما برای فریب ملت ایران اشاره کرد و اظهار داشت: این اظهارات بعد از مذاکرات نشان از عمق بی صداقتی دولتی دارد، که رییس جمهورش پیام دوستی نوروزی فرستاده و امسال در کاخ سفید هفت سین پهن کرده است. نقدی افزود: این مواضع بعد از مذاکره و اظهار دوستی دولتی است که در یک اقدام بی سابقه و خلاف عرف دیپلماتیک وزیر خارجه اش برای مسأله ایران بیشتر از هشتاد بار عرض اقیانوس اطلس را طی کرده و برای گدایی یک تفاهم نامه، ۲۰ شبانه روز با پای شکسته محل مذاکره را ترک نکرده است.
:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: حالا دولتی که دوستی اش را با این مواضع آتشین ضد ایرانی اعلام می‌کند، خودتان حساب کنید دشمنی اش چگونه است؟ آمریکایی که در موضع ضعف و استیصال اینطور حرف می‌زند اگر قوت بگیرد چه می‌کند؟ وی با بیان اینکه بعضی ها در داخل کاسه از آش داغ تر شده و برای تبرئه مقامات آمریکا از این مواضع خشونت بار و کینه توزانه و تبعات حقوقی این سخنان ننگ آور می‌گویند این حرف ها برای خوراک داخلی آنهاست؛ ادامه داد: فرض کنیم این حرف ها برای خوراک داخلی امریکا باشد، اما آیا می‌شود گفت: آنچه هم روی کاغذ آمده و سند شده است، برای خوراک داخلی آمریکاست؟
:
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با تأکید بر اینکه هر ایرانی که اسناد وین را بخواند نفرتش به آمریکا صد چندان می‌شود، خاطر نشان کرد: قطعنامه ای که آمریکا به شورای امنیت پیشنهاد داد در همه بندهایش دشمنی با ایران موج می‌زند و نماد کینه شتری امریکا با ملت ایران است و نشان می‌دهد که آمریکا به دنبال راهی است که از نتیجه مذاکرات برای اعمال فشار و دشمنی بیشتر علیه ملت ایران استفاده کند. وی تصریح کرد: آمریکا توافقات را صرفاً برای قانونی کردن تحریم ها و استمرار فشار به ایران نیاز دارد و بس.
:
رئیس سازمان بسیج ادامه داد: ما می‌گفتیم هسته ای بهانه ای است و آنها حتی اگر توافق هسته ای بشود، بعداً سراغ موشکی و قدرت منطقه ای ایران و بهانه حقوق بشر و امثال آن می‌آیند، ولی قطعنامه پیشنهادی دیروز آمریکا نشان داد ظاهراً آنها می‌خواهند همه راه را یک ضرب بروند. نقدی در خاتمه تصریح کرد: آمریکا به توافقات نه بعنوان گامی برای شکستن دیوار بی اعتمادی بلکه به توافقات بعنوان ابزاری برای فشار بیشتر به ایران و زمینه سازی برای تجاوز نظامی می‌نگرد. همه باید هوشیار باشیم و با حفظ وحدت و یکپارچگی جلوی این زیاده خواهی ها بایستیم و نشان دهیم ایران همان ایران خمینی هست و خواهد ماند.

./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید