امروز: دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۸ Monday, 15 July 2024

اولویت اول دولت ایجاد رونق اقتصادی است

اولویت اول دولت ایجاد رونق اقتصادی است

اولویت اول دولت، خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی است، از این رو دولت در تلاش است، تا پایان امسال تورم را به کمتر از ٢٠ درصد برساند.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ حسن روحانی، رئیس جمهوری که امروز (شنبه اول شهریور) همزمان با آغاز هفته دولت، در صدر اعضای هیئت دولت برای تجدید میثاق با آرمانهای امام خمینی (ره) و شهیدان انقلاب اسلامی، در مرقد امام راحل حضور یافته بود، گفت: امام خمینی (ره) آموزگار آزادی، راهبر مسیر استقلال و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

:

امام دولت مدرن اسلامی را تاسیس کرد

وی افزود: امام شخصیتی بود که دولت مدرن اسلامی را تاسیس کرد، اگرچه شکل دهی دولت مدرن از حدود ١٥٠ سال پیش یعنی از زمان امیرکبیر آغاز شد و در دوران انقلاب مشروطه شکل دولت مدرن پیدا کرد، اما بعد از آن به دلیل حکومتهایی که کاملا تحت سلطه قدرتهای استعماری قرار گرفته بودند، از محتوا و درون تهی شد.

:

روحانی تصریح کرد: امام (ره) فقیه بزرگی بود که برای اولین بار در تاریخ ایران و همچنین تاریخ شیعه در چارچوب فقه حکومتی، فقه دولت و مقررات اسلامی، توانست دولت مدرن اسلامی به وجود آورد.

:

رئیس جمهوری در ادامه افزود: البته نکاتی از قبیل تفکیک قوا و مقرراتی نظیر مالیات، بانکداری، ارتش حرفه‎ای، تامین اجتماعی، آموزش عمومی و بهداشت عمومی، چیزهایی نبود که در فقه ما باشد، اما در عین حال اصول و چارچوبهایش در فقه بود و با استفاده از تجربه جهانی، امام در چارچوب مقررات دینی و موازین شرعی، دولت مدرن اسلامی را امضا کرد.

:

امام به ما آموخت از افراط و خرافه بپرهیزیم

روحانی با بیان این‌که امام خمینی(ره) درسهای فراوانی به ما یاد داد گفت: امام، تعادل را به ما آموخت و گفت از افراط، جمود، تحجر و خرافه بپرهیزیم و از تفریط، اباحه‌گری، غرب گرایی و غرب زدگی فاصله بگیریم، امام راه وسط و اسلام ناب را به ما یاد داد.

:

وی با بیان این‌که امروز باید راه وسط امام که جاده وسطی ما است را به خوبی نگه داریم عنوان کرد: باید در برابر افراط و تفریطها بدون هیچ دغدغه‌ای با بیان و کلامی بسیار صریح دفاع کنیم.

:

نظام ما مردم سالاری دینی است 

روحانی افزود: امام تعامل بین جمهوریت و اسلامیت را به ما یاد داد و گفت، نظام ما مردم سالاری دینی است و آراء و انتخاب مردم، میزان است، همچنین اساس را اجرای فرمان خدا و قانون اسلامی دانست و چارچوب موازین اسلامی را به عنوان موازین هدایت‌گر بشر گوشزد کرد.

:

رئیس جمهوری ادامه داد: امام (ره)، ایستادگی و جرات ایستادگی در برابر مستکبرین جهان و وظیفه حمایت از مستضعفین و مظلومین را به ما یاد داد که با ادامه راه امام نباید از قدرتهای بزرگ بترسیم و نه آنجا که مظلومین گرفتار ستمگران می‌شوند در کمک به آنها تردید کنیم، بنابراین امام راحل شجاعت برای جنگ و مقابله با متجاوزین، ایستادگی در برابر کسانی که به کشور و عزت ما تجاوز کردند و همچنین شهامت صلح و آشتی را به ما آموخت.

:

وی تصریح کرد: آنجا که ضرورت در اجرای صلح بود امام تردیدی به خود راه نداد و همان گونه که شجاعت جنگ و مبارزه را در زندگی امام مشاهده کردیم، شهامت صلح را نیز از امام دیدیم، یعنی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هم کار حسینی را آموختیم و هم کار حسنی را.

:

روحانی با بیان این‌که امام خمینی (ره)، خودباوری، قانونگرایی و اخلاق مداری را به ما آموخت گفت: سراسر زندگی، کلمات، سیره و راه و نهضت و دولت داری امام برای ما درس بود، معیار بزرگی که امام برای اداره کشور برایمان گذاشت این بود که نباید مدیریت اسلام در دنیای مدرن امروز زیر سوال برود، بنابراین کلید مصلحت را در اختیار ما گذاشت و احکام ثانویه را در کنار احکام اولیه برای مردم تببین و تشریح کرد.

:

همه باید راه امام را ادامه دهیم

رئیس جمهوری با بیان این‌که امام حق بزرگی به مردم ایران، مردم جهان، آزادیخواهان و مسلمانان و به گردن دولت و حکومت اسلامی دارد، تاکید کرد: همه باید راه امام را ادامه داده و همانند شاگردان و راهروانش چون رجایی، باهنر و بهشتی، لحظه‌ای از راه امام و اجرای دستوراتش غفلت نورزیم.

:

اولویت اول دولت، ایجاد رونق اقتصادی است

روحانی در ادامه ضمن تشکر از بیت امام راحل که همواره حامی نظام، مردم و دولت بوده‌اند، درباره برخی مسایل روز توضیحاتی داد و اولویت اول دولت در زمینه مسائل اقتصادی را خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی دانست.

:

رئیس جمهوری با ابراز امیدواری برای خروج اقتصاد کشور از رکود و شروع رونق اقتصادی، گفت: پایان سال ٩٣ رشد اقتصادی کشور بعد از دو سال مثبت خواهد بود و دولت همچنان برای کاهش تورم به راه خود ادامه می‌دهد، به طوری که براساس جدیدترین اعلام بانک مرکزی، تورم نقطه به نقطه به ٦,١٤ و تورم ١٢ ماهه به ٣.٢٥ رسیده است، یعنی آنچه که قول داده بودیم تا پایان سال به آن برسیم اکنون محقق شده و به حول و قوه الهی تا پایان امسال تورمی کمتر از ٢٠ درصد را تجربه خواهیم کرد.

:

در برابر تخریب گران دولت ساکت نمی‌مانیم 

وی درباره رویکرد دولت در حوزه سیاست خارجی و مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: ایران برای ادامه راه مذاکرات براساس منطق، حقوق ملت و تعهدات و قوانین بین‌المللی جدی خواهد بود که امیدواریم در این مسیر موفقیتی بدست آوریم که به نفع ایران، منطقه و جهان باشد.

:

رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به گامهای دولت در زمینه مسایل فرهنگی و اجتماعی، بیمه و تامین سلامت مردم ، برقرای ثبات و نوعی آرامش در کشور و احترام به اخلاق و آزادی نقد و انتقاد، گفت: اینجا در محضر امام باید بگویم دولت و رئیس جمهور همواره تا پایان به منتقدین احترام خواهد گذاشت اما هرگز در برابر تخریب گران این دولت و نظام ساکت نخواهد ماند.

:

با تغییر یک نفر از دولت، مسیر دولت تغییر نخواهد کرد

روحانی با تاکید بر این‌که با کمک مردم و هدایتهای رهبری، پیگیری مطالبات مردم را ادامه می‌دهیم افزود: دولت در مبارزه با فساد از جمله فساد در دانشگاه و فساد مدارک علمی یا فسادی که در زمینه بورسیه‌ها بوده، جدی خواهد بود و این مبارزه را ادامه خواهیم داد و با تغییر یک نفر از دولت، مسیر دولت تغییر نخواهد کرد، بلکه همان مسیری که مردم و آرای مردم برای ما مشخص کرده اند، ادامه خواهد یافت.

:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سیدحسن خمینی نوه امام راحل نیز در آیین تجدید میثاق رییس جمهوری و هیئت دولت با آرمانهای امام خمینی (ره)، اقدامات دولت یازدهم را زمینه ساز پیدایش امید در جامعه دانست و گفت: امید در جامعه، بزرگترین سرمایه دولت است، به همین جهت بزرگترین مسئولیت نیز برای دولت پدید می‌آورد و چشمان مردم به دستها و همت دوستان در دولت است.

:

سیدحسن خمینی با برشمردن مشکلاتي نظیر فقر رکود تورمی و مشکلات فرهنگی در جامعه عنوان کرد: سرمایه بزرگی که ملت در اختیار دولت قرار داده است اعتماد خود و امیدی است که به دستها و بازوان توانمند خود و دولت دارد، امیدی که به فکر و همت و شجاعت در تصمیم گیری و عمل دارند یک نقطه کانونی است که مردم در حالی که روزهای سختی را پشت گذاشته‌اند، به روزهای شیرینی که پیش رو دارند با امید مضاعف نگاه کنند.

:

نوه امام راحل، با بیان این‌که امام در برابر متحجرین، زورگویان خارجی و دشمنان داخلی شجاعت داشت افزود: شجاعت در صلح و جنگ یکی از درسهای بزرگ امام برای ما بود که امروز همه امیدواریم با تدبیر دکتر روحانی که مورد اعتماد قاطبه مردم است و همچنین با کمک اعضای دولت بتوانیم گامهای موثری برداشته و نظام را از خطراتی که احیانا پیش روی آن است، عبور دهیم.

./.

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین