امروز: سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷ Tuesday, 3 August 2021

اولين سهميه بنزين سال94 امشب واريز می‌شود

اولين سهميه بنزين سال۹۴ امشب واريز می‌شود

اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، به نقل از مهر، اولين سهميه ۶۰ ليتري بنزين ۷۰۰ توماني خودروهاي شخصي تا ساعت ۲۴ امشب در حالي در کارت‌هاي سوخت شارژ مي‌شود که سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از امشب مي‌سوزد. بر اين اساس، پس از منتفي شدن تخصيص سهميه ويژه بنزين نوروزي، ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند ماه و در فاصله چند ساعت به آغاز سال جديد، اولين سهميه بنزين ۶۰ ليتري خودروهاي شخصي با قيمت ۷۰۰ توماني به کارت‌هاي هوشمند سوخت واريز خواهد شد.
:
مطابق با برنامه زمان بندي اعلام شده از سوي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي، ساعت ۲۴ جمعه ۲۹ اسفند ماه۶۰ ليتر سهميه بنزين نيمه يارانه اي با قيمت ۷۰۰ توماني به کارت هوشمند سوخت خودروهاي شخصي واريز مي شود که در صورت اتمام سهميه بنزين ۷۰۰ توماني خودروسوان مي توانند با استفاده از کارت هوشمند سوخت خود اقدام به خريد بنزين آزاد کنند.
:
علاوه بر اين سهميه گازوييل خودروهاي عمومي هم بدون تغيير در قيمت و يا ميزان سهميه تا ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند در کارت‌هاي هوشمند سوخت شارژ و قابل برداشت خواهد بود. در همين حال ستاد سوخت در واکنش به احتمال تغييرات جديد در سهميه بنزين خودروهاي شخصي براي سال آينده، اعلام کرده است: دولت هنوز برنامه‌اي براي تغيير سهميه هاي بنزين يارانه اي در سال ۱۳۹۴ ندارد.
:
همزمان با واريز اولين سهميه نوبرانه بنزين بهار ۱۳۹۴، مسئولان ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت از آغاز دور جديد ابطال سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها از ابتداي فروردين ماه ۹۴ خبر داده اند. در همين حال پيش بيني مي شود از ساعت ۲۴ امشب ۲۹ اسفند ماه وانت بارهايي که اقدام به ثبت نام نکرده اند از ابتداي فروردين ماه سهميه بنزين يارانه اي آنها به۶۰ ليتر با قيمت ۷۰۰ توماني کاهش يابد.
:
بر اساس آمارهاي ارائه شده هم اکنون در مجموع ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار وانت بار در چرخه حمل و نقل کشور وجود دارد که تاکنون ۹۵۰ هزار وانت بار هيچ گونه مراجعه اي براي ثبت نام در سامانه مربوطه براي فعال بودن در چرخه حمل و نقل عمومي نکرده‌اند و که بنا بر اظهارات مسئولان ستاد سوخت اين تعداد، وانت بارهايي هستند که براي کارهاي شخصي استفاده مي شوند.
:
اين در حالي است که از ابتداي اسفند ماه سال جاري سهميه ويژه بنزين برخي از تاکسي هاي برون شهري کاهش يافت به طوري‌که سهميه بنزين تاکسي‌هاي بنزين سوز از ۹۰۰ ليتر به ۷۵۰ ليتر و سهميه سوخت تاکسي‌هاي دوگانه سوز از ۹۰۰ ليتر فعلي به ۵۰۰ ليتر کاهش يافته است.
:
با کاهش سهميه بنزين ۷۰۰ توماني برخي از خودروها دور جديد ابطال سهميه ويژه بنزين برخي از وانت بارها هم از ابتداي فروردين ماه سال جاري در دستور کار ستاد سوخت و دولت تدبير و اميد قرار گرفته است. عليرضا فيض بخش رئيس ستاد سوخت در جمع خبرنگاران در تشريح اين طرح حذف سهميه‌هاي ويژه بنزين ۷۰۰ توماني وانت بارها و تاکسي‌ها، گفته است: از مجموع دو ميليون و ۲۰۰ هزار وانت‌بار کشور حدود يک ميليون و ۲۵۰ هزار دستگاه سال ۹۰ ساماندهي شده و ۹۵۰ هزار دستگاه ساماندهي نشده اند مجددا از ابتداي اسفند توسط وزارت کشور مورد ساماندهي قرار مي‌گيرند.

:

./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید