امروز: دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۵:۵۵ Monday, 20 May 2024

اولین حضور رسانه ای همسر رئیس جمهور/تصویـر

اولین حضور رسانه ای همسر رئیس جمهور/تصویـر

همسر شهید تهرانی مقدم از صاحبه عربی همسر روحانی برای ایراد سخنانش دعوت می کند تا پشت تریبون بیاید. این اولین حضور رسانه ای همسر رئیس جمهور و اولین سخنرانی رسمی اوست.او سلام رئیس جمهور را به خانواده شهدای اقتدار ابلاغ می کند.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، به نقل از تسنیم، جلسه دیدار همسر رئیس جمهور به همراه همسر حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مشاور رئیس جمهور و نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید با خانواده شهدای اقتدار چهارشنبه 13 آذرماه 92 در فرهنگسرای بعثت واقع در شهرستان ملارد برگزار شد. خانواده 39 شهید موشکی ایران در این مراسم حضور داشتند. شرایط بد جوی باعث شد همه با تاخیر به مراسم برسند و این برنامه دیرتر از موعد مقرر آغاز شود.

50445_914

یک مراسم دوستانه ویژه بانوان؛ از مسئولین تا خبرنگاران همه خانم بودند

* ساعت 10:45 دقیقه صبح؛ یک مراسم دوستانه ویژه بانوان برپاست. مسئولین، میزبانان، مهمانان، خانواده شهدا، خبرنگاران، عکاسان، مجری، قاری و…همه از خانم ها انتخاب شده اند. از خانواده شهدای اقتدار تنها، خواهران، همسران، مادران و دختران حضور دارند. از مسئولین هم همسر رئیس جمهور، همسر نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و رئیس بنیاد، همسر سردار شهید حسن تهرانی مقدم و صدیقه کاوه خواهر شهید کاوه مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور دارند. تنها آقای مقام مسئول حاضر در مراسم رئیس بنیاد شهید شهرستان ملارد همایون لطفی بود که به احترام خانم های میزبان و مهمان اصلا در سالن حضور رسمی نداشت.

 

* فضا سنگین و بعد از دو سال از واقعه انفجار زاغه مهمات در پادگان امیرالمؤمنین(ع) ملارد و در حال آماده سازی آزمایش موشکی می گذرد و داغ ها هنوز تازه است. خانواده ها که حالا در فرهنگسرای بعثت دور هم جمع شده اند با هر کلیپ و هر دل نوشته ای که مجری برنامه در رسای شهیدان اقتدار و یادآوری روز حادثه می خواند، صدای گریه هایشان فضای سالن را پر می کند.

نمایش پرتاب موشک همراه می شود با صدای هق هق خانواده های شهدای موشکی/کتاب خاطرات شهدای اقتدار رونمایی می شود

139209131740361851673214

* کلیپی در ابتدای مراسم با موضوع شهدای اقتدار پخش می شود. جمله رهبر معظم انقلاب در مورد شهید تهرانی مقدم با این عنوان که ” او سراپا اخلاص بود” آغازگر این کلیپ شد و بعد نمایش پرتاب موشک هایی با سوخت جامد ادامه آن بود. پرتاب موشک همراه می شود با صدای هق هق خانواده های شهدای موشکی که حالا با این تصاویر، خاطرات تلخ و شیرین عزیزانشان را به خاطر می آورند.

 

* اولین خبر مراسم، خبر خوشایندی از سوی بنیاد شهید شهرستان ملارد است که گفت: محل شهادت شهدای اقتدار، تبدیل به زیارتگاهی برای زائرین راهیان نور می شود. و دومی خبر خوشایند مراسم از سوی مجری برنامه داده می شود: بچه های واحد فرهنگی گلزار شهدای ملارد، خاطرات شهدای اقتدار را جمع آوری کرده اند و به زودی کتاب این خاطرات با حضور خانواده های این شهدا رونمایی خواهد شد.

139209131739009901673194

احساس می کنیم قطعات جدا شده بدن عزیزانمان در لابه لای خس و خاشاک و بیابان های ملارد است

* همسران و مادران شهدای اقتدار اول هر ماه قمری دور هم جمع می شوند و با یاد اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و خواندن آیات قرآن همدیگر را تسلی می دهند. امروز هم اول صفر است و این جمع معنوی در فرهنگسرای بعثت برای دلداری و مرور خاطراتشان دور هم جمع شده اند. این ها را همسر شهید تهرانی مقدم در میان سخنانش می گوید و به دلیل تشکیل چنین جلسه ای در شهرستان ملارد اشاره می کند و می گوید: هنوز احساس می کنیم قطعات جدا شده از بدن عزیزانمان در لابه لای خس و خاشاک و بیابان های ملارد است.

 

* همسر شهید تهرانی مقدم شخصا از صاحبه عربی همسر دکتر روحانی برای ایراد سخنانش دعوت می کند تا پشت تریبون بیاید. این مراسم اولین حضور رسانه ای همسر دکتر روحانی رئیس جمهور و اولین سخنرانی رسمی اوست. همسر رئیس جمهور در میان سخنانش می گوید: بازماندگان شهدا حامیان اصلی دولت تدبیر و امید خواهند بود. من سلام و درود رئیس جمهور را به همه شما عزیزان ابلاغ می دارم. از شما خانواده های عزیز و ایثارگر کشورمان که عزیزان شما با خون خود به ما درس فداکاری و عزت را به ما آموختند التماس دعا داریم و می خواهیم که برای دولت تدبیر و امید که این بار سنگین را بر دوش نهاده است دعا کنید تا بتوانند به خوبی آن را به ثمر برسانند.

139209131736388991673174

* همسر یکی از شهدای اقتدار به نام شهید “مهدی گلستانی” ماه رمضان امسال فوت کرده است. این خبر را در مراسم رسمی هم اعلام می کنند. حالا اما یک عکس یادبود از این همسر شهید که 18 ماه رنج بیماری را تحمل کرد و خیلی زود به سمت شهید گلستانی پرکشید، روی سن مراسم قرار گرفته و یاد او با صلواتی دوباره زنده می شود.

 

* همسر شهید دشتبان زاده به نمایندگی از همسران شهدای اقتدار دل نوشته ای را قرائت کرد و در آن به بخشی از مشکلات همسران شهدا اشاره کرد و گفت استدعا داریم این مشکلا را به گوش حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید برسانید. او در این متن تشکر ویژه ای از سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران کرد که با همکاری هایش از همان روزهای اول شهادت این بزرگواران همراه خوبی برای دردکشیده ها بوده اند.

با تمام وجود معنای اِرباً اِرباً را درک کردیم

* مادر شهید سید محمد حسینی که یکی از جوان ترین مادرهای شهدای حاضر در مراسم است به نمایندگی از مادران شهدای اقتدار در مراسم سخن گفته و بخشی از مشکلات شایع آن ها را با مسئولین حاضر در برنامه در میان می گذارد. او در میان سخنانش اشاره می کند که ما کسانی بودیم که به خاطر نحوه شهادت فرزندانمان در حادثه انفجار زاغه مهمات با تمام وجود معنای اِرباً اِرباً را درک کردیم. او با اشاره به اینکه با شهادت فرزند اولم الان تنها یک فرزند دیگر دارم گفت: فرزندان ما هم که برادرشان را از دست داده اند داغدار این فراق هستند. آن ها هم نیاز دارند با بوسیدن دست حضرت آقا دردشان را التیام دهند.

./.

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۲ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۲ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۲ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۲ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۲ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۲ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۲ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۲ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین