امروز: یکشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۴ Sunday, 4 December 2022

ایمیل موقت؛ آسوده از اسپم، ناشناس در اینترنت

با تجهیز مرورگر به افزونه‌ای کوچک می‌توان با چند کلیک ایمیل موقت ساخت. پیام‌های ارسال‌شده به این ایمیل بدون فاش‌شدن هویت کاربر به ایمیل اصلی او فرستاده می‌شوند. ایمیل موقت در زمانی که کاربر تعیین کرده غیرفعال می‌شود. بينانيوز: گاه برای دانلود یک نرم‌افزار یا استفاده از برخی از سرویس‌های...

با تجهیز مرورگر به افزونه‌ای کوچک می‌توان با چند کلیک ایمیل موقت ساخت. پیام‌های ارسال‌شده به این ایمیل بدون فاش‌شدن هویت کاربر به ایمیل اصلی او فرستاده می‌شوند. ایمیل موقت در زمانی که کاربر تعیین کرده غیرفعال می‌شود.

بينانيوز: گاه برای دانلود یک نرم‌افزار یا استفاده از برخی از سرویس‌های اینترنتی، کاربر باید ایمیل خود را وارد کند. بسیاری از سایت‌ها در ادامه ایمیل کاربران را اسپم‌باران می‌کنند. گاهی هم کاربر به دلایل شخصی علاقه ندارد ایمیل خود را در سایتی وارد کند.

یک راه، استفاده از ایمیل‌های جعلی است. مشکل اما اینجاست که کاربر نمی‌تواند ایمیل جعلی را چک کند؛ به ویژه زمانی که مجبور باشد برای فعال‌کردن سرویس مورد نظر خود، روی لینک ارسالی کلیک کند.

راه دیگر، استفاده از ایمیل‌های جایگزین است. در این صورت هم برای استفاده از خدمات مختلف باید ایمیل‌های مختلف را چک کرد.

در این میان راه‌حل ساده‌تری هم وجود دارد؛ ساخت بی‌دردسر ایمیل‌های مدت‌دار که محتوی خود را “تا پایان عمر” به ایمیل اصلی کاربر می‌فرستند، بدون آنکه ایمیل یا هویت او فاش شود. طول عمر ایمیل موقت را کاربر تعیین می‌کند. در پایان این مدت ایمیل موقت به‌طور خودکار غیرفعال می‌شود و کاربر هیچ ایمیل دیگری از آن دریافت نمی‌کند.

این کار با استفاده از افزونه‌ی “تِرش‌مِیل” (TrashMail) امکان‌پذیر است. این افزونه را می‌توان به سادگی در گالری افزونه‌های مرورگر کروم یا فایرفاکس دانلود و نصب کرد. پس از نصب باید در پایگاه اینترنتی ترش‌میل (ترش‌میل.نِت) یک حساب کاربری مجانی باز کرد.

در هنگام ثبت نام در ترش‌میل باید ایمیل واقعی کاربر یا ایمیلی که چک می‌کند وارد شود. در ادامه کاربر یک لینک تأیید از ترش‌میل دریافت می‌کند که با کلیک بر آن کار تمام است.

هر جا در اینترنت که نیاز به وارد کردن آدرس ایمیل باشد، کاربر با کلیک راست، گزینه مربوط به استفاده از ایمیل موقت را انتخاب می‌کند. در این هنگام صفحه پاپ آپ ترش‌میل باز می‌شود. در این صفحه عمر ایمیل تعیین و آدرس آن تولید می‌شود.

ترش‌میل نسخه رایگان و غیر رایگان دارد. نسخه رایگان که برای کاربران خانگی کافی به نظر می‌رسد، نسبت به نسخه غیر رایگان محدودیت‌هایی دارد. ترش‌میل رایگان به‌عنوان مثال تنها می‌تواند شمار محدودی ایمیل را به آدرس اصلی کاربر بفرستد یا عمر آن حداکثر یک ماه است.

البته ایمیل موقت غیرفعال‌شده – در نسخه رایگان – تا ۳۶۵ روز برای کاربر رزرو می‌ماند. در واقع کاربر با تعیین عمر ایمیل، مشخص می‌کند که برای چه مدت می‌خواهد پیام‌های ارسالی را در ایمیل اصلی خود دریافت کند.

با این حساب اگر کاربر عمر ایمیل موقت خود را یک روز تعیین کرده باشد اما ۶ ماه بعد بار دیگر به ایمیل موقت نیاز داشته باشد، همچنان می‌تواند از سرویس ترش‌میل استفاده کند.

در ترش‌میل ویژگی پنهان‌کردن هویت کاربر وجود دارد. به این معنی که اگر کاربر در ایمیل اصلی خود به پیامی از ایمیل موقت پاسخ دهد، آدرس ایمیل اصلی به همراه پاسخ فرستاده نمی‌شود؛ آدرس اصلی با آدرس ایمیل موقت جایگزین می‌شود، دامنه و آی‌پی کاربر تغییر می‌کنند و مشخص نیست که کاربر ایمیل اصلی خود را از کدام شرکت دریافت کرده است.

از ارتباط آنلاین ترش‌میل با پروتکل امن “Https” حفاظت می‌شود

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید