امروز: چهارشنبه، ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵ Wednesday, 28 September 2022

بازداشت دستیار نخست بابک زنجانی

بازداشت دستیار نخست بابک زنجانی

حسین شیرازی منش که طی سال‌های اخیر به عنوان سخنگوی بابک زنجانی ظاهر شده بود در حالی بازداشت شد که به نظر مي‌رسد این پرونده ابعاد گسترده تری یافته است.شیرازی منش یک فعال اقتصادی در کیش بود و به کار کشاورزی در گلخانه مي‌پرداخت.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ماجراي بابك زنجاني كم كم به نقاط حساس خود نزديك مي‌شود. در ششمین روز سپری شده از بازداشت بابک زنجانی، حسین شیرازی منش، دستیار نخست وی عصر روز یکشنبه در دفتر کار خود در تهران با حکم قضایی بازداشت شد.

به گزارش «انتخاب»، در حالی که برخی رسانه‌ها طی چند روز گذشته بارها به‌صورت کذب از آزادی بابک زنجانی خبرداده بودند، با دستگیری دستیار نخست زنجانی، اراده دستگاه قضایی بر رسیدگی قاطع با اين فساد عظيم نمايان شد.

حسین شیرازی منش که طی سال‌های اخیر به عنوان سخنگوی بابک زنجانی ظاهر شده بود در حالی بازداشت شد که به نظر مي‌رسد این پرونده ابعاد گسترده تری یافته است.شیرازی منش یک فعال اقتصادی در کیش بود و به کار کشاورزی در گلخانه مي‌پرداخت.

به گفته خودش در سال 1390 در حال ورشکستگی بود که با بابک زنجانی آشنا مي‌شود و زنجانی با پرداخت 43 میلیارد تومان دیون پروژه تجار کیش که تحت مدیریت شیرازی منش قرار داشت وی را از بحران مالی رهایی مي‌بخشد و از آن پس شیرازی منش به عنوان یکی از اعضای اصلی کارتل اقتصادی بابک زنجانی به فعالیت مي‌پردازد.

شیرازی منش سال گذشته با پرداخت هفتگی چند میلیون تومان به شبکه جام، هرهفته به مدت سه ساعت آنتن این شبکه را اجاره کرده و خود به‌عنوان مهمان یا مجری در برنامه‌های این شبکه به تبلیغ کارتل بابک زنجانی مي‌پرداخت با وجود افشاگری‌های رسانه‌های داخلی درباره فعالیت‌های بابک زنجانی، صداوسیما این برنامه را ادامه داد. شیرازی منش در سال 1388 به اتفاق حسن میرکاظمي‌مشهور به رعیت به‌عنوان عضو هیات مدیره پروژه تجار کیش انتخاب شده بودند که بعد از بحران مالی این پروژه بابک زنجانی وارد شده و علاوه بر تملک پروژه کیش از این دونفر به عنوان دستیاران خود استفاده مي‌کند.

بابك زنجاني ادعاي طلب ميليون دلاري دارد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور جزئیات اقدامات انجام شده در خصوص پرونده بابک زنجانی در سازمان بازرسی را تشریح کرد.

ناصر سراج درباره ورود سازمان بازرسی کل کشور به پرونده بابک زنجانی اظهار داشت: اخیرا بابک زنجانی نامه ای به من نوشت که در آن مدعی شده بود دو میلیارد و 460 میلیون یورو از طریق بانکی در روسیه به حساب بانک مرکزی واریز کرده است. وی همچنین در ادامه این نامه ادعا کرده بود مبلغ 390 میلیون یورو اضافه به حساب بانک مرکزی واریز کرده که من تلفنی این موضوع را از بانک مرکزی ایران استعلام کردم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: آقای سیف تلفنی این ادعا را تکذیب کرد که در ادامه نیز در نامه ای تکذیبيه این موضوع به سازمان بازرسی اعلام شد. همچنین در این خصوص از بانک روسیه استعلام شد که این بانک نیز این موضوع را به طور کامل رد کرد. وی خاطرنشان کرد: ورود سازمان بازرسی به پرونده بابک زنجانی قبل از بازداشت او بود و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

سراج با اشاره به اینکه تحقیقات در سازمان بازرسی محرمانه است از بیان جزئیات بیشتر در خصوص تخلفات بابک زنجانی خودداری کرد. بابک زنجانی، عصر دوشنبه از سوی دادستانی تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید