امروز: سه شنبه، ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۹ Tuesday, 18 January 2022

با مصوبه مجلس در مورد هدفمندی، قیمت بنزین به هزار تومان می‌رسد

با مصوبه مجلس در مورد هدفمندی، قیمت بنزین به هزار تومان می‌رسد

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 93 با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی در سال آینده، گفت که این مصوبه موجب افزایش 70 درصدی قیمت حامل‌های انرژی می‌شود و قیمت بنزین را به هزار تومان خواهد رساند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، جعفر قادری در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: در سال 92 درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی 28 هزار میلیارد تومان بوده که به گفته دیوان محاسبات،‌ این رقم ممکن است تا پایان سال به 30 هزار میلیارد تومان هم برسد که البته این رقم با احتساب قیمت برق است اما معادل همین درآمد برای سال بعد بدون احتساب قیمت برق 48 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که اگر قیمت برق هم به همین نسبت اضافه شود 54 هزار میلیارد تومان خواهد شد.

 

وی افزود: با افزایش میزان درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی از 30 هزار به 52 هزار میلیارد تومان شاهد افزایش 70 درصدی در قیمت حامل‌های انرژی به صورت متوسط خواهیم بود که چه این متوسط افزایش در مورد همه حامل‌های انرژی اعمال شود یا نه، شیب تندی است.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته طبیعتا دولت در افزایش قیمت حامل‌های انرژی برای افزایش قیمت گازوئیل و مازوت آزادی عمل چندانی ندارد و شاید ناچار باشد این افزایش را روی قیمت بنزین اعمال کند.

 

قادری با اشاره به پیش‌بینی وضع عوارض در قیمت بنزین در کلان‌ شهرها برای حمایت از محیط زیست و توسعه حمل و نقل، اضافه کرد: در بودجه افزایش پنج درصدی قیمت بنزین برای توسعه خطوط انتقال فرآورده‌ها هم پیش‌بینی شده است.

 

این عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به اینکه نحوه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده بر عهده دولت است، تاکید کرد: اینکه دولت قیمت هر کدام از حامل‌های انرژی را چقدر افزایش دهد در اختیار خودش است. در حال حاضر قیمت بنزین 400 و 700 تومان است و متوسط وزنی آن 500 تومان محاسبه می‌شود که نهایتاً بتوان این متوسط وزنی را به هزار تومان رساند که باز هم صددرصد افزایش در قیمت بنزین اتفاق می‌افتد و باز هم همه منابع با این قیمت تامین نمی‌شود.

 

قادری با اشاره به ایجاد نگرانی‌هایی در بین مردم نسبت به افزایش قیمت حامل‌های انرژی، خاطرنشان کرد: در مورد نحوه توزیع یارانه نقدی هم مکانیزم این است که در هر شهر، شهرستان و یا استان درآمدی از سوی دولت اعلام می‌شود که افرادی که تا آن میزان درآمد کسب می‌کنند فرم‌هایی را پر می‌کنند و دولت هم از بانک‌های اطلاعاتی خود استفاده می‌کند تا تشیخص دهد که آیا به آنها یارانه تعلق می‌گیرد یا خیر و اگر افرادی که درآمد بالاتر از حد تعیین شده داشتند برای یارانه ثبت‌نام کرده باشند یارانه آنها قطع و سه برابر مبلغ دریافتی جریمه می‌شوند.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با مصوبه مجلس، میزان یارانه نقدی می‌تواند برای اقشار ضعیف اضافه‌تر پیش‌بینی شود یا اینکه درآمد حاصل از عدم پرداخت یارانه به افراد ثروتمند به بخش تولید، حمل و نقل عمومی و بهداشت و درمان اختصاص یابد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید