امروز: دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۷ Monday, 4 December 2023

برگزاری اجلاس سران خزر

برگزاری اجلاس سران خزر

آستراخان محل برگزاری اجلاس خزر است در جنوب شرقی روسیه و در منطقه اتصال رود ولگا به دریای خزر واقع شده است. این استان دارای مرز زمینی با قزاقستان و از طریق دریا به ایران، ترکمنستان و آذربایجان متصل است. در طول قرن نوزدهم میلادی و اوایل قرن بیستم این روابط چنان رونق یافت که ایرانیان در این شهر دارای کنسولگری، مسجد و کاروانسرای تجاری بودند.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ قبرستان ایرانیان نیز از جمله آثار به جا مانده از این دوره است.آستراخان هم اکنون نیز نقش ویژه ای در حمل و نقل میان روسیه با ایران، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان و همچنین در مسیر ترانزیتی کریدور شمال-جنوب ایفا می کند.

:

سفیر ایران در مسکو اعلام کرد: در چهارمین اجلاس روسای جمهور خزر در آستاراخان که به دنبال نشستهای عشق آباد، تهران و باکو برگزار می‌شود یک بیانیه صادر و چهار سند با عناوین اعلامیه، کمک در موقعیتهایی اضطراری، آب و هوا و شیلات امضا خواهد شد.
:
به گزارش ایسنا، مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو در صفحه فیسبوکش نوشت: در حالیکه دوشنبه هفتم مهر ماه شاهد برگزاری نشست سران خزر هستیم طی روزهای گذشته سه نشست در زمینه مبارزه با مواد مخدر، همکاریهای دانشگاهی و همکاریهای بنادر در آستاراخان با حضور هیئت‌های عالیرتبه ایرانی برگزار شد.
:
وی نوشت: همچنین همزمان با اجلاس روسای جمهور فردا همایش جوانان خزر و اجلاس بازرگانان و صنعتگران برگزار خواهد گردید. در همایش جوانان گروهی بیست نفره با سرپرستی وزارت ورزش و جوانان و در همایش بازرگانی بیش از بیست تن از بازرگانان و صنعت گران ایرانی به سرپرستی عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی مشترک و به همراه خسرو تاج معاون وزیر صنعت شرکت می کنند.
:
به نوشته سنایی، در همه این همایش ها اسناد همکاری نیز امضا شده و خواهد شد. در چهارمین اجلاس روسای جمهور خزر در آستاراخان که به دنبال نشستهای عشق آباد، تهران و باکو برگزار می شود یک بیانیه صادر و چهار سند با عناوین اعلامیه، کمک در موقعیتهایی اضطراری، آب و هوا و شیلات امضا خواهد شد.
:
آستراخان محل برگزاری اجلاس خزر است در جنوب شرقی روسیه و در منطقه اتصال رود ولگا به دریای خزر واقع شده است. این استان دارای مرز زمینی با قزاقستان و از طریق دریا به ایران، ترکمنستان و آذربایجان متصل است. در طول قرن نوزدهم میلادی و اوایل قرن بیستم این روابط چنان رونق یافت که ایرانیان در این شهر دارای کنسولگری، مسجد و کاروانسرای تجاری بودند. قبرستان ایرانیان نیز از جمله آثار به جا مانده از این دوره است.آستراخان هم اکنون نیز نقش ویژه ای در حمل و نقل میان روسیه با ایران، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان و همچنین در مسیر ترانزیتی کریدور شمال-جنوب ایفا می کند.
:
نفت و گاز،کشتی سازی و تعمیر آن، صنعت ماشین سازی،مواد غذایی، ماهیگیری و شیلات و صنعت شیمیایی از جمله صنایع این استان است. آستاراخان همزمان از مسیر حمل و نقل هوایی، دریایی، جاده و ریل برخوردار است که آن را به مناطق شمالی و اروپایی روسیه متصل می‌کند. هم اکنون نیز با حضور سر کنسولگری ایران و تجار و بازرگانان ایرانی نقش عمده ای را در روابط اقتصادی ایران و روسیه ایفا می‌کند.

:

./.

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین