امروز: دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۲۸ Monday, 11 December 2023

بشار جعفری: ارتش سوریه قادر است ظرف 3 ماه داعش و النصره را نابود کند

بشار جعفری: ارتش سوریه قادر است ظرف ۳ ماه داعش و النصره را نابود کند

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با بیان اینکه آنکارا هیچ صداقتی در مبارزه با تروریسم ندارد بلکه شریک اصلی در حمایت از تروریسم است، گفت: اگر اردوغان، عربستان و قطر به حمایت از تروریسم پایان دهند، ارتش سوریه ظرف سه ماه می‌تواند داعش و النصره را نابود کند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،‌ بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه روسیا الیوم گفت: دمشق با هر تلاش بین‌المللی یا منطقه‌ای صادقانه‌ای برای مقابله با تروریسم موافق است اما این تلاش‌ها باید بر مبنای قطعنامه‌های بین‌المللی باشد و دولت سوریه و همچنین دولت عراق، روسیه و چین نیز در آن شریک باشند چرا که در غیر این صورت ائتلاف بین‌المللی چه مبنایی دارد.

 

وی عنوان داشت: آمریکایی‌ها می‌گویند که پایگاه‌های داعش و النصره را هدف قرار می‌دهند اما تجربه چیزهای زیادی به انسان در خصوص سیاست‌های دولت آمریکا در عراق، افغانستان و لیبی یاد می‌دهد و از مسائلی که جالب توجه‌ است، اذعان باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا به این مساله است که سازمان اطلاعات آمریکا، اطلاع کافی از حقایق مربوط به تروریسم در سوریه و عراق ندارد.

 

این مقام سوری خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری بزرگترین کشور در جهان تصمیمات استراتژیکی را اتخاذ می‌کند و ظرف یک هفته اذعان می‌کند که مسئولان ارشد سازمان اطلاعات آمریکا وی را گمراه کرده‌اند. پس زمانی که اطلاعات دقیق و کاملی را به رئیس‌جمهور ارائه نمی‌دهند و وی نیز تصمیمات ناقص و نادرستی را اتخاذ می‌کند، این مسائل انسان را به شک می‌اندازد.

 

وی در خصوص امکان هماهنگی بر سر حملات ائتلاف به مواضع داعش و جبهه النصرة عنوان داشت: با وجود اینکه ما خواهان هماهنگی با ائتلاف شدیم اما در واقع هماهنگی با ارتش سوریه و دولت سوریه در این زمینه وجود ندارد. آن‌ها پیشتر به ما از حملات هوایی خبر دادند. ما نیز به آن‌ها گفتیم که موافق هر تلاش شفاف و صادقانه‌ برای مبارزه با تروریسم هستیم اما به این شرط که جان غیرنظامیان حفظ شود و به حاکمیت سوریه و منشورهای بین‌المللی احترام گذاشته شود.

 

بشار جعفری تصریح کرد: چگونه ممکن است ترکیه آن طور که خود می‌گوید منطقه حائلی را برای حفاظت از غیرنظامیان ایجاد کند حال آنکه این کشور به کردهای سوریه اجازه ورود به ترکیه را نمی‌دهد. ترکیه شریک اصلی در تروریسم است که به سوریه ضربه می‌زند و دولت رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از سراسر دنیا با پول‌های کشورهای حوزه خیلج‌فارس و حمایت مالی عربستان و قطر تروریست‌هایی را به سوریه آورد. دولت ترکیه نمی‌تواند چیزی را بگوید اما عکس آن را انجام دهد و این کشور هیچ صداقتی در مبارزه با تروریسم ندارد.

 

وی افزود: تصمیم ایجاد منطقه امن یا حائل منوط به شورای امنیت بوده و با هماهنگی با دولت سوریه صورت می‌گیرد. اردوغان در خارج از چارچوب قوانین بین‌المللی عمل می‌کند. اگر اردوغان، قطری‌ها و عربستانی‌ها به حمایت خود از تروریسم پایان دهند، ارتش سوریه قادر است تنها ظرف سه ماه و نه سه سال، به پدیده داعش و جبهه النصرة پایان دهد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۷ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین