امروز: شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۷ Saturday, 9 December 2023

تاجگردون:‌ تنها راه مقابله با فساد شفافیت است

تاجگردون:‌ تنها راه مقابله با فساد شفافیت است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با فساد اقتصادی ایجاد شفافیت در روندهای اقتصادی است، گفت: فساد همواره در نقطه مقابل شفافیت قرار دارد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری، در مورد اظهارات اخیر رییس جمهور درباره برخورد با خاطیان به ویژه در پرونده‌های فروش نفت گفت:‌ عمده صحبت‌ها در مورد تخلفات فروش نفت به پرونده آقای بابک زنجانی برمی‌گردد هرچند که ممکن است پرونده‌های دیگری هم وجود داشته باشد که در مسیر افشاشدن باشد یا بعدا افشا شود.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: تنها راه مبارزه با وقوع چنین فسادهایی ایجاد شفافیت در فضای اقتصادی کشور است. متاسفانه برخی به بهانه وجود تحریم‌ها اقدامات مخالف شفافیت اقتصادی انجام دادند و نتیجه آن پرونده‌هایی مانند پرونده بابک زنجانی است.

 

تاجگردون با بیان اینکه اگر دولت می‌خواهد با فساد مبارزه کند باید اول از گذشته درس بگیرد، گفت: مشخص است که برخورد بسیار جدی با موارد فسادی که در گذشته رخ داده است می‌تواند باعث کاهش احتمال بروز چنین خطاهایی در آینده شود.

 

وی در مورد احتمال نقش دادن دولت گذشته در تخلفات مالی صورت گرفته، گفت: فسادهای رخ داده متوجه هر دولتی که باشد دولت فعلی باید با آن‌ها برخورد کند تا تخلفاتی از این دست دوباره شکل نگیرد ضمن اینکه دولت باید روابط اقتصادی را شفاف و مطابق با قانون کند.

 

تاجگردون ادامه داد: دولت گذشته شاید به صورت ناخواسته زمینه وقوع برخی فسادها را فراهم کرده است به هر حال باید برخورد با مفاسد به صورت جدی صورت گیرد تا هم حقوق ملت پایمال نشود و هم اینکه ثروت از دست رفته دولت دوباره به سیستم برگردد.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مورد بخش دیگری از اظهارات رییس جمهور که ایجاد تحریم‌ها را ناشی از بی‌عقلی دانسته و گفته بود برخی از این تحریم‌ها سوءاستفاده کردند تا پول‌های کلان برای خودشان فراهم کنند، گفت: من نمی‌دانم چرا آقای رییس جمهور دوباره و با چنین ادبیاتی به این موضوع پرداخته است چرا که این مسایل قبلا بارها گفته شده است. شاید آقای رییس جمهور تصور کرده است که موضوع در حال فراموش شدن است و خواسته است تا با این ادبیات موضوع را دوباره یادآوری کند.

 

وی در مورد احتمال تشکیل پرونده قضایی برای دولت گذشته به دلیل وقوع تخلف‌های سنگین اظهار کرد: بحث وقوع فساد بحث دولت‌ها نیست بلکه بحث افراد است باید با افراد برخورد شود و بعید است که پرونده‌های قضایی علیه دولت‌ها ایجاد شود.

 

انتهای پیام

۱ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است.

 1. تلویزیون بی بی سی فیلم مستندی از شهید احمدشاه مسعود نشان می داد(شهریور 1391) که یکی از افراد نزدیک به او که فیلمبردار هم بود می گفت یک روز آن مرحوم به من گفت بی سیم را آماده کنم تا او با یکی از وزرا صحبت بکند. تا بی سیم آماده بشود مدت کوتاه طول کشید. وقتی تماس برقرار شد بی سیم را آوردم تا احمدشاه با شخص مورد نظر صحبت بکند او در این فاصله خوابیده بود! خیلی زود با صدای من بیدار شد و گفت چشم هایم فرصت یافتند تا لختی بخوابند. بلی که با خواب و رفاه پنج شیر، پنج شیر نمی شد.
  مسعود ادب شاه جهان احمدحق بود
  فرزند فلق فاتح پنج شیر عجم بود
  درخواب نبود پنجه شیر از تو بگیرند
  شیری که بخسبد فغانش به هوا بود
  اسلام یعنی شفافیت یعنی دو دو تا چهار تا. هرچه کدرتر از اسلام دورتر. از مخاطبین سلام دوم و سلام آخر نماز محروم تر، نمی شود تصدی مقامی را در یک کشور اسلامی بر عهده داشت. ترس از دیر کرد نداشت. ترس از عملکرد نداشت. تندیس ذوالفقار علی را در ورودی شهر نداشت. خواب خوش کرد، ییلاق و قشلاق کرد، غذای گرم خورد، شنای کرال رفت، کوه الوند رفت، مسافرت خارج کرد، برای خود کلاس گذاشت، طبقه تعریف کرد و انتظار داشت همه چیز خوب باشد. کوروش هم آسوده تر از ما در خواب باشد. الان می فهم که چرا شب ها علی(ع) خوابش نمی برد، چرا درآوردن خلخال از پای یک زن یهودی برای او سخت گران می آمد. مطمئن باشیم اگر شهید نمی شد غصه های روز او و گریه های نیمه شب او به او مجال عمر طولانی را نمی داد.

  0
  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین