امروز: شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۷ Saturday, 15 May 2021

تكرار پروژه «پيامك‌های تخريبی» عليه وزير پيشنهادی علوم

تكرار پروژه «پيامك‌های تخريبی» عليه وزير پيشنهادی علوم

با معرفي «محمد فرهادي» پنجمين وزير پيشنهادي، مخالفان بار ديگر دست به دامان «پيامك»‌ها شده‌اند؛ «پيامك»‌هایی كه اولين بار نيست «عليه» گزينه‌های پيشنهادي دولت براي وزارت علوم، براي نمايندگان مجلس ارسال می‌شود.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، بر اساس آنچه برخي رسانه‌ها و تعدادي از نمايندگان مطرح كرده‌اند، پروژه پيام‌های كوتاه تخريبي كه با مضاميني خاص و با هدف تخريب شخصيت وزيران پيشنهادي تهيه و در ميان مجلسي‌ها منتشر مي‌شود، از سوي جرياني شكل مي‌گيرد كه ماهيت آن به صورت رسمي افشا نشده و همچنان در ظن و گمان رسانه‌ها باقي‌مانده است.

:
اين موضوع از سوي غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماينده مجلس نيز مورد تاييد قرار گرفته به‌گونه‌ای كه به گفته او اين روند نشان می‌دهد یک جریان سیاسی به دنبال تیره کردن روابط دولت و مجلس است تا بتواند ماهی خود را از این آب گل آلود بگیرد.

:

پيش از اين نيز حسام‌الدين آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهوري در همايش اعتدال به انتقاد از روند مذكور پرداخت و گفت كه چرا سرنوشت یک وزیر و وزارتخانه توسط پیامک‌ها تعیین می‌شود. هرچند توزيع انواعي از كاغذ‌ها در جلسات مربوط به استيضاح وزير علوم يا راي اعتماد وزيران پيشنهادي، حالا به امري تكراري تبديل شده اما پروژه پيامكي كاري است كه به‌طور ويژه يك روز قبل از معرفي فخرالدين احمدي دانش آشتياني چهارمين وزير پيشنهادي روحاني كليد خورد.

:

علي مطهري نماينده اصولگراي مجلس يك روز مانده به برگزاري جلسه راي اعتماد دانش آشتياني اعلام كرده بود كه مخالفت‌ها عليه دانش آشتياني «سازمان‌يافته» است. اين خبر را «ايسنا» به نقل از مطهري نوشته بود.

پيش از اظهارات مطهري، محمدرضا تابش نماينده اصلاح طلب مجلس از «سازمان يافته» بودن ارسال پيامك‌ها و دامن زدن به مخالفت نمايندگان مجلس با گزينه پيشنهادي دولت خبر داده بود.

:

حال اما، اين پيامك‌ها، شخصي را هدف قرار داده كه هنگام قرائت نامه رئیس‌جمهوری برای معرفی فرهادي، فضاي مجلس را فرياد چهار چهار نمايندگان به نشانه موافقت با معرفي او به عنوان وزير پيشنهادي فرا گرفت.

:

بر اساس آنچه برخي نمايندگان مجلس خبر داده‌اند، پيامك‌های مذكور بلافاصله و از دقایقی بعد از معرفی فرهادی، از سوي برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها براي نمايندگان ارسال شده است؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی كه عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس است با اعلام اين خبر، این اقدامات را «شیطنت‌آمیز» و در برگیرنده «نیت ناپاک» اعلام کرد.

:

او در گفت‌وگو با «خانه ملت» با اشاره به راه افتادن موج پیامک‌ها علیه گزینه پیشنهادی علوم، گفت: «این رویه نشان می‌دهد نیت ناپاکی درمیان است و عده‌ای با بی‌تقوایی و شیطنت خاصی عمل می‌کنند.»  خبرگزاري رسمي جمهوري اسلامي ايران نيز گروه دست‌اندرکار این اقدامات را جرياني معرفي كرده که از امکانات ارتباطی داخلی در فضای مخابراتی و اینترنتی و همچنین تریبون‌های سیاسی و رسانه‌ای وابسته استفاده می‌کنند.

:

در اين ميان محتواي اين پيامك‌های تخريبي نيز جالب به نظر می‌رسد؛ موضوعي كه باز هم به آنچه ارتباط وزيران پيشنهادي به حوادث سال 88 خوانده می‌شود، باز می‌گردد.

:

جعفرزاده ايمن‌آبادي درباره محتوای این پیامک‌ها و پرونده‌سازی‌ها علیه فرهادی توضیح داد: «با توجه به اینکه خط قرمز مجلس جریان فتنه است و مقام معظم رهبری هم تاکید کرده بودند که باید مرزبندی با جریان فتنه مشخص شود، این پیامک‌ها با بی‌تقوایی و شیطنت خاصی در راستای آن است که بگوید فرد معرفی شده در راستای همان گزینه‌های قبلی است و تعمدا فضایی ایجاد می‌کنند که به نمایندگان ذهنیت خاصی را القا کنند.» جعفرزاده ايمن‌آبادي از وزارت ارشاد یا سیستم‌های امنیتی خواست برای جلوگیری از ادامه این روند تمهیدی بیندیشند.

./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید