امروز: پنج شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۶ Thursday, 8 June 2023

تهیه‌کننده «توپ و تور»: حداکثر اغماض را در سانسور داریم

تهیه‌کننده «توپ و تور»: حداکثر اغماض را در سانسور داریم

تهیه‌کننده و مجری برنامه «توپ و تور» درباره پوشش لیگ جهانی والیبال در شبکه سه تأکید کرد: این مسابقات به صورت ویژه پوشش داده می‌شود و قرار است مسابقاتی را که در تهران برگزار می‌شود، به صورت HD پوشش دهیم.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، بهزاد کاویانی در گفت‌و‌گو با ایسنا ، بیان کرد: بیش از 10، 12 سال است که مجری برنامه‌های ورزشی صداوسیما هستم، گاهی اوقات این احساس را پیدا می‌کردیم که رشته والیبال نیاز به پوشش مطلوب‌تری دارد.

 

وی افزود: هر گاه می‌دیدیم که مخاطبان از دیدن این مسابقات استقبال می‌کنند اگر معمولی بازی‌ها را پوشش می‌دادیم سعی می‌کردیم ویژه‌تر به آن‌ها بپردازیم؛ ضمن اینکه در چند سال اخیر نیز حس کردیم پوشش مسابقات باید متفاوت‌تر باشد.

 

این تهیه‌کننده با اشاره به اینکه در لیگ جهانی سال گذشته پخش مسابقات والیبال 40 میلیون بیننده داشته است، عنوان کرد: این اتفاق باعث شد مسئولان تلویزیون ویژه‌تر مسابقات والیبال را پوشش دهند. همچنین از نظر امکانات فنی نیز توجه بیشتری داشته باشند.

 

او خاطرنشان کرد: سعی کردیم برنامه برای پوشش مسابقات لیگ جهانی والیبال که در خارج از کشور برگزار می‌شود دارای استودیویی جداگانه، دکور جدید، کارشناس و … باشد.

 

کاویانی یادآور شد: با توجه به اینکه مسابقات جام‌جهانی فوتبال نیز قرار است برگزار شود، برخی از بینندگان در تماس تلفنی با ما از اینکه این همزمانی باعث شود تلویزیون کمتر به مسابقات جهانی والیبال توجه کند، ابراز نگرانی می‌کردند اما مدیر شبکه سه نگاه ویژه‌ای به مسابقات والیبال دارد.

 

او در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره‌ی سانسور برخی از صحنه‌های مسابقاتی که در خارج از کشور برگزار می‌شوند نیز عنوان کرد: این مسئله‌ای است که وجود دارد و نمی‌شود آن را کتمان کرد؛ چراکه پوشش برخی از خانم‌ها مطلوب نیست؛ اگرچه ممکن است بر اساس هنجارهای اخلاقی ایتالیا یک امر عادی باشد اما بر اساس هنجارهای کشورمان عادی نیست و ما نمی‌توانیم برخی از صحنه‌ها را پخش کنیم.

 

کاویانی ادامه داد: البته سعی می‌کنیم حداکثر اغماض را داشته باشیم، در برخی از صحنه‌ها مجبوریم تصویر را بگیریم و تصویر دیگری را جایگزین آن کنیم که این کار بسیار دشوار است، چرا که ما فقط هفت ثانیه برای این کار فرصت داریم.

 

وی درباره تکرار برخی از صحنه‌ها و حرفه‌ای‌تر عمل کردن در بحث سانسور نیز گفت: به دلیل فرصت کمی که برای جایگزین کردن تصاویر داریم، مجبوریم یک صحنه خوب را انتخاب کنیم و در همین مدت زمان کم به سرعت آن را جایگزین کرده و به آنتن برگردیم. اگرچه سعی می‌کنیم اغماض کنیم اما اگر صحنه‌ای بسیار غیراخلاقی باشد مجبوریم آن را حذف کنیم.

 

کاویانی همچنین توضیح داد: همه سعی ما این است که تصاویر قطع نشود و اگر تصویری جایگزین تصویری می‌شود با بقیه صحنه‌ها فرق داشته باشد و تکراری نباشد. جابجایی تصاویر در کمتر از هفت ثانیه کار بسیار سختی است و هنر والایی محسوب می‌شود.

 

تهیه‌کننده و مجری برنامه «توپ وتور» همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه پخش مسابقات جهانی والیبال با چند ثانیه تأخیر اتفاق می‌افتد؟ عنوان کرد: این قضیه این‌طور نیست که ما خودمان تأخیر ایجاد کنیم، بلکه به خاطر مسائل فنی و سیگنالی است. از آنجا که تصاویر باید به صداوسیما برسد سپس رله شده و بعد به ایستگاه‌های مختلف برای پخش ارسال شود، این مسیر کلا هفت ثانیه زمان می‌برد.

 

کاویانی افزود: در نتیجه حتی بینندگانی که در خود ایتالیا هم هستند، نسبت به سالن هفت ثانیه با تأخیر مسابقات را دریافت می‌کنند پس این تأخیر هفت ثانیه‌ای در کل جهان اتفاق می‌افتد.

 

این تهیه‌کننده و مجری ورزشی در پایان تأکید کرد: برای پخش مسابقات جهانی والیبال واقعا تلاش فراوان شده تا پوشش مناسبی داشته باشیم. به طوری که از نظر کیفیت در سطح اول دنیا قرار بگیرد. ضمن اینکه مدیر شبکه سه از پخش ویژه مسابقات حمایت کردند؛ امیدوارم به گونه‌ای باشد که بینندگان از پوشش مسابقات رضایت داشته باشند.

 

انتهای پیام

 

۹ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است

 1. اینا همش چرت و پرته ! هنجار های کشور ما!!! مملکت ما اصلا هنجار نداره همه چیز دز ایران ممکن و عادیه با سانسور صحنه ها فقط تماشای مسابقات رو زهرمار کردین ! همش صحنه ی آهسته بود که نفهمیدیم کی به کیه ! خوب اگه جنبه ندارین کلا پخش نکنین1

  0
  0
 2. سانسور بخوره توسرتون لااقل با این تبلیغات دروغین و فریبکارانه مردم رو سرکار نذارین کشتین مار رو با این رایتل آخر هم دیدیم که یه چیز چرته……….
  تو مسابقه پیامکی تون که شرکت کردیم مثلا برنده شدیم پیامی که برام اومده (470 هزار ریال اعبار برای شما منظور شد جهت دریافت سیم کارت رایگان سریعا به سایت … مراجه و در طرح رای آموز ثبت نام کنید) به سایت که مراجعه می کنی میبینی باید 9900 تومان بدی شارژ 47 هزار تومنی هم برای مزخرفات آموزشیه نه تماس و ….
  تازه این ثبت نام برای همه امکان پذیره پس مسابقه چه ربطی به شرکت تو مسابقه پیامکی داشت
  به خدا این کارا آخر خوشی نداره…

  0
  0
 3. واقعا متاسفم براتون با این مسابقه نشون دادنتون . شما با این سانسوراتون همه چیز را زیر سوال می برید .
  نتیجه اخلاقی: ما ایرانیا جنبه نداریم ک

  0
  0
 4. بسه دییییییییییییییییییییییییگه چقدر سانسور آخه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مسخرشو در آوردین اه ه ه ه ه ه ه ه ه ! رایتل رایتل!!!!!!!!! بازی رو نشون بدید!

  0
  0
 5. بابا واقعا که ما هیچی از این مسابقات والیبال نفهمیدیم- این چه مسخره بازیه -سانسور -سانسور- قانونا نباید بزرگان کشور ویارزئیس سازمان صدا وسیما از پخش این گونه برنامه هایی که اینجوری هستندوفرصت کمی برای ویرایش دارند ویاهیچ فرصتی برای ویرایش ندارندایرادبگیرند-بایدتمام مسابقات راپخش کنند-تاکی مابایدحرص بخوریم- تاکی شرایط ما یه شرایط ایده الی میشه-بابااین کارامال عهدصغره …………….

  0
  0
 6. لطفاً مردم را نادان فرض نفرمائید
  تأخیر در پخش تصاویر فقط در تلویزیون ایران دیده میشود چراکه در شبکه های اروپایی مثل ایتالیا و لهستان تصاویر به موقع و در لحظه پخش میشد
  واقعاً برای صدا و سیما متأسفم که حقوق مردم را نادیده میگیره
  ندیدن مسابقات خیلی بهتر از اینه که اعصاب و روانت به هم بریزه
  دلیل پخش تلویزیونی مسابقات در تمامی کشورها لذت بردن بیننده است کما اینکه حتی مردم با پیروزی ایران نیز از دیدن مسابقه لذت نمیبرند
  از اینکه بینندگان تلویزیونی در این شرایط و تنگنا قرار دارند باید تأسف خورد
  این موضوع از مصادیق بارز رعایت نشدن حقوق بشر در ایران است
  اگر شما وجدان دارید این مطالب را بدون سانسور در سایت قرار دهید . با تشکر

  0
  0
 7. والا از شما بعیده من ثبت نامم کردم هنوز این رایتل خاک توسرشون بعد 12 روز نیومد تازه کفته 5 روزه خاک عالم تو سرتون

  0
  0
 8. چقدر برای یک برنامه زنده پر طرفدار تلویزیونی زشته که برای کسب پول حاضره مردمو فریب بده.من بیشتر از یک ماهه که بواسطه اعتماد به این برنامه و تبلیغاتشون سیم کارت رایتل ثبت نام کردم و هنوز سیم کارت من نیونده و حتی تلفن پشتیبانیه رایتل جواب نمیده.
  اینه وضعیت صدا و سیمای جمهوری اسلامی

  0
  0
 9. چرا اینقدر ناراحت میکنید خودتونو .نگاه نکنید تلوزیون رو تحریم کنید

  0
  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

14:15 (۱ روز قبل) ۱

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ روز قبل) ۲

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۲ هفته قبل) ۳

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۲ هفته قبل) ۴

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۲ هفته قبل) ۵

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۲ هفته قبل) ۶

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۲ هفته قبل) ۷

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۲ هفته قبل) ۸

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۲ هفته قبل) ۹

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۲ هفته قبل) ۱۰

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۳ هفته قبل) ۱۱

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۳ هفته قبل) ۱۲

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۳ هفته قبل) ۱۳

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۳ هفته قبل) ۱۴

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۳ هفته قبل) ۱۵

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

10:10 (۳ هفته قبل) ۱۶

وزنه برداری ایران بر بام قاره کهن

9:28 (۱ ماه قبل) ۱۷

ضوابط مالی ثبت‌ نام مدارس اعلام شد

14:27 (۱ ماه قبل) ۱۸

دستورالعمل اجرایی تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند ابلاغ شد

9:55 (۱ ماه قبل) ۱۹

جمعی از معلمان و فرهنگیان با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

9:55 (۱ ماه قبل) ۲۰

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از ۱۳ اردیبهشت

آخرین عناوین