امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲ Friday, 27 January 2023

توزیع کتاب‌های درسی از ۱۶ شهریورماه در کشور

توزیع کتاب‌های درسی از ۱۶ شهریورماه در کشور

مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش گفت: توزیع کتا‌ب‌های درسی دوره راهنمایی و دبیرستان در سال تحصیلی ۹۲-۹۳ از ۱۶ شهریور در سراسر کشور انجام خواهد شد. خبرگزاری فارس: توزیع کتاب‌های درسی از ۱۶ شهریورماه در کشور
ببه گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز: سید احمد حسینی مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش امروز در نشست خبری توزیع کتابهای درسی که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد، اظهارداشت: امسال 945 عنوان کتاب درسی با شمارگان 131 میلیون جلد برای 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز در آموزش و پرورش داریم.

وی افزود: همزمان با شروع سال تحصیلی تمام دانش‌آموزان تحت پوشش آموزش و پرورش کتابهای درسی را خواهند داشت.

حسینی با بیان اینکه توزیع کتابهای درسی در سراسر کشور به صورت یکسان انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: کتابهای سال سوم راهنمایی و دوره دبیرستان از طریق 5 هزار و 400 کتاب‌فروشی و از 16 شهریور ماه در کشور توزیع می‌شود.

وی افزود: کتابهای دوره ابتدایی، فنی و حرفه‌ای و کارودانش و دوره پیش‌دانشگاهی از طریق واحدهای آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این کتابها از امروز 10 شهریور در اختیار مسئولان توزیع کتابهای درسی برای توزیع قرار گرفته است.

مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال 68 عنوان کتاب درسی همراه با لوح فشرده در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: دانش‌آموزان می‌توانند کتابهایی که دارای لوح فشرده است را از مدارس یا کتاب فروشی‌ها دریافت کنند.

وی افزود: کتابهای دارای لوح فشرده به ترتیب شامل 4 عنوان مربوط به ایتدایی، دو عنوان مربوط به سوم راهنمایی، 10 عنوان مربوط به متوسطه و دوره پیش دانشگاهی و 52 عنوان مربوط به فنی و حرفه‌ای و کار و دانش است.

* قیمت عرضه کتابهای درسی، قیمت پشت جلد کتاب است

به گفته حسینی، قیمت کتابهای درسی همان قیمت پشت جلد کتاب ها است که در اختیار واحدهای آموزشی و کتاب‌فروشی‌ها قرار خواهد گرفت تا در معرض دید همگان قرار گیرد.

* فروختن لوازم التحریر همراه کتاب ممنوع است

وی با بیان اینکه هرگونه فروش لوازم‌التحریر به همراه کتابهای درسی ممنوع است، گفت: مردم در صورت برخورد با فروختن لوازم‌التحریر همراه کتابهای درسی می‌توانند این موضوع را از طریق شماره تلفن‌های 44987973 و 88827778 اطلاع و رسیدگی سریع انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: کتابهای درسی از 15 مهرماه در فروشگاه‌ها به صورت تک فروشی قابل خریداری است.

حسینی ادامه داد: تمام کتابهای درسی آموزش و پرورش بجز فنی و حرفه‌ای در طول سال تحصیلی در دو فروشگاه انتشاران مدرسه و شرکت چاپ و نشر ایران قابل خریداری است.

مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کتاب‌فروشی‌ها تا تاریخ 15 آبان‌ماه می‌توانند کتابها را عرضه و یا نگهداری کنند، خاطرنشان کرد: پس از تاریخ فوق کتابها از کتاب‌فروشی‌ها جمع‌آوری و به شرکت چاپ و نشر ایران مرجوع می‌شود.

وی با بیان اینکه کتابهای جدید التالیف همراه با راهنمای معلم در اختیار معلمان قرار خواهد گرفتف عنوان کرد: کتابهای سال سوم دبستان و اول متوسطه (اول) همراه با راهنمای معلم که شامل کتاب تربیت بدنی برای این دو پایه است، قرار خواهد گرفت.

حسینی با بیان اینکه آخرین ویرایش کتاب ها روی سایت چاپ و نشر ایران قرار دارد، اظهارداشت: تمام کتابهای درسی آموزش و پرورش به صورت PDF روی سایت اینترنتی این شرکت به آدرس www.chap.ir قرار دارد.

وی افزود: از دانش‌آموزان خواهشمندیم تا از منطقه محل تحویل خودشان استانهای محل سکونت، کتابهای درسی را خریداری کنند.

حسینی با اشاره به اینکه کتابهای سال تحصیلی آینده نیز به زیر چاپ رفته است، تصریح کرد: تعداد 10 میلیون جلد از کتابهای سال تحصیلی 92-93 به چاپخانه ها ارسال شده تا در سال آینده و در مهرماه توزیع شود.

وی با بیان اینکه کتابهای سال هفتم و یا اول متوسطه اول همچنان در حال تولید است، گفت: حدود 8 عنوان کتاب سال هفتم به چاپ رسیده است و مابقی این کتاب‌ها در حال چاپ و به تاریخ مورد نظر خواهد رسید.

مدیرکل چاپ، توزیع و مواد رسانه‌های آموزشی آموزش و پرورش با اشاره به قیمت کتابهای درسی گفت: افزایش قیمت به آن مفهومی که گفته می‌شود وجود ندارد و کتابها به قیمت پشت جلد عرضه خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا مانند سال گذشته از کاغذهای کاهی برای تولید کتابهای درسی استفاده شده است؟ گفت: در سال گذشته از کاغذهای ایرانی استفاده کردیم که اصل کاغذ رنگ چوب بود اما امسال حدود 70 درصد از کاغذهای خارجی و 30 درصد از کاغذهای ایرانی در چاپ کتابهای درسی استفاده کردیم.

به گفته حسینی برای چاپ 131 میلیون جلد کتاب درسی در کشور 50 هزار تن کاغذ استفاده شده است.

در ادامه این نشست سید عبدالحسین هاشمی، مدیرعامل موسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه) گفت: مطالعه کتابهای درسی به تنهایی جوابگوی مخاطبان ما یعنی دانش‌آموزان نیست و در حوزه علوم، زندگی ائمه، پیامبران و اخلاق کتابهای مختلفی را چاپ می‌کنیم.

وی افزود: انتشارات مدرسه 2300 عنوان کتاب از آغاز تاسیس تا امروز چاپ کرده است و بیش از 6 هزار و 500 کتاب تاکنون تجدید چاپ شده است.

هاشمی تصریح کرد: در سال 91 انتشارات مدرسه 146 عنوان کتاب چاپ اول داشته است و 965 عنوان کتاب تجدید چاپ شد که مجموعاً 1111 عنوان کتاب در سال 91 چاپ و به ثبت خانه رسیده است.

 

 

تاکنون دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید