امروز: پنج شنبه، ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰ Thursday, 16 September 2021

ثبت‌نام آزمون سراسری ۹۴ آغاز شد

ثبت‌نام آزمون سراسری ۹۴ آغاز شد

هر داوطلب برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 94 ضرورت دارد در مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ضمن دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) آزمون سراسری سال 94 که هم اکنون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد نسبت به پرینت آن اقدام کنند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شد و تا ۲۸ بهمن‌ نیز ادامه دارد.
:

به گزارش فارس، ثبت‌نام آزمون سراسری سال 94 به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم(شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، کد رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد، پیام‌نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه فرهنگیان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شد و تا 28 بهمن‌ نیز ادامه دارد.
:
* نحوه ثبت‌نام داوطلبان
:
هر داوطلب برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 94 ضرورت دارد در مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ضمن دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) آزمون سراسری سال 94 که هم اکنون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد نسبت به پرینت آن اقدام کنند.
:
با توجه به اینکه ثبت‌نام برای این آزمون منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود داوطلبان باید از طریق کارت‌های بانکی که پرداخت اینترنتی آنها فعال است با مراجعه به سایت سنجش و پرداخت 150 هزار ریال نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری و شماره سریال 12 رقمی اقدام کنند.
:
در آزمون سراسری سال 1394 دارندگان دیپلم نظام قدیم ( بدون توجه به نوع دیپلم) و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی و یا فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید ( بدون توجه به نوع مدرک ) با توجه به رشته‌های مورد علاقه خود که در جداول دفترچه شماره 2 تا 6 دفترچه شماره یک راهنمای آزمون سراسری درج شده است منحصرا می‌توانند متقاضی یکی از گروه‌های آزمایشی، ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبا«‌های خارجی شوند و در تقاضا نامه اینترنتی آن را درج کنند.
:
در آزمون سراسری سال 94 همانند سال گذشته به هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی و زبان اجازه داده شده است علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه هنر در تقاضانامه ازمون نیز اعلام کنند لذا چنین داوطلبی باید 150 هزار ریال دیگر علاوه بر مبلغ اولیه پرداخت کند همچنین داوطلبان هر یک از گرو‌های آزمایشی ریاضی و فنی، تجربی، علوم انسانی و هنر می‌توانند علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه زبان‌های خارجی نیز اعلام کنند و ان را در تقاضانامه اینترنتی خود درج کنند چنین داوطلبانی نیز باید علاوه بر مبلغ اولیه 150 هزار ریال برای شرکت در آزمون گروه زبان‌های خارجی به صورت اینترنتی پرداخت کند.
:
داوطلبان علاقه مند برای شرکت در گزینش کد رشته‌های امتحانی پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی باشند لازم است ضمن اعلام علاقه‌مندی خود برای شرکت در این دوره ها مبلغ 80 هزا ریال بایت این علاقه‌مندی پرداخت و کارت اعتباری مربوطه را دریافت کند.
:
براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تمام دارندگان دیپلم نظام‌جدید آموزش متوسطه گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم نظام جدید خود را در سال‌های 1384 تا 1393 اخذ کرده‌اند و امتحانات سال سوم آنها به صورت نهایی و سراسری برگزار شده است مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی آنها حداکثر 25 درصد با تاثیر قطعی در گزینش نهایی ازمون سراسری سال 94 اعمل خواهد شد.
:
آزمون سراسری سال 1394 برای هر یک از گروه‌های آزمایشی 5 گانه (ریاضی، تجربی،‌انسانی،‌هنر و زبان‌های خارجی) در یک مرحله برگزار می‌شود و داوطلبان در یک جلسه به سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی انتخابی پاسخ می‌دهند.
:
سوالات آزمون سراسری به شکل مفهومی است و این به منزله دشوار بودن سوالات نیست بلکه کسانی که کتب دروس را به دقت مطالعه کرده باشند می ‌توانند به سوالات پاسخ دهند.
:
* زمان بندی آزمون سراسری

::

آزمون سراسری سال 94 در صبح و بعد از ظهر روزهای پنج شنبه و جمعه 21 و 22 خرداد ماه سال 94 در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود و نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه در هفته دوم مردادماه 94 بر روی سایت سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته می‌توانند نسبت به این مساله اقدام کنند.

::

فهرست پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری سال 94 در نیمه دوم شهریور ماه سال 94 از طریق سایت سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

:
cff7124bc351c19e5b2c32d27a3e4f73
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید