امروز: پنج شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰ Thursday, 18 August 2022

جام جهانی والیبال2015، ایران3-2ژاپن‌+تصاویر

جام جهانی والیبال۲۰۱۵، ایران۳-۲ژاپن‌+تصاویر

تیم ‌ملی والیبال ایران در هشتمین روز از جا‌م جها‌نی به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات رفته است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، ملی پوشان والیبال ایران در هشتمین روز از جا‌م جها‌نی به مصاف چشم‌بادامی‌های ژاپن رفتند. ژاپنی‌ها که میزبان ر‌قا‌بت‌های 2015 هستند با حمایت پرشور هو‌اد‌ا‌ران خود از این دیدار استقبال کردند. آن ها کوتاه قد ترین تیم مسابقات جام جهانی بودند. تیم ‌ملی والیبال ایران که در سال‌های گذشته همواره ژاپن را شکست داده بود، در جام واگنر مقابل این تیم تسلیم شد. والیبالیست‌های ایران انگیزه زیادی داشتند و برای اعتبار خود حریف آسیایی‌شان را شکست دهد. در مقابل ژاپنی‌ها دوست نداشتند در خانه مقابل تیم ‌ملی ایران تسلیم شوند. تیم ‌ملی ایران با ترکیب مجتبی میرزاجانپور، سعید معروف، شهرام محمودی، عادل غلامی، محمد موسوی و میلاد عبادی پور و مهدی مرندی با پیراهن‌های سفید کار را آغاز کرد.
:
این در حالی بود که ساعتی قبل از شروع این مسابقه اعلام شد که امیر غفور به دلیل مصدومیت نمی‌تواند در این دیدار به میدان برود و شهرام محمودی که از کمند مصدومیت رها شده است جایگزین او خواهد شد.
:
ست نخست ژاپن 25 – ایران
22
تیم ‌ملی والیبال ژاپن در این دیدار شروع خوبی داشت. مشخصات کادرفنی این تیم آنالیز مناسبی از وضعیت بازی‌های ایران دارد. در مقابل بازیکنان تیم ‌ملی والیبال ایران نیز به کمک آبشاری قدرتی میرزاجانپور و حملات سرعتی عادل غلامی پایاپای حریف پیش می‌رفتند. کادرفنی ایران تلاش کرده بود تا با ارسال سرویس‌های خوب دریافت‌های حریف را با مشکل مواجه کند که ژاپنی‌ها نتوانند با اتکای شیمیزوی با تجربه موفق باشند. موسوی یک روز خوب را پشت سر می گذاشت و با سرویس های تماشایی خودش نظم تیمی حریف را بهم می ریخت. بازی تا امتیازهای بالای 20 پایاپای دنبال می‌شد که کادرفنی تیم ملی والیبال ژاپن تقاضای وقت استراحت داد.
:
ست دوم ژاپن 25 – ایران
23
ملی پوشان ایران نمی خواستند براحتی تسلیم شوند. آن ها برای انتقام ست نخست پا به میدان گذاشتند. بازی روی سرعت تدبیر اصلی تیم ایران بود. عادل غلامی و موسوی مدافعان و مهاجمان اصلی تیم ایران بودند. در مقابل شیمیزو مهار نشدنی نشان می داد. دو تیم با اختلاف یکی دو امتیاز یکدیگر را تعقیب می کردند. تماشاگران ژاپنی یکصدا تیم خود را تشویق می کردند. دو تیم تا وقت استراحت فتی دوم پایاپای هم پیش رفتند مهاجمان ایران خوب حمله می کردند اما ضعف ایران در دفاع کناری همچنان اجازه نمی داد فاصله امتیازها زیاد شود. در حالی که دو تیم در امتیاز 22 برابر بودند، ایشیکاوا با یک سرویس ضعیف ایران را به امتیاز 23 رساند. مهدوی جای معروف به میدان رفت.
:
ایران به سختی توپ های برگشتی را دریافت می کرد. فرهاد قائمی که به جای میرزاجانپور به میدان رفته بود سعی داشت تا با فاصله از تور اسپک بزند و دفاع حریف را جا بگذارد. حتی بازبینی تصاویر ویدیویی هم نمی توانست کمکی به تیم ایران بکند. دریافت ناامی کننده عبادی پور موجب شد ایران 25 -23 ست دوم بازی را واگذار کند.
:
ست سوم ایران 25- ژاپن 18
ملی پوشان والیبال ایران نمی خواستند دست خالی از این میدان خداحافظی کنند . آن ها دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند. موسوی بسیار با غیرت و تعصب بازی می کرد و از بازیکنان می خواست تا با انگیزه بیشتری کار کنند. سامان فائزی هم که به جای غلامی به میدان رفته بود در دفاع و حمله سرعتی موثر بود. ایران به کمک بازی خوب و هماهنگ در موج حمله اول از حریف 4 امتیاز پیش افتاد و برتری خود را حفظ کرد. ژاپنی اما سر تسلیم شدن نداشتند و همچنان برای هر امتیاز می جنگیدند.
:
شهرام محمودی با وجود مصدومیت و درد سعی داشت تابه هر ترتیب ممکن امتیاز بگیرد. ایران باحاشیه امن ختلاف امتیازهای ایجاد شده همچنان تیم برتر میدان بود و راحت بازی می کرد. در مقابل چشم بادامی ها در مقب تماشاگران خود تحت فشار زیادی قرار داشتند. در پایان این ست هم مهدوی برای کمک به دفاع روی تور بهتر به میدان رفت. ایران با اسپک زیبای شهرام محمودی 25-18 ست سوم بازی را برد.
:
ست چهارم ایران 25- ژاپن
21
ملی پوشان ایران که بعد از پیروزی در ست قبل انگیزه و روحیه دو چندانی یافته بودند، با تمام توان بازی می کردند. شهرام محمودی با بازی تماشایی خود در ارسال سرویس های موجی و آبشار های فنی کاملا دریافت کننده های حریف را با مشکل رو برو کرده بود. سامان فائزی هم در این دیدار یکی از بهترین های تیم ایران بود که در کنار موسوی خیلی خوب می درخشید. ایران در ست چهارم در تمامی فاکتورها بی نقص و تیم برتر زمین بود. با وجود اینکه تماشاگران ژاپنی یکصدا تیم ملی کشور خود را تشویق می کردند، تیم ملی ایران با کمک دوبل های فرهاد قائمی و خط دفاعی مستحکم ست چهارم را 25 بر 21 برد. ایران خوب سرویس می زند و به همین دلیل هم در دفاع روی تور منسجم بود.
:
ست پنجم ایران 15- ژاپن12:

دو تیم با احتیاط بازی می کردند. هر اشتباه می توانست باخت یک تیم را به همراه داشته باشد. ژاپنی ها خوب سرویس نمی زدند و آمار خطای بالایی داشتند. اما تیم ایران با سرویس های خوب کاملا بر جریان بازی مسلط بود. شهرام محمودی درد داشت. کاملا از چهره اش مشخص بود که با درد بازی می کند اما با آبشارها طلایی اش برای ایران امتیاز می گرفت. ایران با سه امتیاز اختلاف پیش افتده بود و در آستانه پیروزی قرار داشت.
:
ژاپنی ها با ریسک بالا کار می کردند و نمی توانستند کاری از پیش ببرند. کا با حساسیت بالایی دنبال می شد. شهرام محمودی از منطقه 2 ستاره بی چون و چرای تیم ایران بود که همه پاس ها را به امتیاز تبدیل می کرد. ایران در ست پنجم با امتیاز 15 بر 12 پیروز شد. بدین ترتیب تیم ملی والیبال ایران با نتیجه 3 بر 2 و امتیازهای 25-22، 25-23، 18-25، 21-25 و 12-15 مقابل ژاپن پیروز شد. تیم ملی والیبال ایران باید در ادامه این مسابقات ساعت 12:30 دوشنبه 30 شهریور به مصاف استرالیا برود.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید