امروز: یکشنبه، ۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۴:۱۰ Sunday, 26 May 2024

حسن روحانی اهداف سفر خود به نیویورک را تشریح کرد

حسن روحانی اهداف سفر خود به نیویورک را تشریح کرد

رییس‌جمهور صبح امروز پیش از ترک تهران به مقصد نیویورک جهت شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: می‌خواهیم ندای مظلومیت ایران را به گوش جهانیان برسانیم.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، حسن روحانی که در پاویون جمهوری اسلامی فرودگاه مهرآباد و در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار کرد: ملت ایران که یک ملت بسیار بزرگ با تمدن و فرهنگی کهن است و امروز به عنوان مرکز ثبات منطقه شناخته می‌شود، همواره به دنبال صلح در منطقه بوده است.

 

وی افزود: متاسفانه دست‌هایی در سال‌های اخیر بوده که این چهره را به گونه‌ای دیگر معرفی کرده است و یکی از اولین اهداف این سفر این است که در فرصتی که برای بنده و هیات همراه پیش می‌آید چهره واقعی ملت ایران را به جهان معرفی کنیم؛ به عنوان ملتی فرهنگ‌دوست، صلح‌دوست و ملتی که در پی پیشرفت است بدون اینکه بخواهد لطمه‌ای به کشورهای دیگر وارد کند.

 

رییس‌جمهور با اشاره به حضور با شکوه مردم در انتخابات 24 خرداد و تحقق حماسه سیاسی گفت: مردم با نشاط و انتخاب خود مسیر میانه‌روی و اعتدال را برگزیدندو اعلام کردند که با افراط و افراطی‌گری موافقتی ندارند و ما تلاش می‌کنیم که پیام مردم ایران را به گوش جهانیان برسانیم. تلاش ما این است که صدای ملت ایران و پیام آنها را به گوش جهانیان برسانیم و بگوییم ملت ایران با هرگونه خشونت و افراط مخالف است مخصوصا در دنیای امروز که در منطقه ما و بسیاری از کشورهای جهان مردم از افراطی‌گری و خشونت رنج می‌برند ما به دنبال مبارزه با خشونت هستیم و باید همه در راستای مبارزه با خشونت دست به دست هم بدهیم.

 

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: ملت ایران مورد ظلم و ستم و فشار نابجای بین‌الملل قرار گرفته است. ملت ایران به دنبال سلاح‌های کشتار جمعی نبوده و قربانی آن است و به دنبال توسعه و پیشرفت خود در چارچوب مقررات بین‌المللی است اما به ناروا تحت فشارهای سیاسی و اقتصادی است و ما می‌خواهیم ندای مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان برسانیم.

 

وی ادامه داد: می‌خواهیم بگوییم مسیر تحریم، مسیر غیرقابل قبول و غیرواقعی و کسانی که این مسیر را انتخاب کرده‌اند به هدف‌شان نمی‌رسند. به جای اتخاذ چنین مسیرهایی باید مسیر تعامل، گفت‌وگو و مفاهمه درپیش بگیرند و ما از این مسیر می‌توانیم به منافع مشترکمان دست پیدا کنیم.

 

رییس‌جمهور با اشاره به برنامه‌های سفر خود گفت: در این سفر با مقامات بلندپایه برخی از کشورهای منطقه، اروپای، غربی و روسای سازمان‌های بین‌المللی و مجامع علمی و دینی آنجا ملاقات‌ها و گفت‌وگوهایی خواهیم داشت.

 

روحانی همچنین با اشاره به اینکه در جریان این سفر با رسانه‌های بین‌المللی نیز مصاحبه‌هایی خواهد داشت، گفت: از جمله دیگر برنامه‌های این سفر ملاقات با ایرانیان مقیم در آمریکاست.

 

در جریان این سفر محمدعلی نجفی رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، صادق مشاور رییس جمهور، حسام‌الدین آشنا مشاور رییس جمهور، نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی روحانی را همراهی می‌کنند.

 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به همراه تعدادی از معاونین خود نیز هفته گذشته برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۲ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۲ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۲ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۲ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۲ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۲ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۲ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۲ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین