امروز: سه شنبه، ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۲۴ Tuesday, 30 May 2023

حمایت استانداری از فعالیت‌های جهاددانشگاهی مازندران

حمایت استانداری از فعالیت‌های جهاددانشگاهی مازندران

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران از حمایت و پشتیبانی همه جانبه استانداری از جهاددانشگاهی واحد استان خبر داد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، منطقه مازندران، سیدمحمد حسینی، رئیس جهاد دانشگاهی واحد مازندران با علیرضا یونسی، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران دیدار کرد.

 

علیرضا یونسی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار مازندران در این دیدار با اشاره به شناخت خود از مجموعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی، گفت: دولت همواره پشتیبان مراکز و نهادهای انقلابی و همسو با آرمان‌های نظام بوده و خواستار گسترش فعالیت‌های آنان است.

 

وی با اشاره به حمایت و پشتیبانی استانداری از جهاد دانشگاهی واحد مازندران، افزود: طی برنامه‌ای در هفته آینده با حضور در این واحد از نزدیک با مشکلات این نهاد انقلابی آشنا شده و مصمم هستیم تا راهکاری برای برون رفت از این مشکلات بیابیم.

 

رئیس جهاد دانشگاهی واحد مازندران نیز در این دیدار با اشاره به وجود آسیب‌های موجود بر سر راه فعالیت‌های این واحد، گفت: جهاد دانشگاهی واحد مازندران با توجه به پتانسیل‌های موجود می‌تواند به عنوان یک مرکز علمی، آموزشی و فرهنگی بدرخشد.

 

حسینی افزود: متاسفانه وجود پاره‌ای از مشکلات ریز و درشت در زمینه‌های سخت افزاری و نیروی انسانی مزید بر علت شده تا این واحد آنچنان نتواند رسالت خود را به شکل جامع و کامل انجام دهد.

 

وی با اشاره به نگاه مثبت رهبری معظم و دولت محترم نسبت به جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: دید مطلوب استاندار و معاونانش نسبت به جهاد دانشگاهی، بارقه‌ای از امید را در دل همکاران این واحد بیش از پیش روشن کرده و این امر به لطف خداوند مزید بر علت شده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ارائه خدمات بزرگ از سوی جهاد دانشگاهی واحد مازندران در استان و کشور باشیم.

 

در پایان این نشست، سیده زینب تقوی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران با اشاره به مجموعه فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته در این واحد، گفت: ایسنا به عنوان خبرگزاری دانشجویان ایران با فعالیت‌های خود حس پرسشگری و مطالبه‌گری را در این قشر آینده‌ساز به وجود آورده است.

 

وی با اشاره به فعالیت خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) ذیل مجموعه جهاد دانشگاهی در استان، افزود: سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان نیز همواره با طرح‌ریزی و اجرای فعالیت‌های دینی و قرآنی پیشگام در عرصه فرهنگ کشور بوده است.

 

تقوی مرکز افکارسنجی و سازمان انتشارات را در استان از جمله دیگر فعالیت‌های فرهنگی دانشگاهی برشمرد.

 

نگاه مثبت مدیران استانی برای رفع مشکلات جهاددانشگاهی مازندران

 

فرماندار ویژه بابل از نگاه مثبت مجموعه مدیران استانی برای رفع مشکلات جهاد دانشگاهی واحد مازندران خبر داد.

 

سیدمحمد حسینی، در دیدار با رجب ملایی، معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل، که عصر روز گذشته اول تیرماه برگزار شد، با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی نهادی عمومی و غیردولتی است، گفت: این نهاد زیر نظر شورای انقلاب فرهنگی و به شکل هیات امنایی فعالیت می‌کند لذا کل بودجه حمایتی دولت برای جهاد دانشگاهی کشور 25 درصد کل بودجه این نهاد را شامل می‌شود.

 

وی با اشاره به مشکلات مالی جهاد دانشگاهی واحد مازندران افزود: از زمین 100 هکتاری این واحد در چپکرود جویبار به علت نبود نقدینگی حدوداً 80 هکتار زیر کشت و کار رفته و بهره‌برداری می‌شود.

 

رئیس جهاد دانشگاهی واحد مازندران با اشاره به اینکه طرح ماهیان زینتی، ماهیان پرواری، اجرای دو طرح کلان ملی از مجموع 46 طرح ملی دولت نهم و … از جمله برنامه‌های این واحد است که به علت نبود نقدینگی بر زمین مانده و عملاً غیرفعال است، اظهار کرد: پنج مرکز آموزش کوتاه مدت، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شعبه بابل، سازمان انتشارات و مرکز افکارسنجی از جمله شریان‌های درآمدی این واحد محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به دیدار مدیران جهاد دانشگاهی مازندران با استاندار و معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، اظهار کرد: در این دیدار پیرامون مشکلات این واحد بحث شده و این عزیزان نیز با درایت و سعه صدر شنونده خواسته‌های این مجموعه انقلابی بودند، لذا استاندار، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری مازندران را به عنوان مامور ویژه پیگیر این فعالیت‌ها و تصمیمات تعیین کرده و بر مجموعه اتفاقات حادث در جهاد دانشگاهی صحه گذاشتند.

 

حسینی با اشاره به اینکه انتظار داریم از مبادی قانونی و با توجه به ردیف بودجه تملک و دارایی استانداری کمکی به این مجموعه شود، خاطرنشان کرد: ساختمان مرکز کوتاه مدت بابل واقع در چهار راه شهربانی به عنوان تنها ساختمان ملکی این واحد مطرح بوده و حتی مرکز علمی کاربردی جهاد داتنشگاهی نیز در ساختمانی استیجاری مستقر است لذا با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر بابل زمینی واقع در خیابان استادیوم تهیه شده و کلنگ احداث مرکز چند منظوره IT جهاد دانشگاهی مازندران طی چند سال گذشته در آن زده شده ولی متاسفانه کار این مرکز نیز تا مرحله پی‌ریزی دنبال شد.

 

وی با اشاره به اینکه از فرمانداری بابل انتظار داریم تا با دیدی فرا شهرستانی داشته و کمک یار و پی گیر ساخت این مرکز در بابل باشند، افزود: مجموعه جهادگران واحد مازندران خواستار پشتبانی مالی و معنوی مسئولین شهرستانی و استانی جهت تسویه بدهی‌های جهاد دانشگاهی به ویژه بدهی به اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و دانشگاه آزاد اسلامی بابل و همچنین حقوق عقب افتاده کارکنان هستند.

 

در ادامه این نشست رجب ملایی، معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل، با اشاره به نگاه مثبت مجموعه مدیران استانی برای رفع مشکلات جهاد دانشگاهی واحد مازندران، گفت: اطلاق لفظ کار انقلابی جهت حل مشکلات جهاد دانشگاهی از سوی مدیران ارشد استان نشانگر اهمیت موضوع و همت بلند نمایندگان دولت در استان برای تسریع این فرآیند است.

 

وی با اشاره به اینکه بودجه دستگاه‌های استان به شکل سیستمی توزیع شده و در حال حاضر مراحل توزیع و تعیین تکلیف را می‌گذراند، افزود: ضرورت دارد تا طی نشستی با معاونان استاندار و به ویژه معاون برنامه‌ریزی شریان‌های قانونی برای اهداء کمک‌های مالی به جهاد دانشگاهی بررسی شده و تصمیات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

 

ملایی با اشاره به اینکه در اسرع وقت گام‌هایی در راستای کمک موردی برای حفظ وضع موجود این واحد برداشته خواهد شد، تصریح کرد: نیازمندی جهاد دانشگاهی به کمک مالی و معنوی مشهود است لذا تخصیص چنین بودجه‌هایی برای رفع مشکلات آن کارساز نبوده و مشکلاتش حل نمی‌شود.

 

وی افزود: رایزنی‌های لازم به طریق مختلف انجام می‌شود تا گره از مشکلات جهاد دانشگاهی برداشته شود، لذا در بدو کار، رایزنی و هماهنگی لازم جهت رفع مشکل بدهی این واحد به دانشگاه آزاد اسلامی بابل را پیگیر خواهم بود.

 

فعالیت‌های جهاد دانشگاهی مازندران گسترش یابد

 

سرپرست فرمانداری ویژه آمل گفت: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سطح استان می‌تواند، بیش از پیش گسترش یابد.

 

سیدمحمد حسینی، رئیس جهاد دانشگاهی واحد مازندران با جعفر رسولی، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل دیدار کرد.

 

وی، در این نشست با اشاره به مجموعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی واحد مازندران، گفت: این نهاد با رویکردی جهادی و با دلگرمی حمایت‌های معنوی رهبری معظم انقلاب اسلامی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی ورود پیدا کرده و ضمن حفظ رسالت فرهنگی خود خدمات بسیار شایانی را برای نظام انجام داده است.

 

حسینی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این واحد، افزود: این نهاد انقلابی ذیل رهنمودهای مقام معظم رهبری در حال فعالیت و خدمت به نظام بوده و تمام سعی خود را معطوف به خط شکنی در علوم و فنون مختلف کرده که الحمدالله ثمرات آن را در پژوهشکده‌های مختلف در علوم مختلف شاهد هستیم.

 

رئیس جهاد دانشگاهی واحد مازندران با اشاره به اینکه بر سر راه انجام این فعالیت‌ها مشکلاتی وجود دارد، تصریح کرد: این واحد با دایر کردن دفاتر و مراکز مختلف در شهرستان‌های استان در حال خدمت‌رسانی به مردم است ولی متاسفانه پاره‌ای از مشکلات به ویژه مشکل مالی سبب شده تا آن چنان که خود انتظار داریم در سطح شهرستان‌ها رسالت خود را انجام دهیم.

 

وی با اشاره به فعالیت مرکز آموزش کوتاه مدت جهاد دانشگاهی در شهرستان آمل، افزود: وجود برخی از مشکلات سخت افزاری بر سر راه فعالیت این مرکز باعث شده تا نتوانیم آن طور که باید و شاید به فکر گسترش این مرکز باشیم لذا انتظار داریم تا با همکاری مسئولان شهرستان به ویژه فرمانداری آمل این مشکلات را رفع کرده و گامی مهم در راستای استقرار دفتر جهاد دانشگاهی مازندران در این شهرستان محوری استان برداریم تا ذیل آن مجموعه مراکز بانک خون، ایسنا و دیگر مراکز جهاد دانشگاهی را نیز راه‌اندازی کنیم.

 

جعفر رسولی، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل در این دیدار با اشاره به اینکه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سطح استان می‌تواند، بیش از پیش گسترش یابد، گفت: با برنامه‌ریزی و هم فکری‌هایی که صورت خواهد گرفت سعی می‌کنیم تا پشتیبانی لازم را از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در شهرستان آمل داشته باشیم.

 

وی با استقبال از گسترش فعالیت‌های جهاد دانشگاهی واحد مازندران در آمل، افزود: طی هفته جاری با حضور مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان نشستی برگزار شده و ان‌شاءالله راهکارهای لازم جهت اجرایی شدن این ایده‌ها اندیشیده شود.

 

انتهای پیام

تاکنون دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

15:12 (۲ روز قبل) ۱

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۳ روز قبل) ۲

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۳ روز قبل) ۳

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۳ روز قبل) ۴

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۳ روز قبل) ۵

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۳ روز قبل) ۶

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ هفته قبل) ۷

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ هفته قبل) ۸

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۲ هفته قبل) ۹

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۲ هفته قبل) ۱۰

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۲ هفته قبل) ۱۱

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۲ هفته قبل) ۱۲

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۲ هفته قبل) ۱۳

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

10:10 (۲ هفته قبل) ۱۴

وزنه برداری ایران بر بام قاره کهن

9:28 (۳ هفته قبل) ۱۵

ضوابط مالی ثبت‌ نام مدارس اعلام شد

14:27 (۴ هفته قبل) ۱۶

دستورالعمل اجرایی تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند ابلاغ شد

9:55 (۴ هفته قبل) ۱۷

جمعی از معلمان و فرهنگیان با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

9:55 (۴ هفته قبل) ۱۸

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از ۱۳ اردیبهشت

9:54 (۴ هفته قبل) ۱۹

قطعی برق سرور پیام‌رسان‌های داخلی رفع شد

9:42 (۴ هفته قبل) ۲۰

جاعلان اسکناس در تهران دستگیر شدند

پربازدیدها

آخرین عناوین