امروز: دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۰۱ Monday, 11 December 2023

خبر وزیر تعاون از احیای صندوق اشتغال

خبر وزیر تعاون از احیای صندوق اشتغال

ربیعی با اشاره به اینکه دولت در برخی زمینه ها که بخش خصوصی نمی تواند وارد شود، ورود کرد، گفت: دولت در 5 ماه اول بیش از 7 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی را ابلاغ کرد در حالی که این رقم در مدت مشابه پارسال 2 هزار میلیارد تومان بود و این اشتغال زایی مستقیم را از سوی دولت در پی دارد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌،‌  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احیای صندوق قرض‌الحسنه اشتغال خبر داد و گفت: برای ایجاد بیش از 400 هزار شغل خود را آماده می‌کنیم.
:

به گزارش مهر، علی ربیعی دیشب در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با اشاره به اینکه کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام دهیم، افزود: در طول یکسال گذشته با وجود همه محدودیت ها و تنگناها گام های بسیار بلندی برداشتیم.
:
وی گفت: در شرایطی کار را شروع کردیم که با بیکاری و موج جدید بیکاران مواجه بودیم. ربیعی با اشاره به اینکه از حدود 2 میلیون زن سرپرست تنها 200 هزار نفر را تحت پوشش داریم، گفت: باید دراین زمینه اقدامات و تلاش های بیشتری کرد.
:
وی افزود: گام هایی که در این یک سال برداشتیم، کارشناسی ، بنیادی و هدفمند بود و ماندگار خواهد ماند. وزیر تعاون ادامه داد: دولت برنامه های خود را در حوزه های وزارت خارجه، اقتصاد و رفاه مردم متمرکز کرده است.
:
وی با بیان اینکه همه دولت ها از دولت شهید رجایی به این طرف در حوزه رفاه مردم تلاش کردند افزود: دولت روحانی سیاست رفاهی منسجمی دارد.
:
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در گذشته در حوزه رفاهی پول هزینه کردیم اما سیاست رفاهی منسجم نداشتیم مثلا اگر توزیع یارانه پولی از طریق سیاست رفاهی منسجم انجام می شد، بهتر بود.
:
ربیعی با اشاره به اینکه سیاست رفاهی دولت ، سیاست توانمند سازی جامعه است، گفت: سیاست درمان هم مشخص ، هدفدار و اثر گذار و در زندگی مردم موثر بود.
:
وی با اشاره به اینکه اشتغال با مجموع سیاست های اقتصادی کشور مرتبط است، افزود: در سه ماه اول آغاز به کار این دولت در این حوزه مطالعات بنیادی انجام دادیم که واقعی کردن آمارها از جمله آن است.
:
ربیعی با اشاره به اینکه دولت در برخی زمینه ها که بخش خصوصی نمی تواند وارد شود، ورود کرد، گفت: دولت در 5 ماه اول بیش از 7 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی را ابلاغ کرد در حالی که این رقم در مدت مشابه پارسال 2 هزار میلیارد تومان بود و این اشتغال زایی مستقیم را از سوی دولت در پی دارد.
:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با اقدامات جدید تنها در صنعت خودرو 25 هزار شغل ایجاد کردیم. وی گفت: پس از تشکیل دولت تدبیر و امید، 800 هزار بیمه شده اضافه شد که از این تعداد حداقل 300 هزار بیمه شده جدید هستند و این نشان از افزایش اشتغال است.
:
ربیعی افزود: در زمینه بهبود فضای کسب و کار فعال شدیم و در این زمینه دو مصوبه هیئت وزیران را گرفتیم و دو طرح مستقیم با جهت گیری منابع دولت را در شورای اشتغال اجرا کردیم.
:
وی گفت: هر سال بیکاری نهفته عقب مانده داریم و گرایش کار نیروی ایرانی به برخی مشاغل کم شده است. ربیعی افزود: اگر بخواهیم به میزان یک درصد، رشد را در اشتغال افزایش دهیم نیاز به 7 درصد رشد اقتصادی داریم. وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: کاهش نرخ رشد منفی اقتصادی پیشرفت خوبی دارد و امسال این رشد اقتصادی را مثبت خواهیم کرد.
:
ربیعی با بیان اینکه کاهش تورم عامل اصلی ایجاد اشتغال است، افزود: برای ایجاد بیش از 400 هزار شغل خود را آماده می‌کنیم. وی گفت: برای اجرای طرح “تکاپو” در حال مطالعه استان‌ها هستیم و برای اجرای این طرح و ایجاد اشتغال، 6 استان را مطالعه موردی کردیم و اکنون جواب گرفتیم، مثلا در بخش کفش توانستیم ایجاد اشتغال کنیم.
:
ربیعی افزود: جلوی از بین رفتن 230 هزار شغل در معرض تعطیلی را گرفتیم. وی با اشاره به برخی اقدامات شورای عالی بیمه، گفت: اکنون حدود 12 هزار میلیارد تومان منابع بیمه ای در خدمت بیمه است.
:
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: حدود 6 میلیون نفر در بیمه سلامت ثبت نام کردند که بیشتر آنها حاشیه‌نشین‌های شهری بودند و حدود 5 میلیون نفر صاحب دفترچه شدند. ربیعی گفت: طرح یکسان سازی فعالیت‌های بیمه ای را در دست اجرا داریم. وی تاکید کرد: ساختار تامین اجتماعی احیا شد.
:
ربیعی با بیان اینکه مسئولیت پذیر کردن بیمه ها از جمله اقدامات شورای عالی بیمه است، افزود: بیمه ها حامی بیماران هستند و وظایف خود را به خوبی انجام داده اند. وی گفت: قول دادیم ارزش دفترچه های بیمه را بالا ببریم و در این زمینه اقدامات خوبی شده است.
:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اقلام دارویی تحت پوشش بیمه را از 270 قلم به 350 قلم افزایش دادیم. ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: 20 هزار واحد مسکونی را تا پایان سال جاری افتتاح خواهیم کرد.
:
وی با اشاره به اینکه سه صندوق را برای افراد تحت پوشش بهزیستی و ناتوانان داریم، افزود: صندوق قرض الحسنه اشتغال را می خواهیم احیا کنیم و یک صندوق برای نگهداری و یک صندوق هم برای مسکن ناتوانان و معلولان است.
:
ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت بخش تعاون اشاره و اضافه کرد: بخش تعاون زمینه ای را برای مشارکت اقتصادی مردم فراهم و پول خرد مردم را برای سرمایه گذاری جمع آوری می کند. وی گفت: ما بر روی نهادهای تعاون و قوی تر شدن آنها کار کردیم و در بخش آموزشی و احیای تعاونی هایی که تعطیل شدند، فعال شدیم.
:
ربیعی افزود: سند توسعه تعاون را آماده کردیم و به دولت ارائه خواهیم کرد. وی ادامه داد: در بخش تعاونی های اعتباری مشکلات زیادی داشتیم اما اکنون زمینه گسترش آن را با همکاری بانک مرکزی فراهم کردیم.
:
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: منابع انسانی بخش تعاون را در وزارتخانه تقویت کردیم. ربیعی گفت: گسترش تعاونی ها نیاز به تعاون ملی و فرهنگسازی دارد. وی افزود: قول داده بودم که همه شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی غیر سیاسی شود و به این قول عمل کردم.
:
ربیعی گفت: 23 میلیارد یورو طرح در شستا در دست داریم که 8 میلیارد یورو آن عملیاتی شد. وی تاکید کرد: مسایل مردم را حس و درک می کنیم و اجازه آزمون و خطا نمی دهیم و با کار کارشناسی مسایل را حل می کنیم.
./.

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۷ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین