امروز: جمعه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۳۸ Friday, 14 June 2024

خرید و فروش حواله خودروی ورزشکاران رونق گرفت

رونق در خرید و فروش حواله خودروی ورزشکاران

با توجه به سود میلیاردی واردات خودرو با استفاده از مجوز اختصاص یافته به ورزشکاران، دلالان بازار خودرو برای خرید امتیاز واردات این خودروها فعال شده‌اند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، هنوز مدت زمان زیادی از هدیه رییس‌جمهوری به اعضای تیم ملی فوتبال برای واردات خودرو خارج از شمول مقررات فنی نگذشته که اخباری مبنی بر فعال شدن دلالان برای خرید حواله واردات این خودروها به گوش رسید.

 

این در حالی است که به گفته کارشناسان، واردات خودرو از این طریق سود حداقل یک میلیارد تومانی برای واردکننده به دنبال خواهد داشت.

 

در این زمینه یک واردکننده خودرو با اشاره به سود سرشار این واردات می‌گوید: ما به دنبال خرید حواله واردات خودروی اختصاص یافته به والیبالیست‌ها هستیم.

 

وی در پاسخ به این‌که چرا حواله واردات خودروی فوتبالیست‌ها را خریداری نمی‌کنید؟ می‌گوید: فوتبالیست‌ها وضعیت مالی خوبی داشته و گران‌فروشی می‌کنند اما والیبالیست‌ها از بنیه مالی ضعیف‌تری برخوردار بوده و حواله خود را ارزان‌تر می‌فروشند.

 

این وضعیت در حالی است که ورزشکاران نیز از مزاحمت‌های ایجاد شده در این زمینه از سوی دلالان و واسطه‌های بازار خودرو و تماس‌های گاه و بیگاه آنها ناراضی هستند.

 

یکی از اعضای تیم ملی والیبال می‌گوید: در یکی دو هفته اخیر افراد ناشناسی با من تماس گرفته و پیشنهاد خرید حواله واردات خودرو را ارائه کرده‌اند.

 

وی البته خاطرنشان می‌کند: این در حالی است که تاکنون به غیر از 50 میلیون تومان پول نقد و یک باب خانه مختص اعضای متاهل تیم ملی والیبال، قولی برای ارائه مجوز واردات خودرو به ما داده نشده است.

 

پیش از این نیز اعلام شده بود که افرادی با مراجعه به واردکنندگان خودرو، پیشنهاد فروش حواله (امتیاز) واردات خودروی اختصاص یافته به ورزشکاران به قیمت 400 میلیوت تومان را به‌ آنها ارائه کرده‌اند.

 

در این وضعیت و در حالی که ارائه مجوز واردات خودرو به ورزشکاران بازار داغی را برای دلالان و واسطه‌ها ایجاد کرده است یک کارشناس صنعت خودرو از این موضوع انتقاد می‌کند. شهرام آزادی معتقد است که در هیچ کجای دنیا برای تقدیر از ورزشکاران ملی، مجوز واردات خودرو خارج از شمول مقررات به آنها داده نمی‌شود.

 

وی می‌گوید: دولت می‌توانست برای تقدیر از ورزشکاران ملی یک باب آپارتمان به آن‌ها هدیه دهد. البته این موضوع برای دولت هزینه داشته و باید پول آپارتمان‌ها را پرداخت می‌کرد اما در حال حاضر دولت هزینه‌ای برای هدیه پرداختی به ورزشکاران نکرده و هزینه آن نه از جیب دولت بلکه از جیب عموم مردم بابت ارز خارج شده از کشور برای واردات خودروها، پرداخت می‌شود.

 

عضو هیات علمی گروه خودرو دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی خاطرنشان می‌کند: ‌این در حالی است که دولت می‌توانست با اختصاص یک باب آپارتمان به ورزشکاران ملی، از تولید داخلی نیز حمایت کرده و موجب اشتغال کارگران ایرانی در حوزه ساخت و ساز شود.

 

این کارشناس صنعت خودرو البته از رانت ایجاد شده در بازار و فعال شدن دلالان برای خرید حواله واردات خودروی ورزشکاران انتقاد کرده و می‌گوید: به این ترتیب سود واقعی نصیب ورزشکاران ملی نیز نشده و تنها عده‌ای دلال از پولی که متعلق به مردم و بیت‌المال است بهره‌مند می‌شوند.

 

داغ شدن بازار خرید و فروش حواله واردات این خودروها در حالی است که اخیرا هیات دولت مصوب کرده که به هر یک از قهرمانان ورزشی مجوز واردات یک دستگاه خودرو خروج از شمول مقررات فنی برای یک بار در طول فعالیت ورزشی آنها، داده شود.

 

توییت بینا

10:34 (۸ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۸ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۸ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۸ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۲ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۲ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۲ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین