امروز: شنبه، ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴ Saturday, 4 February 2023

خسرو معتضد: احمدی‌نژاد در تاریخ ماندگار شدند

خسرو معتضد: احمدی‌نژاد در تاریخ ماندگار شدند

معتضد می گوید: روحیه سخت گیری در مورد سیاست خارجی دکتر احمدی نژاد ستودنی بود.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، نشست سراسری تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) صبح پنج شنبه با حضور احمدی نژاد و برخی وزرای دولت سابق برگزار شد. در این نشست خسرو معتضد مورخ و استاد تاریخ سخنرانی کرد که بخش هایی از آن را در ادامه به نقل از سایت دولت بهار، رسانه نزدیک به طیف احمدی نژاد بخوانید؛
:
*اسم هایی که در تاریخ ماندگار شده، محدود است. اما در مورد شخصیت های مؤثر و مردمی اسم ها در تاریخ ماندگار است، هرچند همیشه بر علیه آنها جوسازی کرده اند، در مورد قوام السلطنه وقتی برای عمل قلب به خارج از کشور سفر کرد، گفتند فرار کرده در حالیکه آذربایجان امروز مدیون قوام السلطنه هستند. در مورد مرحوم  مصدق هم چون مردمی بود مدام جوسازی می کردند و شخصیت او را تخریب می کردند. آقای دکتر احمدی نژاد آمد و رفت و انصافاً زحمت کشید که در تاریخ ماندگار شد. همین مسکن مهر، که مردم با درآمد بسیار کم در سراسر کشور صاحب خانه شدند. این کار در تاریخ ماندگار شد.
:
*روحیه سخت گیری در مورد سیاست خارجی دکتر احمدی نژاد ستودنی بود. همین چند روز پیش یک خانم خبرنگار  ایتالیایی  منزل من  بود، می گفت سخت گیری  دکتر احمدی نژاد باعث شد اینها الان بیایند بنشینند و مذاکره کنند. اگر آن سخت گیری نبود اینها نمی  آمدند و مذاکره به هیچ نتیجه ای نمی رسید. د
:
*شما باور میکنید هرجا ایران به کشورهای غربی ا عتماد کرد، به ایران خیانت کردند. همین فرانسه اعتماد کردیم و  خیانت کرد؛ در عهدنامه گلستان و ترکمنچای فرانسه به ایران خیانت کرد. در جنگ به نفع روس ها، پشت ما را خالی کردند و ما شکست خوردیم.
:
*امام اتکا نفس را به ما برگرداند. همین آمریکا در ۱۹۲۴ طرحی تهیه کرد که ایران باید به هفت کشور تجزیه شود. اولین کسی که مخالفت کرد شهید مدرس بود. دومین مخالف مصدق بود که در مجلس گریه کرد و گفت خدایا افسران ما بجای اینکه از وطن دفاع کنند، طرح انجمن های ایالتی و ولایتی را مطرح میکنند. سومین نفر امام خمینی (ره) بود. دوباره آمریکایی ها این طرح را آوردند تا به ایران تحمیل کنند. ساعت ۳ بعد از نصف شب بردند مجلس سنا تصویب کنند و روز بعد آمدند مجلس شورا. یکی دو نفر تا آمدند حرف بزنند زدند توی دهنشان. امام خمینی چند روز بعد آن سخنرانی معروف را در  باره کاپیتالسیون ایراد کردند و جلوی این طرح ایستادند. بنابراین این مبارزه ای که امام شروع کرد چه در داخل و چه در خارج کار بی سابقه ای بود. در مقابل کاپیتالیسیون ایستادند. انقلاب ایران  اتکاء نفس را به ملت برگرداند.
:
*درشبی که عراق به ایران حمله کرد، امام گفتند یک دیوانه آمد سنگی زد و فرار کرد. گفتند عجب آرامشی،  عجب صلابتی دارد این مرد.
:
*من بارها به دانشگاه ایرانیان آمده ام. چه اشکالی دارد یک رئیس جمهور یک دانشگاه درست کند. این دانشگاه ایرانیان بسیار عالی است. من در برخی جلسات آن شرکت کرده ام. جلسات بسیار عالی و پرمحتواست. چه اشکال دارد در این  دانشگاه در مورد علوم مختلف، تاریخ و … تحقیقات انجام شود؟  این ملت مستقل است و این ملت نباید دست به سمت آمریکا دراز کند که گندم بده. این ملت باید مستقل بماند.
:
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید