امروز: پنج شنبه، ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۳۰ Thursday, 25 July 2024

دایی: سند واریزی‌ها را هم منتشر کنند/ تاکنون 740 میلیون تومان گرفته‌ام

دایی: سند واریزی‌ها را هم منتشر کنند/ تاکنون ۷۴۰ میلیون تومان گرفته‌ام

دومین برنامه “90” در سال 93 به اتفاقات هفته 29 لیگ برتر و همچنین اختلاف پرسپولیس و وزارت ورزش و جوانان پرداخت.

 

به گزارش  سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، دومین برنامه “90” در سال 93 در حالی پخش شد که فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال هفته بیست و نهم خود را نیز سپری کرده و اکنون رقابت قهرمانی به اوج خود رسیده است. این موضوع باعث شده بود که سوال پیامکی برنامه این هفته هم به پیش بینی قهرمان لیگ برتر اختصاص داشته باشد. حساسیت این بحث سبب شد که در همان 30 دقیقه ابتدای برنامه بیش از 700 هزار پیامک به برنامه ارسال شود.

 

تهیه کننده و مجری برنامه “90” ، برنامه این هفته را به مرزبانان آزاد شده ایرانی تقدیم کرد.

 

* 81 حالت برای تعیین قهرمان!

در آغاز برنامه و پس از معرفی بخش های مختلف آن، با ارائه یک کار آماری حالت های مختلف تعیین قهرمان لیگ را عنوان کرد. این امار نشان می داد که تعیین قهرمان به 81 حالت مختلف امکان پذیر است که البته در این بین بخت نفت و فولاد بیش از سایر مدعیان بود.

 

* شائبه تبانی و توضیح سرمربی

پس از شکست سنگین گسترش فولاد از نفت تهران، محسن فروزان، دروازه بان تیم تبریزی در مصاحبه ای گفت که باخت تیمش مشکوک است و او احساس می کند که برخی از بازیکنان تیمش به خاطر فرد دیگری کم کاری کرده اند!

 

مهدی تارتار نخستین مهمان تلفنی برنامه بود. او روی خط برنامه آمد تا درباره صحبت های محسن فروزان صحبت کند. وی گفت: وقتی دروازه بان در یا بازی چهار گل می خورد، طبیعتا ناراحت بوده است. بازیکنان ما خیلی زحمت کشیدند و در ضمن معتقدم که پنالتی نفت هم درست نبود.

 

وی افزود: نفت تیم بزرگی است و در طول فصل ثبات داشت. ما به قدرت نفت باختیم وگرنه اختلاف ما این قدر نبود. بعد از دریافت دو گل شیرازه تیم ما به هم ریخت. من امروز (دوشنبه) با بازیکنانم صحبت کردم. این قدر ناراحت بودند که انگار سقوط کرده بودیم.

 

تارتار ادامه داد: همه و حتی فروزان از بحث های پیش آمده ناراحت بودند. من فروزان و بایرامی را به دلیل مصاحبه هایی که کرده بودند در اختیار باشگاه قرار دادم. خدا را شکر که بازیکنان ما مثل برخی از تیم ها یقه هم را نمی گیرند!

 

* پرونده ویژه: اختلاف پرسپولیسی ها با وزارت ورزش

برنامه “90” این هفته به صورت ویژه به ماجرای اختلاف مسئولان باشگاه پرسپولیس با مسئولان وزارت ورزش و جوانان پرداخت که در روزهای اخیر بخش مهمی از اخبار رسانه ها را شامل شده بود.

 

پرسپولیسی ها مدعی بودند که وزارت ورزش برای تخصیص 2 میلیارد تومان پولی که قولش را داده بود برای آنها شرط و شروط گذاشته بوده ولی مسئولان وزرات ورزش این مساله را به شدت تکذیب کرده و آن را کذب محض خوانده بودند.

 

درگیری های رسانه ای این دو گروه تا جایی پیش رفت که علی پروین، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خطال به محمود گودرزی گفته بود که متاسف است که او وزیر ورزش شده است! در واکنش به این حرف اما وزیر ورزش به خبرنگاران گفته بود که “لزومی ندارد جواب اظهارنظر هر کسی را بدهد.”

 

برنامه “90” برای پرداختن به این ماجرا تمهیدات ویژه ای را تدارک دیده بود. نخستین کاری که به این منظور انجام شد، پخش گزیده ای از اخبار رسانه ها در روزهای اخیر و اظهارنظر طرفین درگیر در ماجرا بود.

 

فردوسی پور در ادامه به خبر اختصاصی ایسنا اشاره کرد که بعد از ظهر دوشنبه منتشر شد و ریز قرارداد بازیکنان و کادر فنی پرسپولیسی ها را افشا کرد.

 

* بحث رو در روی خادم و رویانیان در برنامه هفته بعد

امیر رضا خادم، معاون وزیر ورزش نخستین فردی بود که در این بخش مهمان تلفنی برنامه شد. او درباره این ماجرا گفت: متاسفم که این اتفاقات در روزهای آخر می افتد و احتمالا در روزهای آینده هم بیشتر مطرح می شود. ما دنبال فوتبال تماشاگرپسند و جذاب هستیم تا اگر مردم برای آن هزینه می کنند از آن لذت ببرند.

 

وی افزود: در دو ماهی که این مسئولیت را داشتم جلسات زیادی با مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ داشتم تا فوتبال را به استانداردهای بین المللی برسانیم. البته این کار باید زودتر انجام می شد. طبیعی است که این کار سر و صداهای زیادی را به پا می کند. با توجه به اراده ای که در وزارت ورزش هست امیدوارم به شرایطی برسیم که این مسائل را به حداقل برسانیم. دیدیم که در روزهای آخر هم حتی تماشاگر کمی به ورزشگاه ها رفتند.

 

خادم همچنین درباره شرط های مورد ادعای پرسپولیسی ها گفت: افرادی که نام برده شد اسطوره های فوتبال ما هستد و باید حرمتشان حفظ شود. در جلسه عصر دوشنبه با ویزر ورزش با وجود صحبت هایی که علیه وزیر انجام شده بود، تاکید داشتند که باید حرمت آنها حفظ شود. به هر حال به قول معروف ما وارد آب شده ایم و به ناچار پایمان خیس می شود.

 

وی افزود: اکنون شرایط طوری نیست که مسائل را عنوان کنم و باید حداکثر آرامش را تامین کنیم که تیمی که لایق است قهرمان شود. به صراحت می گویم که حاضرم با هر فرد، گروه یا تیمی که درباره این مسائل ادعایی دارد رو در رو صحبت کنم اما نمی توانم در فضایی که یک حرف بشنوم و یک حرف بگویم وارد شوم. اگر فرصتی فراهم شد در همین برنامه “90” امادگی دارم که با هر فردی که مدرکی دارد رو در رو و شفاف صحبت کنم. این کار برای آینده فوتبال ما هم بهتر است.

 

در ادامه خادم درباره شائبه پرداخت های غیر معمول به برخی رسانه ها و افراد با تکذیب این موضوع گفت: هیچ مستندی در این خصوص ارائه نشده است اما درباره قراردادها همانی که سازمان لیگ ثبت کرده و استناد ما هم بر اساس آن است گویا تفاوت هایی دارد. البته اکنون بهتر بود این مساله منتشر نمی شد هرچند در سازمان لیگ موجود است و خیلی ها از آن مطلع هستند.

 

وی در ادامه گفت: کفاشیان گفت که قراردادها را دیده و آنها را با آنچه در سازمان لیگ موجود است مغایر دیده است. مثلا اگر این ارقام واقعی باشد عنوان شده که به فردی رقمی اضافه بر قرارداد داده شود. کفاشیان هم بر این اساس گفت که نمی دانسته باید در این مورد چه کند. به نظرم کاری که صورت گرفته کمکی به باشگاه پرسپولیس بوده است.

 

خادم افزود: نمی خواهم بگویم که این گزارش مستند است یا خیر اما منتشر شده و اگر شما هم این لیست را ببینید و قرار باشد براساس آن تصمیمی بگیرید به نظر شما آیا درست است که پولی را براساس این آمار تقسیم کنید؟

 

معاون وزارت ورزش و جوانان همچنین گفت: آقایان پیش از انتشار این لیست خودشان تقسیم بندی کرده اند که به هر کسی چقدر برسد. وقتی این لیست به دست کفاشیان رسیده، دیده که اگر کسی که اضافه دریافت داشته و بدهکار است، قرار باشد 70 میلیون دیگر هم بگیرد، آیا درست است یا خیر؟

 

* واکنش دایی

علی دایی در ادامه برنامه روی خط تلفنی آمد و با غیرواقعی خواندن ریز رقم قراردادها و مبالغ دریافتی پرسپولیسی ها، اظهار کرد: معلوم نیست که این سند را چه کسی در اختیار رسانه ها قرار داده است. من درست 740 و خرده ای میلیون تومان گرفته ام.

 

وی ادامه داد: در همان لیست، سه مورد مانده به آخر، 100 میلیون به حساب من نوشته شده و 50 میلیون به افراد دیگر. چطور پولی را که نداده اند در آنجا نوشته اند؟ دوره سندسازی های دروغین گذشته است. به آقایان بگویید سند پول های واریزی را هم منتشر کنند.

 

دایی ادامه داد: طبق قانون هیچ کسی حق انتشار قراردادهایی را که محرمانه است ندارد. وقتی وزارت ورزش از قانون تبعیت نمی کند، ما دردمان را به چه کسی بگوییم. متاسفانه در این لیست که میزان پرداختی ها وجود ندارد و معلوم نیست که چرا آن را در اختیار رسانه ای قرار داده اند.

 

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: براساس همین لیست، رویانیان حدود 4 میلیارد تومان بدهی دارد پس چرا می گویند که او 44 و خرده ای میلیارد تومان بدهی بالا آورده است؟

 

مجری برنامه در ادامه به بحث یارانه های نقدی و مبلغ قراردادهای بازیکنان اشاره کرد. دایی هم گفت: مدیرانی که این رقم ها را ایجاد کرده اند، چه کسانی روی کار آورده اند؟ اگر مدیران دو باشگاه را مردم می گذاشتند یا ما حرفشان درست بود اما چون خودشان گذاشتند پس تاوانش را هم باید خودشان بدهند. وقتی پولی را که نداده اند، منتشر می کنند نشان دهنده سندسازی نیست؟

 

وی ادامه داد: آیا نمی شد این سند را هفته آینده منتشر می کردند؟ اگر قرار بود این پول به ما داده نشود چرا قبل از عید به ما اعلام کردند که ما هم از وزارت ورزش تشکر کردیم؟

 

 

ضمن این که این جا بدهی را 4 میلیارد و 600 میلیون نوشته اند پس چرا در جلساتی که برای واگذاری برگزار می شد این مبلغ را 12 میلیارد اعلام می شد؟

 

دایی افزود: طبق قانون سازمان لیگ، قراردادهای داخلی وجاهت قانونی دارد. در این سند چک هایی که دادند و پاس نشده آمده و ماشین هایی که هنوز سند ندارند. باز هم خواهش می کنم اگر اسنادی منتشر می شود، سند واریزی ها را هم منتشر کنند. خادم درست گفت که باید به تیم ها آرامش بدهیم اما آیا با این کارها شما آرامش می دهید؟ تمام هدفشان این است که بچه های مرا جلوی مردم قرار دهند.

 

وی ادامه داد: با تمام فشارهایی که وجود داشت می توانستیم راه آهن را ببریم. گل نزدیم و گل خوردیم. وقتی قبل از عید با بازیکنان جلسه گذاشتیم که حرف پول نزنیم و هم قسم شویم تا قهرمان شویم، چرا از 2 میلیارد حرف زدند؟

 

وی افزود: اگر براساس حسابرسی آقایان این تیم با 14 – 15 میلیارد تومان بسته شده، پس ما تا این جا شاهکار کرده ایم!

 

در پایان مجری برنامه از دایی پرسید که به نظر او چه تیمی قهرمان می شود؟ دایی پاسخ داد: بازی با راه آهن مرا یاد بازی بایرن و منچستر انداخت که در آخر بازی گل خرودیم و قهرمانی را از دست دادیم. هنوز هم برای قهرمانی شانس داریم.

 

* پنجعلی: هیچ پولی از پرسپولیس نگرفته ام

من 30 سال است در این باشگاه هستم و کلا 30 میلیون و خرده ای گرفته ام. امسال پولی نگرفته ام. دلایل این که آن 2 میلیارد را به ما ندادند همان شرط هایی بود که گذاشته بودند. به بازیکنان خودروهایی هم داده اند که نه سند دارد و نه پلاک. آنها و چک هایی را که پاس نشده به حساب بازیکنان گذاشته اند.

 

* به یاد قایقران

در ادامه گزارش مختصری از زنده یاد سیروی قایقران پخش شد که در سالروز درگذشت او قرار داریم.

 

* شکایت از تماشاگران اهوازی

در ادامه برنامه میرشاد ماجدی روی خط تلفنی آمد و با اشاره به گزارشی که در برنامه از رفتار خوب تماشاگران دیدار استقلال و فولاد پخش شد گفت: ای کاش گزارشگر “90” شب قبل بازی به هتل ما می آمد تا ببیند که اهوازی ها چه بلایی سر ما آوردند. همچنین بعد بازی به اتوبوس ما حمله شد و با سنگ به شیشه کوبیدند که اگر می شکست خیلی خطرناک بود. ضمن این که به ما گفتند چون نیروی انتظامی از هیات فوتبال خوزستان پول خواسته نمی توانند برای ما اسکورت بگذارند.

 

وی ادامه داد: حرف ما این است که اگر قرار است از تیم هایی که هوادارانشان رفتار بدی دارند امتیاز کم شود، باید از همه متخلفان کم شود و اگر قرار است نشود از هیچ تیمی نباید کم شود. کسر امتیاز از روز اول درست نبود.

 

سرپرست تیم فوتبال استقلال در پایان از فردوسی پور پرسید که به نظرش چه تیمی قهرمان می شود؟ مجری برنامه در پاسخ گفت: اول نفت یا فولاد، بعد از آنها سپاهان.

 

میرشاد ماجدی هم در ادامه اصرار داشت که علاقه فردوسی پور را به یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس اثبات کند و به همین دلیل به او گفت: ” نظرت را بر خلاف میل باطنی ات گفتی؟”

 

* نیمه پایین جدول

در ادامه گزارشی از بازی تیم های پایین جدولی پخش شد و ضمن بررسی سقوط مس کرمان به دسته اول، به بررسی بازی سایر کاندیداهای سقوط پرداخت.

 

* پنالتی های گم شده داماش

پس از این که مسعود مرادی، کارشناس داوری برنامه عنوان کرد که داور دیدار داماش و ذوب آهن دو پنالتی برای داماش نگرفته است، عابدینی و آذری، مدیران عامل دو باشگاه روی خط برنامه آمدند تا صحبت کنند.

 

امیر عابدینی ابتدا به ماجرای پرسپولیس و وزارت ورزش اشاره کرد و گفت: وقتی بازیکن پرسپولیس می گوید 2 میلیارد تومان می شود 5 درصد قراردادهای آنها، وقتی درصدها را کنار هم گذاشتم مجموعش شد حدود 40 میلیارد یعنی بودجه 4 سال داماش. بعد هم که مسئولان وزارت ورزش روی خط می آیند حس غریبی به آدم دست می دهد. پرسپولیس امشب ذبح شد.

 

وی در ادامه درباره بازی تیمش برابر ذوب آهن گفت: این بازی دومین بازی در این فصل بود که در حق ما ظلم شد. کارشناس داوری برنامه اعلام کرد که داور دو پنالتی برای ما نگرفته است. همیشه به ذوب آهن احترام گذاشته ام، اما نباید این طور باشد که در حق تیمی ظلم شود.

 

عابدینی همچنین گفت: معتقدم داوران ما خالی الذهن به زمین می روند و خود بهروان هم آنجا بود اما دو اشتباه همه چیز را شبهه دار کرد. پارسال لیگ بدون شبهه پایا یافت و امسال هم آرزو می کنم که فوتبال به گونه ای رقم بخورد که هوادار بداند که فوتبال ارزشی را دنبال کرده است.

 

وی افزود: اگر روندمان را اصلاح کنیم، فوتبال می تواند مسیر خوبی پیدا کند.

 

مدیرعامل باشگاه داماش درباره عدم پخش زنده دیدار تیمش برابر ذوب آهن گفت: در همه استان ها، صدا و سیمای آن استان به دنبال تیم شهر خود هستند و نه تیم مهمان. بنابراین باید بپرسیم که چرا به جای بازی ذوب آهن، یا پخش همزمان بازی سپاهان، فقط بازی سپاهان را پخش کردند؟

 

در ادامه سعید آذری گفت: عابدینی گفت در دو بازی در حق تیمش اجحاف شد. من می گویم که در چهار بازی در حق ذوب آهن ظلم شد. مثلا اگر داور برابر راه آهن اشتباه نمی کرد و بازیکن حریف را اخراج می کرد شاید وضعیت ما فرق می کرد. در همین بازی با داماش هم کارشناس داوری شما گفت که بازیکن داماش باید اخراج می شد.

 

وی ادامه داد: ای کاش صحنه ای را که بازیکن داماش در محوطه جریمه توپ را با دست زد نشان می دادید.

 

آذری همچنین گفت: ذوب آهن همیشه شرافتمندانه بازی کرده است. شاهدش هم سالی که در یک قدمی قهرمانی چهار گل از فولاد خوردیم و دوم شدیم. ضمن این که هر پنالتی ای به گل تبدیل نمی شود.

 

 

* وقتی رگ کرمانی فردوسی پور به جوش می آید!

اکبر ایرانمنش در ادامه برنامه روی خط تلفنی آمد و درباره سقوط مس کرمان به دسته اول گفت: آنچه در توانمان بود انجام دادیم. قرار بود 40 درصد قرارداد بازیکنان را در نیم فصل پرداخت می کردیم و 30 درصد را میان فصل. اگر این کار را نمی کردیم همین ها که اکنون علیه ما شعار می دهند آن وقت می گفتند که چرا پول ندادید. این افراد قبل از ورزشگاه در مراسم خاصی شرکت می کنند و با شرایط غیرعادی به ورزشگاه می آیند و آن حرف ها را می زنند.

 

وی افزود: این تماشاگرنماها از اول بازی می آیند تا فقط علیه مسئولان تیم شعار بدهند. ما طبق قانون و قراردادهای تیم پول ها را پرداخت کردیم.

 

فردوسی پور در این جا به ماجرای حمله به طاهری و نحوه رفتن تقوی از مس اشاره کرد و گفت که به قول کرمانی ها “آه” پشت سر تیم مس بوده که هیچ تلاشی باعث ماندن آن در لیگ برتر نشد.

 

در ادامه رگ کرمانی مجری برنامه “90” به جوش آمد و گفت: تیم مثل “مرد” سقوط کرده و باید مثل “مرد” به لیگ برتر بازگردد. تو را به خدا دنبال تیم مردم نباشید که بخواهید امتیازش را بخرید!

 

برنامه “90” این هفته از مخاطبانش خواست که نظرشان را درباره تیم قهرمان فصل سیزدهم اعلام کنند.

 

بر این اساس، بیش از 3 میلیون و 140 هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که نتیجه نهایی به این شرح بود:

 

استقلال 34 درصد

پرسپولیس 20 درصد

سپاهان 2 درصد

فولاد 29 درصد

نفت 15 درصد

 

برنامه “90” این هفته 3 ساعت و 40 دقیقه طول کشید.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین