امروز: شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۴ Saturday, 15 May 2021

درخواست اژه‌ای از دستگاه‌ها و رسانه‌ها

درخواست اژه‌ای از دستگاه‌ها و رسانه‌ها

سخنگوی قوه قضائیه ضمن درخواست از همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها بویژه رسانه ملی خواست در یاری رسانی به دستگاه قضایی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اشاعه آثار مثبت سند رسمی اظهار داشت: باید امتیازات تنظیم سند رسمی آنقدر زیاد باشد تا هیچکس به سمت سند عادی نرود و برای استفاده از سند عادی محدودیت های زیادی ایجاد گردد.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، عملکرد سازمان ثبت در سال‌های اخیر بسیار موفق بوده و علیرغم وجود برخی کمبودها در مقایسه با گذشته موفقیت‌های این سازمان کاملا محسوس می‌باشد.
:
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مشهد با اعلام این مطلب گفت: جا دارد به مسئولین و کارکنان این سازمان تبریک بگوئیم چرا که حرکت جهادی، خلاقیت و کوشش هماهنگ در همه بخش‌های آن جهت ارتقاء و خدمت رسانی به مردم، ارائه گسترده خدمات و تغییر فرآیندهای سنتی آن امروز کاملا مشهود است.
:
وی با اشاره به شتاب خوب سازمان ثبت در ایجاد بانک‌های اطلاعاتی افزود: در سال 93 حدود 58 میلیون خدمت از سوی این سازمان به مردم ارائه شده که 48 میلیون آن به صورت الکترونیکی بوده است و البته هنوز جا دارد که در این راستا تلاش های دیگری صورت گیرد.
:
معاون اول قوه قضائیه در خصوص برخی خلاءهای قانونی و کم‌کاری برخی از دستگاه‌هایی که نتیجه حرکت کند آنها بر روند فعالیت‌های سازمان ثبت تاثیر گذاشته و مشکلاتی را به دستگاه قضایی تحمیل می‌نماید، خواستار پیش قدم شدن این سازمان در ارائه طرح ها و پیشنهادات موثر جهت رفع خلاءهای قانونی و اداری در این زمینه گردید.
:
سخنگوی قوه قضائیه ضمن درخواست از همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها بویژه رسانه ملی خواست در یاری رسانی به دستگاه قضایی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اشاعه آثار مثبت سند رسمی اظهار داشت: باید امتیازات تنظیم سند رسمی آنقدر زیاد باشد تا هیچکس به سمت سند عادی نرود و برای استفاده از سند عادی محدودیت های زیادی ایجاد گردد.
:
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای با تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه قانون جامع حدنگار (کاداستر) و قدم های بزرگ برداشته شده در این زمینه افزود: در بسیاری از طرح‌ها و فعالیت‌ها از جمله تکمیل برنامه‌های حدنگار به هماهنگی کامل با سایر دستگاه‌ها وجود دارد و اگر لازم شد باید از طریق تفاهم نامه و یا وضع قوانین مورد نیاز در این زمینه اقدام گردد.
:
وی در خصوص شتاب علمی کشور و مواجهه با خلاقیتها، ابتکارات و ابداعات و لزوم مدیریت صحیح در بخش مالکیت‌های صنعتی نیز افزود: باید وظایف دستگاه های مختلف در تثبیت مالکیت‌های صنعتی به صورت شفاف برای جامعه تبیین شود تا کم کاری برخی دستگاه‌ها بر فعالیت سایر دستگاهها خدشه وارد نکند.
:
تویسرکانی، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این گردهمایی با اشاره به فعالیت بیش از یکصد ساله این سازمان مهم حاکمیتی گفت: سازمان ثبت در گذشته متناسب با حجم فعالیت‌هایش توسعه پیدا نکرده و تحولات آن سنخیتی با نیازهای رو به تغییر جامعه نداشته است و این امر آسیب‌ها و نقص‌های جدی در خدمت رسانی به متقاضیان به وجود آورده بود.
:
وی افزود: شرایط و وضعیت امروز اقتضا می کند با درک درست از منابع موجود بیشترین بهره‌وری را از امکانات در اختیار سازمان داشته باشیم که این امر در حوزه اعمال مدیریت درست و استفاده صحیح از منابع و فرآیند کنترل و نظارت معنا پیدا می‌کند.
:
وی با انتقاد از اقدامات در حال انجام در راستای تقویت سند عادی و تضعیف نقش و جایگاه سند رسمی که آسیب های فراوانی به جامعه وارد می نماید گفت: بحث عدم پذیرش دعوا علیه سند رسمی در محاکم یک صراحت قانونی است و در مقاطعی متاسفانه به نحوی عمل شده که به جای آسیب شناسی عواملی که باعث توسعه معاملات عادی شده، با تشدید این آسیب ها مشکلات زیادی را به بار آورده است.
:
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر توسعه ثبت رسمی در سیاست های کلی برنامه ششم توسعه، خواستار توجه جدی همه بخشها بویژه مجلس و دولت در تنظیم برنامه ششم نسبت به توسعه ثبت رسمی در کشور شد و اظهار داشت: در حوزه اصلاح فضای کسب و کار دستگاههای متعددی دخیل هستند لکن در میان این دستگاه‌ها، سازمان ثبت در وضعیتی کاملا برتر و بالاتر از سایر دستگاه‌ها از منظر ارزیابی‌های صورت گرفته و گزارش‌های بین المللی قرار دارد.
:
معاون رئیس قوه قضائیه با اعلام اینکه در حوزه ثبت شرکت‌های تجاری و همچنین ثبت مالکیت‌های صنعتی، علائم تجاری و طرح‌های صنعتی نیز این سازمان در وضعیتی مطلوب و همسنگ کشورهای پیشرفته قرار گرفته است افزود: گاهی برخی ناعادلانه، ناکارآمدی بعضی از دستگاه‌های دیگر دخیل در این زمینه را به نام سازمان ثبت نوشته و این ظلم بزرگی به فعالیت‌های صورت گرفته در این سازمان است.
:
تویسرکانی با اشاره به تحولات صورت گرفته و بهره‌گیری از سامانه‌های الکترونیکی در این سازمان اظهار داشت: در گذشته شاید کنترل یک واحد ثبتی سخت و زمان بر بود، اما امروز نه تنها واحدهای ثبتی از طریق سیستم‌ها کنترل می‌شوند بلکه اقدامات دفاتر اسناد رسمی هم قابل کنترل و ارزیابی شده و طبیعی است که در این نظارت و کنترل می‌توانیم در جهت رفع آسیب‌ها اقدام کنیم.
:
وی ادامه داد: البته این آسیب‌ها در نظام اداری کشور متوجه یک سازمان یا قوه نیست و هر سازمانی که با مراجعات متعدد مردمی مواجه است، از این طریق تهدید می‌شود که خوشبختانه این تهدید با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سازمان ثبت تا حد زیادی مرتفع شده است.
:
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حذف کاغذ در بسیاری از فرآیندهای خدمات ثبتی گفت: به عنوان مثال امروز تمامی مکاتبات بین دادگستری و واحدهای ثبتی و همچنین بین ادارات ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی به صورت سیستمی انجام می‌شود که با این اقدام و با حذف مراجعات حضوری انبوه، زمینه بروز تخلفات زیاد از جمله جعل در مکاتبات از بین رفته است.
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید