امروز: شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۵ Saturday, 9 December 2023

دروغ‌گویی‌های صدا و سیما تمامی ندارد

دروغ‌گویی‌های صدا و سیما تمامی ندارد

خبرآنلاین نوشت: یک اصل در رسانه داریم بنام «شرافت خبرنگاری»، چیزی شبیه سوگندنامه پزشکان! و خبرنگار و روزنامه‌نگاران همه جای دنیا به آن اعتقاد دارند و اگر کسی ذره‌ای از این اصل بلغزد؛ می‌شود باج‌گیر،کارت هدیه بگیر و یا خبرنگار صداوسیما!

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، در برنامه «چرک گویانه» و «خفت گیرانه»ای بنام «صرفاً جهت اطلاع»مورخه پنجشنبه 30 مرداد 1393 خبرنگار صداوسیما در پاریس، پل معروفی را با هزاران قفل‌زده شده روی نرده‌های کناری آن نشان داد و با بغض همیشگی«صداوسیمایانه» (این نوع بغض مخصوص رسانه ملی است) گفت مردم این قفل را می‌زنند چون گرفتاری دارند و به دلیل بحران اقتصادی و مشکلات اقتصادی روی این پل به‌قدری قفل‌ زده‌اند که دیگر این پل توان ندارد (و هم‌زمان تلویزیون نشان می‌داد که کشتی توریستی حامل ده‌ها توریست از زیر آن رد می‌شود) و …
:
واقعاً این خبرنگاران وقتی آن سوی دنیا حرف می‌زنند کمی هم به حلال و حرام بودن حقوقشان که بخشی از بیت المال است فکر می‌کنند؟ اصلا اعتقاد دارند؟

:

اما آنچه واقعیت دارد اینکه نام پل «پل عشاق» است که داستان دیگری دارد….جالب اینجاست که این برنامه در انتها قیافه مهدی هاشمی را نشان داد که هنگام ورود به دادگاه به خبرنگار صدا و سیما گفت: «شما صداوسیمایی‌ها یه مشت دروغ‌گویید» (و الحق درست‌ گفت) و بلافاصله مجری این برنامه که «شلوار قرمز دخترانه » پوشیده بود، با چسباندن حرف دادستان به ته فیلم، گفت ما منتظر عدالت منصفانه هستیم (اتفاقاً به این چسباندن می‌گویند مصداق خفت‌گیری رسانه ملی) این رسانه در حرکتی دیگر با بریدن و چسباندن حرف‌های دکتر نجفعلی میرزایی مدیرعامل خانه کتاب، حرف‌های وی را وارونه کرده و 100 درصد متفاوت ازآنچه وی گفته بود را درباره ممیزی کتاب پخش کرد.
:
حالا واقعاً مردم قضاوت کنند: صدا و سیما چرا دست از خفت‌گیری رسانه‌ای برنمی‌دارد؟ آدم نمازخوان معتقد به خدا پیغمبر، حاضر است دین و ایمان خود را برای ماندن در خارج و هدر دادن بیت‌المال نفتی از دست بدهد؟ از معاونت مطبوعاتی تقاضا دارم در نظام جامع رسانه‌ای که قرار است تصویب شود، برای خبرنگاران صداوسیما نیز بخشی مستقل برای تعریف شرایط دادن پروانه خبرنگاری به آن‌ها ایجاد کند تا صرف‌نظر از دیدگاه‌های سیاسی، ابتدا به‌ ساکن دیده شود که آیا فلان فرد لیاقت خبرنگار شدن در صدا و سیما را دارد؟

:

./.

۱ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است.

 1. دل که به هر جا بدهی
  دل به کناری بنهی
  دل که کنارت برود
  صد گرگ بیابان بدهی
  در دهه 60 در برنامه تلویزیونی “هشیار و بیدار” مسابقه ائی برگزار می شد که در آن نماینده گروههای شرکت کننده می باید بدون لرزش دست یک حلقه توخالی را از بین سیمی کج و معوج(مارپیچی) رد می کرد و کسی برنده مسابقه بود که دستش نلرزد یا دیر بلرزد و بتواند حداقل حلقه را تا وسط های سیم جلو ببرد. وقتی حلقه در هر مرحله ائی از کار با سیم تماس می گرفت دستگاه آژیر می کشید و مجری ادامه حرکت را متوقف و زمان گرفته شده برای هر فرد را اعلام می کرد. این را من در دست نوشته های خود در مورد نمازهای یومیه آوردم اما برای دروغ و دوغ صدا و سیما هم تسری داد که مردم مومن از ترس گرگ ماهواره های پرآشوب به آن دل بسته اند. و ایکاش این گروه از مومنین به جای ترس از گناه، ترس از ایمان خود داشتند. به تقلید از سیستم هشیار و بیدار تلویزیون کاش می شد سیستمی را طراحی کرد تا نمازگزار درحین خواندن نماز به محض فرو رفتن در مشکلات روزمره و غافل شدن از نماز، سیستم با صدای ملایم تا درشت اعلام خطر بکند و یا برای حفظ آبرو ثبت مواقع بکند تا معلوم بشود چند ثانیه از نماز فرد با حضور بوده است. زیرا اگر اخطار به صورت صوت باشد در آن صورت آبروی بر نماز کسی باقی نمی ماند! و نمایش آن موجب خنده و مزاح دیگران می شود. براستی که همه بدبختیهای ما مسلمانان از ادای ناقص و معیوب و بی موقع نماز و دیگر فریضه های واجب است. قربان محبت و مرام خدا بروم به همین هم راضی است! چون می داند کاچی بهتر از هیچی است. بنده چند معجون و چند مجهول اگر ول بشود قطعا جایش قعر جهنم است و در نظر او جهنم نه برای سوزندان که برای ترساندن است. دریابید اینک مسئولیت خطیر صدا و سیما را.

  0
  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین