امروز: چهارشنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۲۶ Wednesday, 6 December 2023

در “اتاق عمل” مهران مدیری چه گذشت؟/تصاویر پشت صحنه

در "اتاق عمل" مهران مدیری چه گذشت؟/تصاویر پشت صحنه

 

کوچه‌ای چراغانی شده با بادکنک‌های رنگی آویزان، اسپند روی آتش‌، گاو، گوسفند و کوچه آب و جارو شده همه چیز مهیا است تا مهران مدیری بعد از شش سال دوری از تلویزیون، جدیدترین سریالش را کلید بزند.

 

 
«اتاق عمل» عنوان جدیدتری سریال مهران مدیری است که قرار است بعد از شش سال دوری از تلویزیون با درون‌مایه‌ای طنز و نقدی اجتماعی ساخته شود.

 

 

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز به نقل از ایسنا ، در اولین روز کلید خوردن «اتاق عمل» به پشت صحنه سریال رفت تا گزارشی تهیه کند. گروه مشغول آماده کردن صحنه هستند انگار همه عوامل کمی استرس دارند تا سریالشان به خوبی و خوشی کلید بخورد، کوچه آماده شده است.

 

 
یک گاو و گوسفند را آماده سر بریدن کرده‌اند. اسپندها را دود کرده‌اند و با سه، دو، یک گفتن دستیار کارگردان صداهای خنده‌ها و همهمه‌های هنروران اتاق عمل بالا می‌رود و تمام محله را فرا می‌گیرد. وای دارن میان ‌، اومدن اومدن و بالاخره «اتاق عمل» مهران مدیری کلید خورد.

 

 
نوروز امسال بود که مهران مدیری در یکی از ویژه برنامه‌های تلویزیون حاضر شد و از پایان غیبت 6 ساله‌اش خبر داد و از آن زمان به بعد تا به امروز هفت ماه می‌گذرد و پس از خبرهای جست و گریخته‌ای که درباره پروژه «اتاق عمل» در رسانه‌ها منتشر شد این سریال در یکی از محله‌های فرمانیه با حضور مهران غفوریان و تعدادی از بازیگران سرانجام کلید خورد.

 

 
«دکتر بهروز عشقی بازگشت غرورآمیزتان به میهن اسلامی را تبریک می‌گوییم از طرف اهالی محل.»

 

 
این جمله سردر خانه مهران غفوریان نوشته شده است و جمعی از همسایگان با گرفتن کاسه‌های سنتی آبی‌رنگ پر از آب در دستشان منتظر آمدن دکترشان هستند کوچه را آب و جارو کردند و مدام دیالوگ‌هایشان را تکرار می‌کنند تا مهران مدیری از آماده شدنشان مطمئن شود و با صدای سه، دو یک گفتن صحنه نهایی را ضبط کنند.

 

 
«اومدن اومدن بالاخره اومدن»، «دکتر اومد چشم مادر و پدرش روشن باشد، خدا را شکر که صحیح و سالم اومد». «مادر به قربونت بره اومدی» این جملات بخشی از همهمه‌هایی بازیگرانی است که سر صحنه حضور دارند.

 

 
مهران مدیری که پیش از گرفتن اولین سکانس از مجموعه «اتاق عمل» به نظر می‌رسد کمی استرس دارد مدام راه می‌رود‌،دوربین‌ها را چک می‌کند و به هنروران می‌گوید همهمه کنید خوشحال باشید انگار که واقعا که عزیز خودتان از سفر می‌آید.

 

 
بوی اسپندهای روی آتش تمام محله را فرا گرفته است قبل از ضبط اولین سکانس از سریال «اتاق عمل» عوامل برای این مجموعه گوسفندی را سر بریدند که به یمن کلید خوردن این سریال به همه خوش آمد بگویند و به قول معروف رفع بلا کنند.

 

 
خیلی وقت است که بازیگران «اتاق عمل» آماده هستند. گیتی معینی که قرار است نقش مادر مهران غفوریان را بازی کند چشم انتظار است و قرار است پسرش بعد از شش سال به مملکت برگردد؛ و چه جالب است که این شش سال چقدر شبیه به شش سال غیبت مهران مدیری در تلویزیون است بالاخره بعد از چندین ساعت تکرار دیالوگ‌ها پرایدی نوک مدادی رنگ که با بادکنک‌های رنگی تزئین شده است از راه می‌رسد.

 

 
مهران غفوریان را با گریمی متفاوت می‌بینیم که از ماشین پیاده می‌شود و با شوق و ذوق و گفتن نوکریم نوکریم به همسایگانش به سمت پدرش می‌دود. «پدر بیمارتم» این دیالوگی است که مهران غفوریان بازیگر نقش دکتر بهروز عشقی بارها تکرار می‌کنند. این سکانس تقریبا سه بار در حضور مهران مدیری با تلاش‌های پوپک مظفری دستیار یک کارگردان ضبط شد تا بالاخره خوب از آب درآمد.

 

 
گروه می‌گویند که قرار است بازیگران دیگری هم همچون جواد رضویان ‌، سیامک انصاری‌ و سحر ذکریا ظرف یکی دو روز آینده مقابل دوربین «اتاق عمل» بروند.

 

 
ساعت نزدیک سه بعد از ظهر است و عوامل همچنان مشغول کار هستند که با گروه «اتاق عمل » خداحافظی می‌کنیم و صحنه را ترک می‌کنیم.

 

 
سریال «اتاق عمل» که قرار است در 90 قسمت برای زمستان امسال آماده پخش شود،‌ قسمت اعظمی از لوکیشن‌هایش در بیمارستان‌ها است اما به دلیل آماده نبودن دکورها گروه سازنده فعلا بخش‌های خارجی را ضبط می‌کنند.

 

 
«اتاق عمل» به کارگردانی مهران مدیری و تهیه کنندگی حمیدرضا مهدوی فر برای پخش از شبکه تهران ساخته می‌شود.

 

 
انتهای پیام

 

 

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین