امروز: جمعه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲ Friday, 20 May 2022

در صورت اثبات نقش منصوبان در حوادث 78 و 88 آنها را برکنار می‌کنم

در صورت اثبات نقش منصوبان در حوادث ۷۸ و ۸۸ آنها را برکنار می‌کنم

وزیر علوم، با بیان اینکه لازم است در برکناری منصوب شدگان در وزارت علوم حجت شرعی و قانونی وجود داشته باشد، گفت: اگر حجت شرعی و قانونی برای کاری پیدا کنم آن را انجام می‌دهم در غیر این صورت انجامش منطقی نیست.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ به نقل از خبرگزاری مهر، رضا فرجی‌دانا در گفتگویی با یادآوری انتصابات در بدنه وزارت علوم، تحقیقات وفناوری،‌ گفت: وزارت علوم جایی است که باید کار کارشناسی در آن انجام شود، نمی‌توان همه را دعوت به اجرای قانون کرد در حالی که خود از آن سرپیچی کنیم؛ اگر حجت شرعی و قانونی برای کاری پیدا کنم آن را انجام می‌دهم در غیر این صورت انجامش منطقی نیست.

وی تاکید کرد: بدون‌شک در منصوب کردن افراد تخصص، تعهد و سوابق اصل مهمی به شمار می‌رود که وزارت علوم بعد از طی مراحل قانونی، افراد را در این وزارتخانه منصوب می‌کند.

فرجی دانا اظهار داشت: آنچه که در مجلس ایجاد شده سوء تفاهم است به گونه‌ای که برخی نمایندگان معتقدند کسی که نتوانسته از مجلس رای اعتماد به دست آورد نمی‌تواند در سمت معاون وزیر فعالیت کند.

وزیر علوم، ‌یادآور شد: ما در تلاشیم این سوء تفاهم را از طریق بحث و گفتگو با نمایندگان رفع کنیم و به نظر نمی‌رسد که در این میان مشکل خاصی وجود داشته باشد.

فرجی‌دانا، در مورد استعلامات انجام شده برای انتصاب افراد در بدنه وزارت علوم،‌ تاکید کرد: ما نیازی به استعلام نداریم زیرا بار اول از سوی ریاست جمهوری استعلام انجام شده و این افراد به عنوان وزیر تایید شده‌اند بنابراین از نظر ما استعلام صورت گرفته است.

وی،‌ ادامه داد: برخی از نمایندگان معتقدند که این افراد در حوادث سال‌های 78 و 88 نقش داشتند که من به آنها پیشنهاد دادم از وزارت اطلاعات استعلام بگیرند اگر مشخص شد که آنها در این حوادث نقش داشتند آنها را برکنار خواهم کرد.

وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد با وزارت علوم تعاملی سازنده دارد‌، گفت: به طور حتم برگزاری کنکور دانشگاه آزاد از سراسری مسیر قانونی خود را طی خواهد کرد و این دانشگاه کاری خارج از ضوابط قانونی انجام نمی‌دهد.

به گزارش سایت مجلس؛ فرجی دانا در مورد برگزاری کنکور دانشگاه آزاد و سراسری، و نظر میرزاده برای جداسازی این دو از یکدیگر،‌ افزود: بر اساس مصوبه مجلس، شورایی پیش‌بینی شده که در مورد جداسازی کنکور آزاد و سراسری تصمیم‌گیری می‌کند.

وی،‌ ادامه داد: هم اکنون منتظر تشکیل نخستین جلسه این شورا هستیم تا نسبت به جداسازی کنکور آزاد و سراسری تصمیم‌گیری کند بنابراین گمان نمی‌کنم دانشگاه آزاد کاری خارج از ضوابط قانونی را انجام دهد.

وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری، با بیان اینکه رئیس دانشگاه آزاد بر این مهم تاکید دارد که با وزارت علوم تعاملی سازنده داشته باشد، تصریح کرد: به طور حتم برگزاری کنکور دانشگاه آزاد از سراسری مسیر قانونی خود را طی خواهد کرد و جای هیچ‌گونه نگرانی بین داوطلبان و خانواده‌ها نیست زیرا نتیجه نهایی تصمیم‌گیری‌ها به موقع اطلاع‌رسانی خواهد شد.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید