امروز: جمعه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۰ Friday, 19 August 2022

دستگیری زورگیر 16 ساله در پایتخت/ عکس

دستگیری زورگیر ۱۶ ساله در پایتخت/ عکس

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زورگیر 16 ساله که به همراه همدست معتادش اقدام به زورگیری تلفن همراه نوجوانان در مناطق شمالی و غرب پایتخت کرده بود، خبر داد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، در تاریخ 13 اردیبهشت ماه امسال دو نوجوان با مراجعه به کلانتری 163 ولنجک، به مأموران اعلام کردند که توسط سرنشنیان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ مورد زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته اند.

:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه زورگیری ، پرونده به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و دو نوجوان مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفتند: به صورت پیاده در حال گذر از پیاده رو بودیم که ناگهان نوجوانی حدودا 15 ساله به بهانه چشم تو چشم شدن به ما نزدیک و درگیر شد؛ ناگهان این نوجوان چاقویی را از زیر لباسش بیرون آورد و با تهدید چاقو اقدام به گرفتن گوشی تلفن همراه از هر دو نفر ما کرد و پس از آن به سرعت سوار یک دستگاه خودرو پراید 141 نوک مدادی شد.

:

یکی از مالباختگان با عنوان این مطلب که توسط سارق مورد اصابت ضربه چاقو نیز قرار گرفته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زمانیکه سارق سوار خودرو پراید 141 شد، من نیز به تعقیب او پرداخته و خودم را به ماشین رساندم تا مانع از سرقت گوشی های تلفن همرام شوم؛ حتی توانستم دستگیره در ماشین را نیز بگیرم که ناگهان راننده که سن بیشتری از سارق داشت به او دستور داد تا مرا با چاقو بزند که سارق نیز با چاقو ضربه ای به سمت من پرتاب کرد ؛ من نیز از ترس اصابت ضربات بعدی چاقو مجبور شدم تا دستگیره ماشین را رها کنم.

:

مدتی بعد در تاریخ 27 اردیبهشت ماه امسال مأموران کلانتری 163 ولنجک در حین گشت زنی در خیابان دانشگاه شهید بهشتی به سرنشین یک دستگاه خودرو پراید 141 نوک مدادی مشکوک شده و پس از متوقف کردن خودرو و بازرسی داخل آن موفق به کشف انواع لوازم داخل خودرو شدند .با دستگیری راننده پراید به نام فرهاد . ن 33 ساله وی با پرونده اولیه با موضوع سرقت داخل خودرو در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و صراحتا به ده ها فقره سرقت داخل خودرو و نگهداری اموال مسروقه در مخفیگاهش واقع در منطقه سرآسیاب اعتراف کرد.

:
در بازرسی از مخفیگاه فرهاد مقادیر زیادی اموال مسروقه از جمله سیستم پخش خودرو و … کشف شد؛ در میان اموال کشف شده و اعتراف صریح فرهاد به مسروقه بودن همه آنها، تعدادی گوشی تلفن همراه نیز کشف شد که فرهاد به مسروقه بودن آنها نیز اعتراف اما عنوان کرد که گوشی ها را نیز به شیوه داخل خودرو سرقت کرده است.

:

با انتقال گوشی های تلفن همراه مسروقه به پایگاه یکم، صاحبان گوشی ها شناسایی و برای تحویل اموال خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی دعوت شده اما آنها در اظهارات خود عنوان کردند که به شیوه زورگیری توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید 141 مورد سرقت قرار گرفته اند .فرهاد که پس از شناسایی تعدادی از شکات پرونده زورگیری چاره ای جز اعتراف نداشت، صراحتا به ده ها فقره زورگیری به همراه یکی از بچه محل های خود به نام “محمدحسین . ق” 16 ساله اعتراف کرد .

:

با شناسایی مخفیگاه محمدحسین . ق در منطقه سرآسیاب، وی نیز در تاریخ نهم خرداد ماه دستگیر و پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی، صراحتا به ده ها فقره زورگیری اذعان و معترف شد: در تمامی سرقت ها، فرهاد راننده بود و من به صورت پیاده اقدام به زورگیری گوشی های تلفن همراه از هم سن و سال های خودم می کردم .محمدحسین در ادامه اعترافاتش، در خصوص نحوه زورگیری گوشی های تلفن همراه به کارآگاهان گفت: ابتدا به بهانه های مختلف با افراد درگیر می شدم؛ مثلا یکبار در شهرک اکباتان در حال چیدن گل بودم که نوجوانی به این موضوع اعتراض کرد و همین موضوع بهانه درگیری من با او و سرقت گوشی تلفن همراه شد اما بیشتر اوقات به بهانه چشم تو چشم شدن با افراد درگیر می شدم.

:

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وَند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به عمده مناطق سرقت توسط متهمان گفت :بنا بر اعترافات صریح به دست آمده از متهمان پرونده، عمده سرقت های انجام شده توسط این دو نفر در مناطق ولنجک، خیابان آزادی، شهرک اکباتان و شهرک آپادانا صورت گرفته است.

:

 رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ همچنین با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمان گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره زورگیری و به منظور شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر دو متهم شده اند خواست تا برای پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان صدر (مسیر شرق به غرب) – ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.
:

4

:

گفت وگو با دو متهم

 محمدحسین زورگیر 16 ساله می گوید در منطقه سرآسیاب زندگی می کند و بچه اول خانواده است و یک خواهر 13 ساله و یک برادر 11 ساله دارد.او مدعی است زمانیکه تنها یک ساله داشته پدر و مادرش از یکدیگر جدا شده اند و پس از مدت کوتاهی، پدرش مجددا ازدواج کرده و او طی این مدت نزد پدرش بوده است.میزان تحصیلات محمد حسین تا سوم راهنمایی و چون علاقه ای به ادامه تحصیل نداشته تصمیم به ترک آن گرفته است.وی در خصوص نحوه آشنایی اش با فرهاد نیز می گوید: پدر من مغازه جلوبندسازی خودرو داشت و من نیز بیشتر اوقات پیش اوکار می کردم ؛ فرهاد مشتری مغازه پدرم بود و از انجا با او آشنا شدم تا اینکه پس از گذشت مدتی کوتاه و به پیشنهاد وی شروع به سرقت کردیم .

:

فرهاد هم که 33 سال دارد و ساکن منطقه سرآسیاب است، میزان تحصیلاتش را دیپلم اعلام کرده و می گوید که به صورت مجردی زندگی می کند. او هشت سال است که به مصرف شیشه معتاد است و درباره اینکه چرا از نوجوانی 16 ساله برای سرقت استفاده کرده هیچ پاسخی ندارد.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید