امروز: سه شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۷ Tuesday, 26 September 2023

دغدغه مجلس: قدم‌زنی ظریف‌وكری، فتنه و الهام چرخنده…!

دغدغه مجلس: قدم‌زنی ظریف‌وكری، فتنه و الهام چرخنده...!

این روزها، مجلس شورای اسلامی که افرادی با کسوت نمایندگی و وکالت مردم در آن عضویت دارند، درگیر موضوع حیاتی و مهمی(!) به نام بررسی قدم زدن وزیر امور خارجه ایران با وزیر امور خارجه آمریکا در اثنای مذاکرات ژنو است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، عصرایران در نقدي نوشت: این روزها، مجلس شورای اسلامی که افرادی با کسوت نمایندگی و وکالت مردم در آن عضویت دارند، درگیر موضوع حیاتی و مهمی(!) به نام بررسی قدم زدن وزیر امور خارجه ایران با وزیر امور خارجه آمریکا در اثنای مذاکرات ژنو است و به قول یکی از نمایندگان دلواپس، “طرح سؤال سنگینی” از محمدجواد ظریف در راه است. رسانه هایشان هم در حال خودکشی در این ماجرا هستند!
:
این البته تنها موردی نیست که برخی مسؤولان و رسانه های کشور نگران آنند. این که چگونه زمینه رد صلاحیت برخی رقبا را فرهم کنیم و چگونه به این و آن، انگ “فتنه گر” بزنیم، یا چگونه جلوی فلان فیلم و کنسرت را بگیریم یا از قول مردم یک شهرستان، نامه جعل کنیم که نام خانوادگی فلان روزنامه نگار را تغییر دهید و آن بنده خدا هم شهادتین بگوید که به خدا من هم مسلمانم، یا چگونه بر دهان کسانی بکوبیم که رفع حصر را طالب هستند، یا برای الهام چرخنده در کمیسیون فرهنگی جلسه تقدیر بگیریم و مسائلی از این دست، دغدغه خیلی از مسؤولان است و اگر به آرشیو خبرها بنگرید، صدها مورد نظیر این ها پیدا خواهید کرد که نشان می دهد سطح دغدغه و ادبیات غالب بسیاری از مسؤولان و مخصوصاً مجلسی ها چیست؟!
:
حال در کنار همه این خبرها و دغدغه ها، این خبر را هم بخوانید که در حاشیه قرار گرفت و واکنش مسؤولان و مجلسی ها به آن، در حد واکنشی بود که می شد به خبر عبور یک توده هوای کم فشار از شمال کشور داشت!
:
خبر را بخوانید: « رییس انجمن مغز و اعصاب ایران گفت: سن سکته مغزی بر اساس پژوهش های انجام شده در کشور 10 سال کمتر از استانداردهای جهانی است که علاوه بر عوامل محیطی، عوامل ژنتیکی نیز در آن دخیل هستند. به گزارش ایرنا از دبیرخانه ‘هفتمین کنگره سراسری سکته مغزی’ دکتر حسین پاکدامن افزود : سالانه 150 تا 160 هزار نفر در کشور به سکته مغزی دچار می شوند که حدود 20 هزار نفر از این افراد جان خود را از دست می دهند.
:
وی ادامه داد: هر چند حدود 15 درصد افرادی که دچار سکته می شوند، فوت می کنند و تقریبا 85 درصد بقیه از مرگ نجات می یابند، اما 70 درصد این افراد از کار محروم شده، 20 درصد در فعالیت های اولیه زندگی مانند غذا خوردن، لباس پوشیدن، استحمام و… دچار مشکل می شوند و 30 درصد هم بدون کمک دیگران قادر به راه رفتن نیستند.پاکدامن افزود: با توجه به اینکه پس از سکته هر دقیقه تاخیر در رساندن بیمار به مراکز درمانی سبب مرگ بیش از دو میلیون سلول عصبی مغز می شود که دیگر قابل جایگزین شدن نیستند، ضرورت رساندن سریع بیمار به مراکز درمانی و انجام اقدامات درمانی در این زمینه بسیار حایز اهمیت است…»
:
عقل و انصاف باید داشت که آیا مشکل کشور ما، موضوعات بی اهمیتی است که آقایان شبانه روز درباره شان داد سخن می رانند یا مسائلی مانند گسترش مرگبار انواع بیماری ها و سکته ها و از جمله همین سکته مغزی؟!
:
آمار را نگاه کنید: سالانه 150 الی 160 هزار ایرانی سکته مغری می کنند.

می دانید این عدد یعنی چه؟ یعنی از هر 500 ایرانی، یک نفر سکته مغزی می کند! آیا همین یک موضوع وحشتناک، آنقدر برای مجلسی ها مهم نیست که درباره اش جلسه علنی و غیر علنی و فوق العاده بگذارند و از آن طرح های به اصطلاح خودشان “سنگین”، برای حل این مشکل مرگبار آماده کنند؟
:
هر 26 دقیقه یک ایرانی فقط بر اثر سکته مغزی می میرد. آیا این مسأله برای نمایندگان همین ایرانی ها، آنقدر شوکه آور نیست که مغزشان از این عدد و رقم های فاجعه بار سوت بکشد و به جای پرداختن به جناح بازی هایی -که دیگر چندش آور شده است- فکری برای کاهش مرگ و میرهای زودهنگام موکلانشان بکنند؟ فاجعه بار این که سن سکته مغزی در ایران، 10 سال کمتر از متوسط جهانی است. آیا کسانی که بودجه های میلیاردی در اختیارشان است و تریبون های متعدد دارند و قدرت تصمیم گیری و قانونگذاری و اجرای قانون را دارند، اصلاً می دانند که چه بر سر مردم می آید و چرا گورستان ها پر می شود از افراد کم سال و میانسالی که حق داشتند بیشتر عمر کنند؟!
:
آیا مجلسی ها، به جای بحران سازی های جناحی، وزیر بهداشت را به “خانه ملت” دعوت کردند تا با همفکری وزارت بهداشت، راه های کاهش سکته مغزی را پیدا و برای رفع آن، همکاری عملی داشته باشند؟ آیا بعد از خواندن این خبر (اگر اصلاً برایشان مهم بوده و خوانده باشند) که متوجه شده اند بسیاری از قربانیان سکته مغزی به خاطر تأخیر در رسیدن به مراکز درمانی از دنیا رفته اند، فکری برای تقویت سامانه اورژانس کشور کرده اند؟ برای داروهایی که به واسطه تحریم های بانکی، خرید و ورودشان سخت شده چه کرده اند؟ آیا آن “عوامل محیطی” که باعث شده سن سکته مغزی ایرانیان 10 سال کمتر از دیگر ملت ها باشد را شناسایی و برای از بین بردنشان کاری کرده اید؟ آیا … ؟!
:
آقایان و خانم های مسؤول!

مسائل کشور، این ها هستند نه آنهایی که شما بر سرشان با یکدیگر دعوا و خودتان را مضحکه مردم می‌کنید. مردم دارند می میرند و شما به مسائلی مشغول هستید که اساساً دغدغه مردم نیست! مگر شما از مریخ آمده اید که فضای فکری تان این قدر از مردم دور است؟! نکته اینجاست که بلایایی مانند سکته های مغزی و قلبی و سرطان معده و عوارض ناشی از آلودگی هوا و پارازیت ها و … در کمین خود شما و خانواده های شما نیز هست ولی آنقدر مشغول حواشی هستید که از اصل غافل مانده اید… به راستی شما را چه شده است؟! و پایان سخن، مناسبت دارد اشارتی شود به بیان تاریخی امام علی (ع) که در بیان علل انحطاط دولت ها و حکومت ها، دو مورد را مقدم بر دیگر موارد می شمارند: فروگذاشتن مسائل اصولی و پرداختن به مسائل فرعی…

:

./.

۱ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است.

 1. گر چشم ها بخسبند
  از من دو چشم نخسبد
  چشمی که حق ببیند
  چشمی که تر ببیند
  مگر آقای دکتر ظریف سیاستمدار خبره آداب بین الملل نیست؟ مگر نمی داند هر حرف و عمل او بازتاب ملی و بین المللی دارد؟ مگر یادمان رفته در همین مذاکرات اخیر او ناچار شد هم برلین برود هم بروکسل، هم ژنو باشد هم پاریس. همه این کارهای برنامه ریزی شده نظام را کی انجام می دهد؟ او و هئیت همراه. حداقل خیالمان راحت است بازی شطرنج را بلد است. زبان دفاع از حقوق کشور را بلد است. هم برای خود وجهه می خرد هم برای ملت. اگر پیاده روی در خیابانهای ژنو برای بعضی ها سخت است برای من ایرانی مسافرت های سراسیمه او بعنوان وزیر امورخارجه به پایتخت های دیگر کشورها دردناک تر است. اما چون آنها به چشم نمی آید قابل تحمل است. اما اگر در خیابان های ژنو دیده بشود وامصیبتاست. امروز می فهمیم او چرا پایتخت به پایتخت می شد چون کاخ سفید هم در برابر کنگره آمریکا به حمایت معنوی این کشورهای متحد نیازمند است. ببخشید بیخود و بی جهت ادای سیاستمدارها را درآوردم. خدا هر کس را که در هر کجای دنیا به ایران قلما قدما زبانا و قلبا خدمت می کند ماجور گرداند.

  0
  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

11:55 (۳ ماه قبل) ۱

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۳ ماه قبل) ۲

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۳ ماه قبل) ۳

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۴ ماه قبل) ۴

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۴ ماه قبل) ۵

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۴ ماه قبل) ۶

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۴ ماه قبل) ۷

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۴ ماه قبل) ۸

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۴ ماه قبل) ۹

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۴ ماه قبل) ۱۰

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۴ ماه قبل) ۱۱

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۴ ماه قبل) ۱۲

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۴ ماه قبل) ۱۳

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۴ ماه قبل) ۱۴

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۴ ماه قبل) ۱۵

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۴ ماه قبل) ۱۶

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۴ ماه قبل) ۱۷

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۴ ماه قبل) ۱۸

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۴ ماه قبل) ۱۹

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۴ ماه قبل) ۲۰

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

آخرین عناوین