امروز: یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶ Sunday, 19 September 2021

دلار ارزان‌تر می‌شود؟

دلار ارزان‌تر می‌شود؟

بازار ارز و سکه این روزها کلافه و گیج شده است انتشار خبرهای خوش بینانه از مذاکرات باعث شده تا شاهد ریزش قیمت در این بازارها باشیم با این حال دلالال همچنان امید دارند این ریزش قیمت ها مقطعی باشد و دوباره دلار اوج گیرد.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، با ورود به بازار بزرگ تهران با حجم بسیار زیادی تقاضا برای خرید عید روبرو می‌شوید که اکثرا این تقاضا‌ها بی‌نتیجه می‌ماند، اما این در حالی است که بازار ارز و سکه بسیار گرم بوده و دلالان این بازار حال و هوایی خاص به آن بخشیده‌اند.
:
به گزارش اقتصادنیوز، دلالان سکه و ارز اکثرا در سبزه میدان و طبقه دوم بازار طلا تجمع می‌کنند که در این دو بازار دلالان سکه شنبه هفته آینده را 915هزار و 800 تا 915هزار و 600 تومان معامله می‌کنند که اکثرا نرخ را در حدود 800 تومان نگه داشته و زمانی که یک فرد 14 سکه شنبه را به قیمت 915 هزار و 650 تومان عرضه کرد، دلالان دیگر با آن برخورد کردند که چرا نرخ بازار را بر هم می‌زنی.
:
در همین حال که دلالان در طبقه دوم بازار طلا سکه شنبه آینده را خرید و فروش می‌کردند، یک نفر در گوشه از بازار با تمسخر فریاد زد؛ شنبه آینده که عید است و در روز تعطیل چه چیزی را آنها معامله می‌کنند. اما این گفته تاثیری نداشت و دلالان سکه ر ا نقدی و کاغذی را خرید و فروش می‌کردند.
:
تفاوت قابل توجهی طبقه دوم بازار طلا با سبزه میدان دروجود کارت‌خوان‌های سیار در دست دلالان است در سبزه میدان اکثرا دلالان کاغذ و کارت خوان سیار به دست معاملات خود را انجام می‌دهند که تمام معاملات توسط دلال صورت می‌گیرد.
:
معاملات روی کاغذ دلالان ارز و سکه همچون روزهای گذشته بدون ردو بدل کردن سکه یا ارز است، یکی از دلالان بازار سکه به اقتصادنیوز، گفت: در پایان معاملات سکه وجود دارد.
:
اما در حالی که از سوی مسوولان بانک مرکزی اعلام شده بود کارت‌خوان‌های سیار باید تنها به افراد واجد شرایط داده شود در بازار دلالی سکه و ارز اکثر افراد کارت‌خوان‌های سیار به همراه دارند و نقل و انتقال پول خود را به وسیله این دستگاه‌ها انجام می‌دهند.
:
نکته قابل توجه در بازار دلالی سکه و ارز حضور افراد به صورت دسته جمعی و گروهی است به طوری که چند دلال در بازار سکه و ارز حاضر می‌شوند و هر کدام به میزان اعتبار و فعالیت خود معامله انجام می‌دهند که در پایان روز در کنار یکدیگر به حساب و کتاب خود می‌رسند.
:
قیمت ارز در طی یکی دو روز اخیر بیش از 100 تومان کاهش یافته که در این رابطه یک دلال ارز به اقتصادنیوز گفت: کاهش 100 تومانی نرخ دلار به دلیل به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران با 1+5 است.
:
اوا ادامه داد: یک آدم مطلع به من گفته که مذاکرات به توافق رسیده و همین روزها صدایش در می‌آید.
:
وی در پاسخ به این سوال که با انجام توافق پیش بینی‌اش از نرخ ارز چیست، بیان کرد: تا نزدیک سه هزار تومان پایین خواهد آمد اما زیر سه هزار تومان خیلی بعید است.
:
همچنین یک دلال ارز در پاسخ به این سوال که آینده بازار در سال آینده را چگونه می‌بیند، گفت : اگر آشتی(توافق) صورت گیرد قیمت کاهش پیدا خواهد کرد و به نزدیکی 2500 تومان نیز می‌رسد.
:
بهرشکل، در کنار بازار دلالی سکه و ارز بازار سیاه اسکناس بسیار بی رمق است و قیمت‌های نجومی قبل از عرضه اسکناس نو در هفته‌های گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است و دلالان حاضر هستند اسکناس را به قیمت‌های پایین عرضه کنند.
:
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید