امروز: جمعه، ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵ Friday, 27 January 2023

دمای 67 درجه‌ای خوزستان تکذیب شد!

دمای ۶۷ درجه‌ای خوزستان تکذیب شد!

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزایش دمای 67 درجه ای در بندر ماهشهر در استان خوزستان را که خبر آن توسط برخی رسانه های خارجی منتشر شده بود، تکذیب کرد!
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ کوروش بهادری جمعه شب در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: روند افزایش دما طی روزهای آینده به ویژه روز یکشنبه در استان اتفاق خواهد افتاد اما تاکنون دمای هوا دراین استان به 52 درجه نرسیده است. وی گفت: در تابستان امسال اهواز با 51.3 درجه سانتیگراد بالاترین دمای استان را به خود اختصاص داده و بالاتر از این درجه دمای هوا در استان ثبت نشده است. بهادری درباره خبری که به نقل از خبرگزاری اسپوتینک روسیه در برخی سایت ها منتشر شده است گفت: برخی سایت ها در ترجمه این خبر و تبدیل شاخص فارنهایت به سانتیگراد دچار اشتباه شده اند.

:
مدیرکل هواشناسی استان خوزستان رطوبت نسبی دیروز در برخی نقاط استان را 98 درصد اعلام کرد و افزود: دیروز بیشترین دمای استان در آبادان با 51 درجه سانتیگراد بود و دمای اهواز و ماهشهر نیز به 50 درجه سانتیگراد رسید. بهادری اضافه کرد: امروز نیز بیشترین رطوبت در ماهشهر 90 درصد، در ماهشهر 85 درصد و در اهواز 70 درصد بوده است. به گفته وی دمای اعلام شده توسط خبرگزاری خارجی اسپوتینک 109 درجه فارنهایت اعلام شده که این درجه معادل 48 درجه سانتیگراد است.
:
وی همچنین گزارش روزنامه گاردین مبنی بر اعلام اهواز به عنوان گرم ترین شهر بعد از کویت را تایید کرد و افزود: چند سال پیش نیز کویت و اهواز حداکثر دمای 51 درجه سانتیگراد را تجربه کرده بودند. مدیرکل هواشناسی خوزستان تاکید کرد: بیشترین دمای ثبت شده در اهواز در تابستان چند سال پیش معادل 52 درجه بوده است.
:
بهادری اضافه کرد: بیشترین دمای ثبت شده در دنیا 56 درجه سانتیگراد در صحراهای عزیزیا مصر و دره مرگ آمریکا بوده و در ایران نیز بیشترین دمای ثبت شده در منطقه گندم بریان کویر لوط است. وی افزود: عملکرد انسان در دمای بیش از 55 درجه سانتیگراد مختل شده و منجر به مرگ بسیاری از افراد می شود. بهادری با اشاره به تفاوت تعریف دما و گرما گفت: دمایی که هواشناسی اعلام می کند بر اساس استانداردهای جهانی است که با گرما که میزان انرژی دریافتی است فرق دارد.
:
به گفته وی افرادی که در معرض نور خورشید قرار می گیرند گرمای بیشتری احساس می کنند که این متفاوت از دمای واقعی است. خبرگزاری روسی اسپوتنیک روز گذشته با انتشار خبری اعلام کرد رکورد گرمترین روز جهان پنجشنبه هشتم مرداد ماه در بندر ماهشهر شکسته شد. گروه هواشناسی واشنگتن پست دمای واقعی هوا را در این بندر 109 درجه فارنهایت با رطوبت 90 درصد گزارش اعلام کرد. در روزهای اخیر روزنامه گاردین نیز با انتشار گزارشی اهواز و کویت را به عنوان گرم ترین شهرهای جهان معرفی کرده بود. به گزارش این روزنامه انگلیس ، اهواز در ماه ژوییه 2015 از 50 درجه سانتیگراد فراتر رفته است.
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید