امروز: سه شنبه، ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۱ Tuesday, 21 March 2023

دولت به جراحی اقتصادی نیاز دارد

دولت به جراحی اقتصادی نیاز دارد

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت: دولت با افزایش 20 درصدی قیمت آب و برق و حتی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در آمد 20 هزار میلیاردی هم بدست نخواهد آورد، دولت خیلی تلاش کند یک سوم در آمدی را که پیش بینی کرده در فاز دوم بدست آورد بنابر این نمی تواند به همه وعده هایش مبنی بر کمک به تولید، بهداشت و اقشار کم در آمد عمل کند.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز، حمید رضا فولادگر در گفتگو با مهر در مورد اقدام دولت برای حذف اختیاری تعدادی از مردم از دریافت یارانه نقدی گفت: ما انتظار داشتیم دولت جدید راه دولت قبل را در دادن یارانه نقدی به مردم ادامه ندهد البته این کار به جراحی اقتصادی نیاز دارد و جراحی هم درد دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: تصور می کردیم دولت در یارانه نقدی تحول اساسی می دهد و به همین خاطر کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی پیشنهاد داد که فقط افراد نیازمند یارانه نقدی دریافت کنند مصوبه مجلس در مورد اجرای فاز دوم هدفمندی یارنه ها فراتر از شیوه کنونی دولت در انصراف اختیاری از دریافت یارانه است، این کار فرهنگی و تشویقی است.

وی با بیان اینکه با این شیوه تبلیغی 24 ساعته دولت که تبدیل به ضد تبلیغ شده پیش بینی می شود تعداد زیادی از مردم از دریافت یارانه نقدی انصراف ندهند گفت: مجلس دست دولت را باز گذاشت تا فقط به افراد نیازمند متقاضی یارانه بپردازد اما دولت فرد نیازمند را تعریف نکرد.

وی با اشاره به ترس دولت برای حذف افراد از دریافت یارانه نقدی گفت: دولت محافظه کار است و نمی خواهد با حذف افراد از دریافت یارانه نقدی موج اجتماعی ایجاد کند، ما به آقای احمدی نژاد انتقاداتی داشتیم، اما جسارت آن دولت بیشتر بود دولت جدید به شدت محافظه کار است.

فولادگر تصریح کرد: علی رغم این همه سازو کار برای انصراف اختیاری پیش بینی می کنیم تعداد زیادی از مردم از دریافت یارانه انصراف ندهند و بازهم مشکلات دولت ادامه یابد.

وی با اشاره به وعده های دولت مبنی بر کمک به بخش بهداشت و تولید در فاز دوم هدفمندی گفت: دولت پیش بینی کرده که در فاز دوم هدفمندی 48 هزار میلیارد تومان کسب در آمد خواهد کرد. 28 هزار میلیارد این در آمد در سال قبل وجود داشت بنابر این دولت باید در فاز دوم 20 هزار میلیارد تومان در آمد بدست آورند، به نظر می رسد دولت با افزایش 20 درصدی قیمت آب و برق و حتی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در آمد 20 هزار میلیاردی هم بدست نخواهد آورد، دولت خیلی تلاش کند یک سوم در آمدی را که پیش بینی کرده در فاز دوم بدست آورد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی ادامه داد: این در حالی است که دولت وعده داده که در فاز دوم هدفمندی به بخش تولید و بهداشت کمک خواهد کرد و یارانه افراد نیازمند را افزایش می دهد. دولت باید تصمیم بگیرد که یا یارانه نیازمندان را افزایش دهد و یا به بهداشت و یا به تولید کمک کند.

وی افزود: من شنیده ام دولت تصمیم دارد به بخش سلامت کمک کند و از کمک به تولید باز هم خبری نیست.

فولادگر با تاکید بر اینکه تشخیص افراد نیازمند متقاضی سخت است تصریح کرد: مصوبه مجلس این بود که دولت باید به افراد نیازمند متقاضی یارانه بپردازند باید با خود اظهاری افراد دهک ها را حذف کرد و باید درصد خطایش را هم بپذیرفت.

وی ادامه داد: مجلس هشتم و دولت از ابتدا راه را اشتباه رفتند ما باید از ابتدا هم فقط به 2 تا 3 دهک یارانه نقدی پرداخت می کردیم و در عضو زیرساخت های بیمه ای را تقویت می کردیم.

انتهای پیام

توییت بینا

11:22 (۱۲ ساعت قبل) ۱

امیرعبداللهیان: روزهای خوب⁩ در پیش است

11:48 (۳ روز قبل) ۲

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

11:47 (۳ روز قبل) ۳

۱۷۶ نفر فوتی در ۴ روز نخست طرح سفرهای نوروزی

11:40 (۳ روز قبل) ۴

ورود ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار

16:07 (۳ روز قبل) ۵

۲ نفر از عاملین اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ به اعدام محکوم شدند

16:06 (۳ روز قبل) ۶

مصرف بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسید

10:45 (۵ روز قبل) ۷

ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه

10:45 (۵ روز قبل) ۸

آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران ، چین و روسیه

10:45 (۵ روز قبل) ۹

وزیر بهداشت: واکسن کرونا باید سالی یکبار تزریق شود

15:50 (۶ روز قبل) ۱۰

۵۳ نفر از چهره‌های سرشناس ممنوع‌المعامله شدند

15:35 (۶ روز قبل) ۱۱

پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هر مسجد از بودجه حذف شد

10:34 (۷ روز قبل) ۱۲

پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مسافربری با سوخت هیدروژنی

10:32 (۷ روز قبل) ۱۳

حداقل ۶ بانک ایرانی مشمول ماده ۱۴۱ و ورشکسته اند

9:06 (۳ سال قبل) ۱۴

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۱۵

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۱۶

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۱۷

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۱۸

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۱۹

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۲۰

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

پربازدیدها

آخرین عناوین