امروز: پنج شنبه، ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰ Thursday, 9 February 2023

دکتر روحانی:‌ اگر آمریکا تخاصم را کنار بگذارد، شرایط تغییر می کند

دکتر روحانی:‌ اگر آمریکا تخاصم را کنار بگذارد، شرایط تغییر می کند

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه تعامل سازنده با دنیا جزو مهم‌ترین اصول دولت در عرصه روابط خارجی است، تصریح کرد: دولت به دنبال تعامل با جهان است و البته در این میان روشن است که رژیم صهیونیستی را نامشروع می‌دانیم و آن را به رسمیت نمی‌شناسیم و با دولت آمریکا هم اگر بنا بر تعامل باشد، باید تخاصم را کنار بگذارد و در چنین صورتی است که شرایط تغییر خواهد کرد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در نشست توسعه و سرمایه‌گذاری استان اردبیل به اقدامات دولت در عرصه روابط خارجی به منظور فراهم کردن زمینه‌های لازم برای سرمایه‌گذاری کارآفرینان اشاره کرد و گفت: بدیهی است که روابط خارجی در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان نیست و دولت در این زمینه مسئولیت دارد و در زمینه سیاست خارجی دولت مصمم به تعامل سازنده با دنیا است.

:
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید روابط خارجی از چارچوب مشخص پیروی کند که همه از آن آگاه باشند، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم این تعامل باید روشن و واضح باشد و مقام معظم رهبری نیز در سخنان اخیرشان موضوع تعامل در روابط خارجی را مورد تأکید قرار دادند.

:
دکتر روحانی گفت: امروز تلاش داریم با همه دنیا تعامل داشته باشیم و رهبری عزیز هم بر آن تأکید دارند. بنابراین این موضوع صرفاً تصمیم دولت نیست بلکه تصمیم و موضع نظام است و نظام می‌خواهد با همه دنیا و بویژه همسایگان و کشورهای منطقه روابط نزدیک برقرار کند.

:
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در روزهای آینده شاهد همکاری بیشتر کشورمان با کشورهای دیگر خواهیم بود و اقداماتی که دولت طی یک سال اخیر در عرصه دیپلماسی به منظور برقراری روابط نزدیک و تعامل سازنده انجام داده در حال به ثمر رسیدن است.

:
دکتر روحانی در ادامه به مسأله هسته‌ای کشورمان اشاره کرد و گفت: در مسأله هسته‌ای بخاطر تحریم‌های غیرقانونی معضلاتی بوجود آمده که با اقدامات انجام شده از بخشی از آن در مدت کوتاهی عبور کردیم. البته هنوز کشورمان در تحریم است، اما با اقداماتی که انجام شده توانسته‌ایم پایه‌های تحریم را سست کنیم و شرایط با یکسال گذشته متفاوت است.

:
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در مسأله هسته‌ای، سهم دولت، مذاکره جدی و انتخاب بهترین کارشناس‌ها و دیپلمات‌ها برای مذاکره است و این کار را با جدیت دنبال می‌کند.
دکتر روحانی اضافه کرد: افرادی که امروز در زمینه هسته‌ای در حال مذاکره هستند، جزو بهترین دیپلمات‌ها در دنیا محسوب می‌شوند و همه آنها را با شناخت دقیق انتخاب کرده‌ایم و مذاکرات آنان را شخصاً و به طور منظم پیگیری و هدایت می‌کنم.

:
رییس جمهوری تصریح کرد: در مذاکرات هسته‌ای کاملاً فعال بوده و مصمم هستیم این مذاکرات به نتیجه برسد.

:
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در مذاکرات باید مراقب بود که از منافع ملی و از حقوق ملت خود صیانت کنیم، اظهار داشت: به همان وعده‌ای که در دوران انتخابات به مردم داده‌ام مبنی بر اینکه سانتریفیوژ‌ها بچرخد و زندگی مردم هم بچرخد، کاملا متعهد هستم و این کار را انجام خواهیم داد، به گونه‌ای که هم حقوق هسته‌ای خود را حفظ کرده و هم تحریم‌های نابجا برداشته شود و گام‌های دولت در این زمینه کاملاً‌جدی است.

:
رییس جمهوری گفت: امیدواریم در ماه‌های آینده بتوانیم معضلات موجود در این زمینه را برطرف کرده و به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. البته اگر طرف مقابل هم این اراده را داشته باشد، زودتر به نتیجه خواهیم رسید.

:
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه تحریم به نفع هیچ‌کس نیست، اظهار داشت: برخی از کشورهای غربی که کشور ایران را مورد تحریم قرار دادند، در ملاقات‌های انجام شده صراحتاً اذعان دارند که از تحریم ایران آنها هم زیان کردند، حتی یکی از مقامات بالای اروپایی تأکید می‌کرد این تحریم‌ها ضدبشری است.

:
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: امروز برای دنیا روشن شده که جمهوری اسلامی ایران در زمینه هسته‌ای شفاف عمل کرده و به دنبال فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای است.
دکتر روحانی خطاب به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران گفت: اطمینان داشته باشید، دولت در این زمینه قدم‌های محکم، استوار و مدبرانه‌ای را برخواهد داشت.

:
رییس جمهوری در بخش دیگری گفت: تردیدی نیست که فعالیت اقتصادی بر دوش کارآفرینان قرار دارد و دولت باید زمینه‌های لازم را برای حرکت آنان فراهم کند.

:
دکتر روحانی با بیان اینکه دولت در آغاز کار با مشکلات بسیار زیادی در بخش‌های مختلف از جمله عرصه اقتصادی مواجه بود، افزود: دولت با توجه به این مشکلات فکر می‌کرد که اگر بخواهد زمینه را برای تحرک اقتصادی صاحبان سرمایه و کارآفرینان فراهم کند در گام اول باید برای مسأله تورم و رکود چاره‌ای بیندیشد.

:
رییس شورای عالی اقتصاد گفت: شرایط تورم در کشورمان به گونه‌ای بود که نه تنها در هر ماه بلکه هر روز و ساعت تورم در حال افزایش بود.

:
رییس جمهوری با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در ابهام و تاریکی کار بسیار دشواری است، اظهار داشت: با توجه به شرایطی که وجود داشت، لازم بود که فضای اقتصادی را شفاف کنیم تا چنانچه کسی بخواهد سرمایه‌گذاری کند، قادر به پیش‌بینی باشد، چرا که عدم قدرت پیش‌بینی می‌تواند معضلات بزرگی ایجاد کند.

:
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در عرصه اقتصادی عدم اعتماد نیز بسیار مشکل‌آفرین است، مخصوصاً اگر خدای ناکرده کارآفرینان نسبت به دولت بی‌اعتماد باشند.
رییس جمهوری تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در امنیت، ثبات، اطمینان و اعتماد قابل قبول نسبت به آینده امکان‌پذیر است و همه تلاش دولت در یک سال گذشته این بوده که در زمینه اقتصادی نوعی آرامش و طمأنینه بوجود آورد.

:
دکتر روحانی اقدامات دولت در زمینه تورم را با توجه به اظهارات کارشناسان اقتصادی موفقیت‌آمیز دانست و گفت: دولت تلاش کرده به وعده‌هایی که در زمینه تورم به مردم داده عملی کند و امروز حتی نسبت به وعده‌های داده شده مقداری جلوتر هم هستیم.

:
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت معتقد است قبل از اینکه با کارشناسان و صاحب‌نظران مشورت کند قول و وعده‌ای به مردم ندهد، اظهار داشت: همچنان که در زمان انتخابات قول دادم که بدون مصلحت با صاحب‌نظران تصمیم را اتخاذ و عملی نخواهم کرد به این وعده کاملاً وفادار بوده و خواهم بود.

:
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: ما به تعهد خود در روند کاهش تورم به طور مستمر تا رسیدن به تورم تک رقمی ادامه خواهیم داد و همه تلاش دولت این است که تا پایان سال ۹۵ تورم را یک رقمی کند.

:
رییس جمهوری گفت: دولت کاملاً مراقب است که پایه پولی افزایش پیدا نکند و از دست بردن به خزانه بانک ملی پرهیز می‌کند، البته بالا بردن پایه پولی کار سختی نیست و با یک دستور می‌توان این کار را انجام داد همانطور که قبلی‌ها با یک دستور ۴۰ هزار میلیارد تومان پایه پولی را برای مسکن افزایش دادند. بنابراین استفاده از این روش کار ساده‌ای است اما این دولت معتقد است که چنین اقداماتی مشکل را به طور ریشه‌ای حل و فصل نمی‌کند.

:
دکتر روحانی تصریح کرد: باید هوشیار باشیم که پایه پولی کشورمان از تعادل خارج نشده و مشکل‌آفرین نشود.
رییس جمهوری با بیان اینکه کنترل تورم همراه با خروج از رکود کار سختی است، اظهار داشت: اگر چه این اقدامات دشوار است، اما دولت به اینت نتجیه رسیده که برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور باید در این مسیر حرکت کند و همه برنامه‌ریزی‌های دولت بر این مبنا قرار دارد که در پایان سال جاری رشد اقتصادی کشور مثبت باشد و به حول و قوه الهی این کار انجام خواهد گرفت و این گام مؤثری است که تا سرمایه‌گذاران بتوانند با خیال راحت و با اعتماد وارد عرصه فعالیت شوند.

:
دکتر روحانی با اشاره به ضرورت توانمند کردن بانک‌ها اظهار داشت: در لایحه‌ای که برای خروج از رکود به مجلس شورای اسلامی ارایه داده‌ایم، موضوع توانمند و فعال کردن بانک‌ها را مدنظر قرار دادیم و پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته تا بتوانیم معضلات اقتصادی را حل و فصل نماییم.

:
در ابتدای این نشست تعدادی از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و پزشکی در سخنانی پیشنهادات و دیدگاه‌های خود را برای پیشرفت استان اردبیل با رییس‌ جمهوری در میان گذاشتند.

./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید