امروز: سه شنبه، ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۶ Tuesday, 7 February 2023

دکتر علی‌اکبر ولایتی: ایران پیروز مذاکرات خواهد بود

دکتر علی‌اکبر ولایتی: ایران پیروز مذاکرات خواهد بود

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده کشورمان از اصول و مبانی انقلابی نظام دفاع می‌کند تا حقوق مردم و نظام را استیفا کند، گفت: تیم مذاکره‌کننده کشورمان بر خواسته‌های ملت پافشاری خواهند کرد و قطعا در نهایت ایران پیروز میدان مذاکره خواهد شد.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، علی‌اکبر ولایتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، درباره بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها به دنبال نابودکردن صنعت هسته‌ای ایران هستند، اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده کشورمان بر خواسته‌های ملت پافشاری خواهند کرد و قطعا در نهایت ایران پیروز میدان مذاکره خواهد شد.
:
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  در ادامه افزود: تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مبانی کشور از اصول و مبانی انقلابی نظام دفاع می‌کند تا حقوق مردم و نظام را استیفا کند.
:
به گفته ولایتی، مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده حمایت می‌کنند و مذاکره‌کنندگان ایرانی تاکنون در چارچوبی که ایشان ترسیم کرده‎اند، مذاکرات را ادامه داده و از این پس هم بر همین اساس عمل خواهند کرد.
:
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات بر مبنای اصول حرکت می‌کند، گفت: چارچوب اصولی ما این است که از انرژی هسته‌ای به صورت صلح‌آمیز، در چارچوب مقررات بین‌المللی، با نظارت آژانس و بدون اینکه تسلیم زیاده‌خواهی‌های طرف‌های مقابل شویم، استفاده کنیم.
:
به گزارش باشگاه خبرنگاران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رمضانی سران قوا و مسئولان و مدیران ارشد نظام، درباره روند مذاکرات هسته‌ای نکات تعیین کننده‌ای بیان و با اعلام و تشریح صریح خطوط قرمز هسته‌ای ایران تأکید کردند: امریکایی‌ها به دنبال نابود کردن صنعت هسته‌ای ایران هستند در مقابل همه مسئولان ایران ضمن تأکید بر خطوط قرمز، به دنبال توافقی خوب یعنی توافقی منصفانه و عادلانه، عزتمند و منطبق با منافع و مصالح ایران هستند.
:
رهبر انقلاب با اشاره به اینکه توافق خوب از نظر ایران یعنی توافق عادلانه و منصفانه افزودند: در جریان مذاکرات، امریکایی‌ها  6 ماهِ وعده داده شده برای لغو تحریم‌ها را ابتدا به یک سال تبدیل کردند و بعد با زیاده‌خواهی‌های مکرر مذاکرات را طولانی و حتی تهدید به تحریم بیشتر کردند و از نظامی‌گری و روی میز و زیر میز سخن گفتند.
:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نوعی جمع‌بندی از روند مذاکرات تأکید کردند: تأمل و مطالعه در روند مطالبات امریکایی‌ها نشان می‌دهد هدف آنها ریشه‌کن کردن صنعت هسته‌ای ایران، از بین بردن ماهیت هسته‌ای کشور و تبدیل آن به یک کاریکاتور و تابلوی بی محتوا است.
:
ایشان با اشاره به نیاز حقیقی و مطالعه شده کشور به 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای افزودند: آنها ضمن تلاش برای نابودی صنعت هسته‌ای و محروم کردن ایرانیان از فواید فراوان این صنعت، قصد دارند ضمن ادامه فشارها، تحریم‌ها را نیز به نوعی حفظ کنند.
:
رهبر معظم انقلاب افزودند: اگر آنها بتوانند به اهداف خود در مذاکرات برسند به یک پیروزی بزرگ رسیده‌اند چرا که ملت استقلال‌طلب ایران را تسلیم کرده‌اند و کشوری را که می‌تواند الگوی دیگر کشورها باشد شکست داده‌اند و تمام بدعهدی‌ها و چانه زنی‌های آنها برای تحقق همین اهداف است.
:
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید