امروز: سه شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۴۰ Tuesday, 23 April 2024

دکتر محمدباقر نوبخت: دل های مردم، رسانه دکتر ظریف

معاون رئیس جمهوری با بیان این که رفع مشکل آب، محیط زیست و احیای صندوق ها سه اولویت دولت تدبیر و امید در برنامه پنج ساله ششم توسعه است، گفت که رفع مشکل آب اولین اولویت دولت است.

معاون رئیس جمهوری با بیان این که رفع مشکل آب، محیط زیست و احیای صندوق ها سه اولویت دولت تدبیر و امید در برنامه پنج ساله ششم توسعه است، گفت که رفع مشکل آب اولین اولویت دولت است.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، محمدباقر نوبخت چهارشنبه شب در نشست شورای اداری استان در سالن تامین اجتماعی سمنان با بیان این که رفتار مخرب زیست محیطی، قبح و آثار کوتاه مدت ندارد و در بلند مدت خود را نشان می دهد، تاکید کرد: مسائلی هست که اگر به آنها نپردازیم برای کشور به بحران تبدیل می شود و در برنامه ششم توسعه قصد بر این است تا جلوی بحران های بعدی در این زمینه گرفته شود. وی با اشاره به این که صندوق های کشور ورشکسته است و تعادل دریافت حق صندوق ها با پرداخت مستمری به هم خورده است، افزود: برخی صندوق های کشور در خاموشی در حال ورشکستگی هستند و به بحران نزدیک می شوند و کل حقوق این ماه مربوط به صندوق بازنشستگی از محل خزانه عمومی پرداخت شد چون این صندوق قادر به پرداخت نبودند.
:
** علم و فناوری، گردشگری و معدن
نوبخت علم و فناوری، گردشگری و معدن را موتور محرکه دیگر بخش ها عنوان و خاطرنشان کرد: اگر به این بخشها رسیدگی شود، می توانند در کنار نفت، منبعی برای کشور باشند.
وی برنامه ششم توسعه را شامل هزار و 300 صفحه که روی صفحه به صفحه آن کار شده معرفی و اضافه کرد: بخشهایی از احکام که نیازمند تصویب قوه مقننه دارد به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود.
:
** دل های مردم، رسانه دکتر ظریف
وی به پخش نشدن مصاحبه دکتر ظریف در شب یلدا(در برنامه نود از شبکه سه) اشاره و خاطرنشان کرد: در حضور امروزم در شهر ری به همراه رئیس جمهوری و در بین مردم، خانمی به من گفت سلام مرا به آقای ظریف برسانید و بگویید اگر رسانه به اصطلاح ملی، اجازه پخش آن مصاحبه را نداد، بدانید دل های ما رسانه شماست.وی با تاکید بر این که رسانه ملی، باید ملی بماند، اظهار کرد: در رسانه ملی زحمت می کشند و خیلی از برنامه هایش منصفانه است، در این رسانه در روز صدها برنامه تهیه می شود که صدها برنامه نویس دارد و ممکن است برخی از این برنامه نویس ها، این رسانه را از سطح ملی به حد یک رسانه جناحی تقلیل دهند.وی تاکید کرد: در رسانه ملی برخی حرفها زده می شود که حرف یک جناح سیاسی است در حالی که رسانه ملی برای همه است، اشکالی ندارد اگر مخالفان دولت مخالف دولت بنویسند، اما رسانه ملی باید رسانه ملی بماند و چون ملی است و نباید مخالف دولت باشد.نوبخت گفت: اگر برنامه های صبح های رسانه ملی را ببینید، گویی فقط به دنبال نکات منفی هستند، مردم اینها را می دانند.
:
** نفت در بودجه 95

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به بودجه 276 هزار میلیارد تومانی 95، گفت: در این بودجه 201 هزار میلیارد ریال از منابع غیرنفتی باید تامین شود.بونبخت افزود: در بودجه سال 95 فقط 66 هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت است.وی با اشاره به اعتبار 236 هزار میلیارد تومانی سال 94 گفت: بودجه سال 95 نسبت به سال جاری با وجود محدودیت های مختلف، افزایش یافته است که 59 هزار و 400 میلیارد تومان از آن برای اجرای طرح های عمرانی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان این که دکتر روحانی به دادن وعده های بلند مدت معتقد نیست و بر وعده هایی که در همین دولت محقق شود، تاکید دارد، افزود: در ورود گروه های تجاری خارجی به ایران در این شرایط نیز، ایران به دنبال سرمایه گذاری و استفاده از فناوری این گروه هاست تا بتواند تولیدات داخلی را در بازارهای جهانی در اختیار خارجی ها به فروش برساند.
:
** تحریم و کاهش توافقی قیمت نفت
وی با اشاره به حق فروش فقط یک میلیون بشکه نفت ایران در شرایط تحریم، گفت: قانونی که برای اجرا روی میز بود و دولت جلویش را گرفت، این بود که ارسال نفت در برابر غذا باشد و فروش نفت ایران در حد 300 هزار بشکه بود.نوبخت افزود: در یک تحریم میزان صادرات نفت ایران را کاهش دادند و در یک توافق ظالمانه پشت پرده و نانوشته، قیمت نفت ایران در ابتدای دولت یازدهم از 108 دلار در هر بشکه به حدود 30 دلار کاهش یافت.
:
** انتظارات از دولت یازدهم
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: درآمد کشور از فروش نفت سه سال پیش 120 میلیارد دلار بود و اکنون به حدود 13 میلیارد دلار کاهش یافته است ولی انتظارات از دولت به این اندازه کاهش نیافته است. وی ادامه داد:همه از دولت یازدهم انتظار دارند پروژه ها به همان سرعت جریان داشته باشد و از مواردی مانند پرداخت نشدن پاداش بازنشستگان پرسیده می شود.وی گفت: تورم در کشور از حدود 40 درصد بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در چند روز گذشته به 9.9 4 رسید و برای اولین بار یک رقمی شد.
وی با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور از منفی 6.8 به حدود مثبت یک درصد رسیده است، تصریح کرد: اقتصاد کشور نسبت به گذشته رشد داشته ولی هنوز به ایده آل نرسیده است.وی با بیان این که در برخی مسایل دلمان خون است ولی لبخند می زنیم، تصریح کرد: پرداخت حقوق و یارانه وظیفه دولت است و منتی بر کسی نداریم.
:
** لغو قانون سختگیری ورود به آمریکا ، وتوی کل بودجه
معاون رئیس جمهوری با اشاره به تصویب قانونی در آمریکا برای ممنوعیت یا سختگیری ورود شهروندان برخی کشورها از جمله ایران به آمریکا، گفت: این قانون برای تامین امنیت آمریکا نوشته می شد که به پیشنهاد برخی ها، کشورهای حامی تروریست مشمول این قانون شد.وی با اشاره به آمدن نام ایران در برخی فهرستهای حامی تروریستها، ادامه داد: بدون آمدن نام ایران، چیزی به ما چسبید و کشور مشمول این قانون شد.نوبخت با اشاره به اینکه دولت آمریکا تعهد داده بود که اگر مواردی باشد خودش بتواند آنها را لغو کند، خاطرنشان کرد: اگر دولت آمریکا این قانون را وتو می کرد، کل بودجه کشورش را وتو می کرد.
وی تاکید کرد: وزیر امور خارجه آمریکا در این باره نامه داد، عذرخواهی کرد و تعهد داد و یاد آور شد که دولت آمریکا وظایفش را انجام می دهد.
:
** اثبات راستگویی ملت ایران
معاون رئیس جمهوری با اشاره به تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ایران توسط شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در 24 آذر، این حرکت را گام بلندی پس از مذاکرات نفس گیر ایران با شش قدرت دنیا دانست و گفت: شورای امنیت نیز قطعنامه های گذشته که به عنوان محکومیت ملت ایران بود، منحل کرد.
وی با بیان اینکه با این روند اتهام 12 ساله از پیش پای ملت ایران برداشته شد و خوشنامی ملت ایران به راستگویی در این قضیه و اثبات نادرست بودن آنچه ایران به آن متهم بود، فراهم شد، افزود: ملت ایران به راستگویی و دشمنان به دروغگویی شناخته شدند و دولت یازدهم بود که چنین دستاوردی به همراه داشت.معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سفر یک روزه به استان سمنان چند پروژه را افتتاح و بازدید کرد.

./.

توییت بینا

10:34 (۶ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۶ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۶ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۶ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۰ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین