امروز: پنج شنبه، ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۴۱ Thursday, 30 May 2024

دیدار دزدانه سخیف بود/از منافع مذاکرات با اروپا صرف‌نظر نمی‌کنیم

دیدار دزدانه سخیف بود/از منافع مذاکرات با اروپا صرف‌نظر نمی‌کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(یکشنبه) مجلس در واکنش به تذکر دو نماینده در خصوص دیدار هیأت پارلمانی اروپا با نسرین ستوده و جعفر پناهی و همچنین با اشاره به توضیحات جلالی در این رابطه، دیدار مخفیانه هیأت پارلمانی اروپا با این افراد را سخیف توصیف کرد اما در عین حال گفت: از سایر منافعی که در مذاکرات با اروپایی‌ها داریم صرف‌نظر نمی‌کنیم.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، علی لاریجانی در این رابطه اظهار کرد: هم نمایندگان تذکراتی دادند و هم آقای جلالی که پیگیر این موضوع بودند توضیحاتی دادند تا موضوع برای نمایندگان و ملت روشن شود. چیز پوشیده‌ای هم نیست از مدت‌ها پیش پارلمان اروپا تقاضای سفر به ایران را داشت.

 

وی با بیان اینکه ارتباط پارلمانی بین ایران و پارلمان‌های سایر کشورها می‌تواند مفید باشد، افزود: سال قبل هیأت پارلمانی اروپا تقاضای سفر به ایران را کرده بودند و نظر وزارت خارجه موافق بود ما هم با این موافق بودیم اما اینکه آقای آقامحمدی گفت این‌ها شرط گذاشته‌اند مطلقا این‌طور نیست و هیچ شرطی وجود نداشته است.

 

لاریجانی ادامه داد: کار هیأت پارلمانی اروپا کار سبک و بدی بود. اینکه هیأتی به کشوری می‌آید و پنهانی ملاقاتی کند کار سخیفی، مخصوصا برای اروپایی‌ها است؛ اگر این‌ها می‌خواستند ملاقات کنند باید به طرف ایرانی می‌گفتند یا این را می‌پذیرفتیم یا نمی‌پذیرفتیم اما عقل حکم می‌کرد احترام رفتار دیپلماتیک خود را حفظ کنند اما این کار را نکردند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما خودمان باید در عباراتی که استفاده می‌کنیم دقت کنیم اینکه گفته می‌شود “مسئولین ایرانی برای ملاقات با اروپایی‌ها ردیف شده بودند” تخفیف مسئولین خودتان است چنین چیزی نبوده و آنها مطابق معمول دیدارهایی داشتنند کسی علاقه‌ای برای ملاقات نداشت، شما هم کوشش کنید در اعتراض به این موضوع مسئولین را تخفیف نکنید.

 

وی در ادامه به بخش از اظهارات رسایی اشاره و خاطر نشان کرد: آقای رسایی گفت خوب بود من با این هیأت ملاقات نمی‌کردم ما منافعی را در این گفت‌وگو‌های سیاسی و دیپلماتیک می‌دیدیم که بر همین اساس نمی‌خواستیم مسئله اینقدر در ایران برجسته شود. الان هم این را غلط می‌دانم آنها کار خلافی کردند اما دلیل نمی‌شود ما از سایر منافعی که در مذاکرات داریم صرف‌نظر کنیم این همان چیزی است که آنها می‌خواهند آنها کار اشتباهی کردند و اینکه بعد از برگشت موضوع را علنی کردند به این معناست که به دنبال هیاهو هستند و می‌خواهند از آن بهره تبلیغاتی ببرند.

 

لاریجانی یادآور شد: شما هم به اندازه‌ای که این موضوع ارزش دارد به آن توجه کنید. آنها کار بی‌ارزشی کردند اما ما نباید به دام آنها بیفتیم. آنها می‌خواستند سروصدا کنند و ما نباید هیزمش را زیاد کنیم. کار غلطی کردند و در سطح اتحادیه اروپا نبود که پارلمانش کار سخیفی را انجام دهد اگر می‌خواستند ملاقات کنند باید برنامه‌شان را می‌داند یا طرف ایرانی می‌پذیرفت یا نه ولی اینکه پنهانی و دزدانه ملاقلات کنند کار زشتی بوده است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: مهمتر این است که ما به دنبال هدف خودمان باشیم آنها به دنبال این هستند که این مسائل را بزرگ کنند. ما باید از طریقش برخورد کنیم لزومی ندارد همه چیز رسانه‌ای شود و همان چیزی که آنها می‌خواهند اتفاق بیفتند و اختلاف به وجود بیاید. وزارت خارجه کاردار  یونان را احضار کرده و به او تذکر داده است.

 

لاریجانی در پایان گفت: البته باید به این موضوع توجه کرد اما در حد خودش ما مسائل مهم دیگری داریم و نباید هوش و هواس‌ها صرف مسائلی شود که آنها می‌خواهند درباره آن سروصدا ایجاد کنند.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۲ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۲ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین