امروز: پنج شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴ Thursday, 18 August 2022

رئیس‌جمهور: امروز بزرگترین قدرت علیه ارعاب و ترور نیروهای مسلح ما هستند

رئیس‌جمهور: امروز بزرگترین قدرت علیه ارعاب و ترور نیروهای مسلح ما هستند

رئیس جمهور تاکید کرد: به دنیا می‌گوییم امروز بزرگترین نیروی مسلح ضد ترور و ضد تروریسم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، حجت‌الاسلام حسن روحانی در رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در حرم امام خمینی اظهار کرد: به دنیا می‌گوییم امروز بزرگترین نیروی مسلح ضد ترور و ضد تروریسم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند. این سپاه قبل ازاین که در برابر تجاوز دشمن بایستد، اولین قدمش مبارزه با تروریست‌ها و گروهک ها بود. امروز بزرگترین قدرت علیه ارعاب و ترور نیروهای مسلح ما هستند. وی ادامه داد:‌همانطور که در عراق و سوریه با درخواست دولت‌هایشان علیه ترور به ارتش‌ها و دولتشان کمک کردیم اگر تروریست‌ها در کشورهای دیگر هم بخواهند جولان بدهند باز تنها امیدشان می‌تواند به ارتش ، سپاه و بسیج ایران زمین باشد و فکر نکنند قدرت‌های بزرگ می‌توانند به آنها کمک کنند.
:
روحانی افزود:‌ اگر فردایی در کشور آنها تروریست‌ها بخواهند آن ها را از پای درآورند و ملتشان را به ذلت بکشانند به خواست خود آنها اگر نیروی مسلحی بتواند تروریست‌ها را قلع و قمع کند نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران است. وی با بیان این که 31 شهریور هر سال بعد از سال 59 همواره برای ما روز پرافتخار آغاز دفاع مقدس نیروهای مسلح و ملت ایران در برابر تجاوز بیگانگان بوده است، افزود:‌ بیگانگان فکر می‌کردند در شرایط آغاز انقلاب اسلامی از دید آنها با تضعیف حاکمیت و حکومت و نیروهای مسلح می‌توانند رویاهایی را که سالها پیش در ذهن خود می‌پروراندند به حقیقت تفسیر و تعبیر کنند، در حالی که گرچه ملت ایران از یک انقلاب بزرگ 16 ساله تازه گذشته بود و گرچه مردم ما برای استقرار حکومت و تثبیت انقلاب با مشکلات فراوانی مواجه بودند اما در سایه انقلاب ملت در هر زمان دیگر زنده‌تر و آماده‌تر بود وبا تحمیل جنگ و تجاوز این ملت سرزنده‌تر شد.
:
رئیس جمهور همچنین بیان کرد: اگر تعبیر کنیم که دفاع 8 ساله ما تاریخ ساز و برای همه درس آموز شد سخنی به گزاف نگفته‌ایم. جنگ تحمیلی گرچه مشکلات و خسارت‌هایی برای کشور داشت اما دفاع ملت ایران آثار گران‌بهایی نیز داشت و اولین اثر آن این بود که این دفاع ملت ساز شد و ملت ایران به یک ملت منسجم و مقاوم و قوی در برابر متجاوزین و بیگانگان تبدیل گردید.
:
روحانی اضافه کرد: برخی فکر می‌کردند با زور سرنیزه می‌توان ملتی را ساخت و تاریخ‌های گذشته را مثال می‌زدند، اما در دوران بعد از انقلاب دیدیم که قدرت بزرگی که توانست ملت منسجم را بسازد ایستادگی ،مقاومت و دفاع در برابر متجاوزین بود. این دفاع مقدس تمام شکاف‌هایی که برخی از آنها در شرایط بعد از انقلاب ظهور و بروز بیشتری پیدا کرده بود را از بین برد و در واقع همه شکاف‌های اجتماعی رااز بین برد. وی در ادامه یاد آور شد:‌در دفاع مقدس فارس، ترک ، کرد، لر، ترکمن، بلوچ، عرب، و همه طوایف و اقوام و همه مذاهب و ادیان یکپارچه در کنار هم به صورت صف واحد ایستادگی کردند.
:
وی افزود: دفاع مقدس ملت قوی، بزرگ و منسجم ایران را برای ما ساخت. به ما اتهام می‌زدند که ایران بعد از انقلاب یک نظام بنیاد گرا و در پی تحمیل خواست خود به همسایگان ودیگر ملت‌هاست. اما در جنگ تحمیلی ثابت شد چه کسانی متجاوزند و چه ایدئولوژی در فکر تجاوز و مداخله در امور داخلی دیگران است و چه کسانی نه تنها به ملت های همسایه بلکه به ملت خود هم رحم نمی‌کنند. رئیس جمهور ادامه داد: دفاع مقدس نشان داد چه کسانی نه به ملت ایران، نه به قوم کرد، نه به ملت عراق بلکه حتی به کویت هم که متاسفانه در آن مقطع پشتیبان آنها بود رحم نمی‌کنند و اگر فرصت می یافتند به همه همسایگان و ملت‌های منطقه تجاوز می‌کردند. دفاع مقدس به ما نشان داد که دین و اعتقاد به خدا و اسلام با حب وطن و عشق به میهن نه تنها منافاتی ندارد و نه تنها اینها رو در روی همدیگر نیستند بلکه ایمان و عشق به خدا با حب به وطن در کنار یکدیگر هستند.
:
وی با بیان این که عشق به سرزمین و ایمان به خدا در دفاع مقدس برای ما هم افزایی به وجود آورد خاطر نشان کرد: پر افتخارترین دفاع ایرانیان از سرزمینشان در دفاع مقدس 8 ساله تحقق پیدا کرد شما اگر به همه قرون گذشته سر بزنید دفاع‌ها و جنگ های مختلفی وجود داشته است، اما هیچ کدام را با حماسه و غیرت و ایستادگی این دفاع مقدس نمی‌توانید مقایسه کنید. روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: یک ارتش میهنی ، ملی ، اسلامی، و مکتبی که در منطقه بی‌نظیر است، و یک سپاه پرافتخار که از دل انقلاب و از دل مردم مومن این سرزمین جوشید در دفاع مقدس سر برآورد. جوانان برومند دانشجو انقلابی، مجاهد ، ایثارگر و فداکاری که دانشکده‌های نظامی را ندیده و کلاس‌های نظامی پرطمراق را نگذرانده بودند اما ایمان ، ابتکار و خلاقیتشان به مراتب بالاتر از آنهایی بود که سالیان دراز دانشگاه‌های بزرگ نظامی را پشت سر گذاشته بودند.
:
وی افزود: در دفاع مقدس شب تا نیمه، شب عقل ، تدبیر و برنامه بود و از نیمه شب تا صبحگاهان عشق و مناجات و دعا، نماز شب و توسل بود. در آنجا ایمان، جهاد، اجتهاد وفداکاری در کنار هم قرار گرفت و عشق و عقل و تدبیر و مظلومیت و شجاعت در کنارهم ایستاد. نیروهای مسلح ما مظلومانه جنگیدند و در بعضی مقاطع با دست خالی جنگیدند. رئیس جمهور همچنین عنوان کرد: سپاهی که تا دیروز در برابر تروریست‌ها و گروه‌های مسلح مزدور از کشور و انقلاب دفاع کرده بود امروز در میدان جنگ در برابر مجهز‌ترین ارتش‌های منطقه ایستادگی و مقاومت می‌کند. وقتی سپاه دلاور با ارتش قهرمان کنار نیروهای مردمی یعنی بسیج و در کنار نیروهای انتظامی آن زمان یعنی کمیته‌ها ، شهربازی و ژاندارمری و همه طوایف مسلح به میدان جنگ و جهاد آمده بودند این منظومه زیبا چنان حرکت وطوفانی ایجاد کرد که حماسه‌های عظیم آفریده شد.
:
وی ادامه داد: بعد از ماه اول که دشمن توانست در بعضی بخش‌ها نفوذ کند و به برخی شهرهای مرزی و روستاها تجاوز کند، سدی محکم در برابرمتجاوزین ساخته شد و نیروهای ما اولین عملیات تهاجمی را تدارک دیدند و به قلب دشمن یورش بردند. ظرف یک سال در مهر سال بعد یک عملیات بزرگ را به وجود آوردند و با اجرای فرمان امام راحل آبادان را از حصر برون آورده و آزاد کردند. روحانی خاطر نشان کرد: این ایمان قوی بود که خرازی ها ، باکری‌ها، همت‌ها، زین‌الدین‌ها، صیادها، ستاری‌ها، بابایی‌ها، کشوری‌ها و شیرودی‌ها را ساخت. یک بار نشد که دردوران دفاع مقدس برای خلبان هوانیروز یا خلبان جنگنده نیروی هوایی فرمانی صادر شود و از فرمان تمرد کند همواره داوطلبانه بر هم سبقت می‌گرفتند برای این که یک عملیات مهم را انجام دهند.
:
وی با اشاره به حمله هوایی تلافی جویانه به بغداد یاد آور شد:‌ وقتی می‌خواستیم به تلافی حملات به تهران بغداد را زیرغرش هواپیماها و جنگنده‌هایمان قرار دهیم خلبان‌های ما از همدان تا مهرآباد و از بندرعباس تا اصفهان همه داوطلب بودند برای عملیاتی ریسک آن بالای 90 درصد بود. از هم سبقت می‌گرفتند. در روزهای اول جنگ تانک با تانک نمی‌جنگید چون به اندازه‌ی کافی ادوات نداشتیم و خلبان‌های ما با تانک‌ها جنگیدند. رئیس جمهور همچنین اظهار کرد : ایمان و وحدت در میان نیروهای مسلح و نفس گرم امام به عنوان فرمانده‌ی کل قوا که نیروهای مسلح و ملت به وجود آن فرمانده افتخار می‌کردند و فرمانش را مقدس می‌دیدند و اجرا می‌کردند در آن دوران وجود داشت. امروز هم به حمدالله چنین است و فرمانده کل قوایی بالای سر نیروهای مسلح حضور دارد که همه ما به شجاعت و درایت و ایمانش افتخار می‌کنیم.
:
وی تاکید کرد: این فرماندهی ایمان و میهن دوستی این ملت پرافتخار توانست دفاعی را بیافریند که به حق مقدس بود. دفاعی که برای شرف ، ایمان وناموس و آب و خاک و سرزمین جان و مال خود را فدا می‌کنند، مقدس است. ما قصد تجاوز نداشتیم و نداریم ، بعد از انقلاب در پی آن نبودیم تا همه همسایگان با محبت و دوستی و صفا زندگی کنند و پیام انقلاب ما رحمت و عدالت واستقلال برای همه همسایگان بود. اما دشمنان همسایه‌ای را برای تجاوز آماده کردند و فکر می‌کردند می‌توانند به وسیله‌ی آن قدرت ملت بزرگی را بشکنند.
:
روحانی اضافه کرد: ملت ما نشان داد با ایمان و وحدت و با دست خالی در انقلاب پیروز شد و در دفاع مقدس باز هم در برابر تجهیزات گسترده غربی و شرقی ایستادگی کرد. امروز ملت بزرگ ما همان راه را ادامه داده است. وی همچنین تصریح کرد:‌وقتی یک ملت بزرگ نیروی مسلح مومن، با کفایت، و دلیر و یکپارچه در کنار خود دارد و وقتی ملت منسجم ، مقتدر و مقاوم در برابر فشارها و تحریم‌ها می‌ایستد و وقتی ملتی رهبری با درایت و شجاع دارد و دولتی برآمده از آرای خود و صندوق‌های رای دارد و دیپلمات‌هایی کار کشته و خلاق و شجاع و با شهامت دارد، می‌تواند و توانست در برابر 6 قدرت بزرگ دنیا پای میز مذاکره بنشیند و از همه حقوق ملت بزرگ ایران به خوبی دفاع و پیش نویس قطعنامه‌ای را برای شورای امنیت آماده کند.
:
رئیس جمهور با اشاره به قطعنامه‌های شورای امنیت یاد آور شد: 70 سال از تاریخ سازمان ملل گذشته واولین قطعنامه‌های شورای امنیت راجع به ایران بوده، یعنی در زمانی که در جنگ جهانی دوم بخشی از کشور ما در اشغال دشمن بود. تقریبا آخرین نامه‌ها هم راجع به ایران بوده گرچه در این بین قطعنامه‌های ناصوابی صادر شد اما آن قطعنامه‌های اولیه در دفاع از ملت ایران بر لزوم خروج بیگانگان از ایران بود و این آخری هم به معنای کم شدن فشارها و رفع تحریم‌هاست. وی افزود:‌اگر ما از شورای امنیت به حق گله‌هایی داریم ، در دوران جنگ تحمیلی به خوبی در دفاع از مظلوم ظاهر نشد اما در یکی دو مقطع به طور نسبی از ملت ایران دفاع کرد، امروز اگر می‌بینیم ملت ما پیروزی به دست آورده در سایه انسجام و وحدت دولت و ملت و حضور امت بزرگ اسلامی و رهبر بزرگ و شجاع و ایستادگی ملت است.
:
رئیس جمهور خاطر نشان کرد:‌یک سال پیش شش قدرت جهانی به ما می‌گفتند فقط صد سانترییفیوژ و نه بیشتراما امروز موفق شدیم 60 برابر یعنی 6 هزار سانتریفیوژ را فعال نگه داریم. یک سال پیش به ما می‌گفتند حتی یک سانتریفیوژ در فردو نباید بماند، اما امروز هزار برابر یعنی هزار سانتریفیوژ در فردو داریم . یک سال پیش 1+5 می‌گفتند در اراک نباید راکتور آب سنگین به هیچ عنوان باشد، اما امروز می‌گویند آب سنگین اراک، اما مدرن‌تر از گذشته وجود داشته باشد . این همه توفیق در سایه ملت بزرگ نیروهای مسلح دیپلمات‌های خلاق و لایق و راهبر درایتمند به وجود آمده است .
:
روحانی در پایان گفت: ما به این بسیج ، ارتش و سپاه ، نیروهای انتظامی و نظامی ، ملت شجاع و رهبر بزرگ افتخار می‌کنیم و دست به دست می دهیم و از مشکلات عبور کرده وایرانی آباد‌تر و سرزنده‌تر می‌سازیم. به دنیا می‌گوییم ایران بزرگ قدرت‌مند و مقاوم در برابر همه تجاوز‌هاست و قصد تجاوز به هیچ کشوری را ندارد، اما به خوبی از خود دفاع خواهد کرد. به روح امام، روح شهیدان و ملت ایران و محضر امام عصر (عج) در این روز سلام و درود می‌فرستیم.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید