امروز: سه شنبه، ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۱۰ Tuesday, 30 May 2023

رئیس‌جمهور: در برابر متجاوزان به منافع ملی‌مان، قاطعانه می‌ایستیم

رئیس‌جمهور: در برابر متجاوزان به منافع ملی‌مان، قاطعانه می‌ایستیم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید از نظر سیاسی حامی سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است، گفت: دولت مصمم است بر اساس سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی ، از بخش خصوصی حمایت کند تا سرمایه گذاری در کشور افزایش یابد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،  دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان لرستان با اشاره به اینکه به زودی شهرک صنایع پایین دستی پتروشیمی در خرم آباد احداث خواهد شد،گفت: ما از همه کسانی که توانایی سرمایه گذاری در کشور و بویژه استان لرستان را دارند ، می خواهیم برای رونق اقتصادی و توسعه کشور، گام پیش بگذارند .

 

روحانی با اشاره به اینکه زیربناهای کشور برای حضور همه جانبه مردم در عرصه های مختلف مهیا است، گفت: دولت تولید کننده، صنعت‌گر و سرمایه گذار خوبی نیست ولی می تواند زمینه های لازم برای سرمایه گذاری را فراهم کند و معتقد است که در همه عرصه ها کار باید به مردم واگذار شود.

 

رئیس شورای عالی اقتصاد در حالی که سخنانش با تشویق پیاپی حضار همراه بود، افزود: صندوق توسعه آماده ارائه تسهیلات به متقاضیان است و ما برای بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری استان لرستان، تسهیلات را با نرخی کمتر و قابل قبول ارائه خواهیم کرد.

 

روحانی با بیان اینکه پروژه آزاد راه خرم‌آباد – اراک در دست برنامه ریزی است، اظهار داشت: این کار برای آسودگی مردم جهت رفت و آمد و جذب گردشگری و توریسم صورت گرفته است.

 

رییس جمهوری ادامه داد: امروز گروه های بزرگی از سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایران وارد کشور شده اند و ما دلمان می خواهد که هر کارآفرین که وارد عرصه اقتصادی کشور می شود از منافع آن بهره مند شود.

 

رییس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه ایران کشوری امن و با ثبات در منطقه و در جهان است ، از وحدت و ارتباط صمیمی قوای سه گانه و مسئولان و مردم زیر چتر ولایت به عنوان نقطه عطف یاد کرد و گفت: امروز خوشبختانه بین

 

اقوام، مذاهب و ادیان در کشور تفاوتی نیست و هنگام جشن انقلاب و برگزاری انتخابات ، همه در صحنه حضور دارند که این نعمتی خداوندی است.

 

رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به روابط خوب ایران با همه کشورهای جهان اشاره کرد و گفت: اگر کشوری در دنیا با مردم و منافع ملی ما با احترام برخورد کند ما با آنها رابطه خوب خواهیم داشت و در عین حال اگر کسی به حقوق مردم و منافع ملی ما چشم طمع و تجاوز داشته باشد قاطعانه در برابر او می ایستیم و از منافع و سرزمینمان دفاع می کنیم.

 

روحانی سیاست خارجی فعال کشور را سرمایه بزرگی برای همه کار آفرینان دانست و با بیان اینکه امروز تعاملات ما با همسایگان بیش از گذشته است، تصریح کرد: ارتباط خوب ایران با کشورهای منطقه می تواند به رشد سرمایه گذاری و کارآفرینی کمک کند و دست سرمایه گذاران و کارآفرینان در واردات و صادرات را باز بگذارد.

 

رئیس شورای عالی اقتصاد ضمن مکلف کردن همه مسئولان استان به فراهم کردن شرایط برای سرمایه گذاری، وعده داد کسانی که از داخل یا خارج بخواهند در ایران سرمایه گذاری کنند، شرایط را مساعدتر خواهند دید.

 

روحانی در این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی و ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی استان لرستان گفت: لرستان جزو مراکزی است که باید قلب این سرزمین باشد و به همان اندازه‌ای که کوه‌های زاگرس این منطقه سربلند و سرافراز هستند مردم این دیار نیز سربلند و سرافراز باشند.

 

رئیس جمهور توسعه کشور را خواست و ضرورت ملی ارزیابی کرد و گفت: اگر در یک کشوری تولید نباشد، کالاهای فرهنگی هم تولید نمی‌شود، اگر در یک کشوری علم و فناوری نباشد، نه تنها اقتصاد مدرن نیست، فرهنگ هم نخواهد بود.

 

روحانی ویژگی های توسعه در ایران را توجه به منابع و معادن بزرگ و قرار داشتن در چهارراه اقتصادی جهان برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با اتصال راه اهن ایران به آسیای مرکزی و چین، توسعه بنادر جاسک و خارک و ارتقای جایگاه ایران در حوزه فضای مجازی و اینترنت ،کشورمان هرچه سریعتر مدارج توسعه را بپیماید.

 

پیش از سخنان رئیس جمهوری، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور در سخنانی پیرامون اولویت دولت در توسعه همه استان ها، به طرح ها و برنامه های بخش دولتی و خصوصی در ایجاد واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و از تشکیل ستادی به منظور بررسی راهکارهای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان لرستان خبر داد.

 

همچنین در این جلسه تعدادی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی ضمن ابراز خرسندی از برنامه ها و سیاست های دولت تدبیر و امید در فراهم کردن شرایط برای حضور کارآفرینان ابراز امیدواری کردند این روند منجر به رفع عقب ماندگی های استان لرستان و توسعه کشور شود.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

15:12 (۲ روز قبل) ۱

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۲ روز قبل) ۲

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۲ روز قبل) ۳

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۲ روز قبل) ۴

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۲ روز قبل) ۵

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۲ روز قبل) ۶

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ هفته قبل) ۷

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ هفته قبل) ۸

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۲ هفته قبل) ۹

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۲ هفته قبل) ۱۰

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۲ هفته قبل) ۱۱

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۲ هفته قبل) ۱۲

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۲ هفته قبل) ۱۳

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

10:10 (۲ هفته قبل) ۱۴

وزنه برداری ایران بر بام قاره کهن

9:28 (۳ هفته قبل) ۱۵

ضوابط مالی ثبت‌ نام مدارس اعلام شد

14:27 (۴ هفته قبل) ۱۶

دستورالعمل اجرایی تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند ابلاغ شد

9:55 (۴ هفته قبل) ۱۷

جمعی از معلمان و فرهنگیان با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

9:55 (۴ هفته قبل) ۱۸

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از ۱۳ اردیبهشت

9:54 (۴ هفته قبل) ۱۹

قطعی برق سرور پیام‌رسان‌های داخلی رفع شد

9:42 (۴ هفته قبل) ۲۰

جاعلان اسکناس در تهران دستگیر شدند

پربازدیدها

آخرین عناوین