امروز: پنج شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶ Thursday, 18 August 2022

رئیس جمهور: کسانی که می‌گویند تحریم مهم نیست از جیب مردم بی‌خبرند

رئیس جمهور: کسانی که می‌گویند تحریم مهم نیست از جیب مردم بی‌خبرند

رئیس جمهور تاکید کرد: ما با حمایت تمام مردم هم در داخل کشور غنی‌سازی می‌کنیم و هم چرخ اقتصاد را به حرکت در می‌آوریم.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در جمع مردم بجنورد با اشاره به اینکه 24 خرداد روز سرافرازی و خوشحالی ملت ایران است گفت: امروز دو سال از رای مردم به اعتدال و میانه روی می‌گذرد چشم‌انداز دولت هم امید است و برنامه‌اش تدبیر و روشش همواره اعتدال خواهد بود. رئیس جمهور در ادامه افزود: شما ملت ایران نشان دادید عاشق نظام جمهوری اسلامی‌، مردم سالاری‌ دینی‌ بوده و انتخاب خود را با صندوق رای به جهانیان نشان داده‌اید. ملت ما در 24 خرداد اعلام کرد ما مسیری را انتخاب می‌کنیم که در آن همه اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر باشند. تا ایران به هدف خود یعنی توسعه و پیشرفت دست یابد. ما در خرداد دو سال پیش به همه اعلام کردیم در این سرزمین به فرهنگ و سلایق یکدیگر احترام گذاشته و آستانه تحمل خود را بالا می‌بریم و هر حزب‌،جناح‌، قومیت‌، لهجه و گویش در پی یک هدف یعنی پیشرفت ایران عزیز‌ است.

:

روحانی با بیان اینکه ما می‌خواهیم از رقبا‌، همسایگان و دیگر کشورهای در حال توسعه پیشی‌بگیریم گفت: ما برای دستیابی به این هدف متهد بوده ‌،اختلافات را کنار بگذاریم و به یکدیگر کمک کنیم تا رونق اقتصادی آغاز شود. شما می‌دانید روزی که دولت کار خود را آغاز کرد از رشد و رونق اقتصادی خبری نبود‌ و آمارهای اقتصادی نشان می‌داد که در سال 91 نزدیک به منفی 7 درصد رشد داشتیم و این آمار یعنی رکود عمیق حتی در سال 92 هم رشد ما منفی بود. شما می‌دانید در شرایط رکود روز به روز از تولید کاسته شده و به بیگانگان بیشتر وابسته می‌شویم. اگر تولید کاسته شود حتی برای نان شب هم باید گندم وارد کنیم.

:

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال 92 میلیون‌ها تن گندم وارد کردیم خاطر نشان کرد: در سال 93 دو یا سه میلیون تن گندم کمتر وارد کردیم و امسال هم گندم کمتری وارد خواهیم کرد.وابستگی نیازمندی‌های کشاورزی ما به بیگانه کاهش پیدا کرده و ما روی پای خود ایستاده‌ایم. ما هشت میلیارد دلار مواد غذایی کمتری وارد کردیم. افزایش روز به روز تراکتورها ‌،کمباین‌ها و ماشین‌های راهسازی و کشاورزی نشان می‌دهد ما در مسیر تولید رشد و توسعه قرار گرفته‌ایم. اما بزرگترین مشکل اجتماعی ما بیکاری است. چرا ایران با این همه منابع طبیعی و سرمایه انسانی باید با این مشکل مواجه شود.

:

روحانی تاکید کرد: ما باید حرکتی از نو آغاز کنیم. ما می‌توانیم و قادر هستیم کشور را در مسیر توسعه قرار دهیم. دیگران آمدند در مسیر مسابقه بر پای ملت ایران زنجیر نابجای تحریم انداختند اما ما نمی‌گذاریم زنجیر ادامه پیدا کند. ما با کمک ملت به جلو حرکت کرده و با یگانگی ‌،وحدت ‌،انسجام ملی‌ و با هدف رهبری‌ و اتکال به خداوند و توجهات امام هشتم پیش می‌رویم. دولت ملت و رهبری تنها نیستند بلکه ما یک ملت منسجم و یکپارچه داریم. ما نمی گذاریم بیگانه بخواهد ظلم و جنایت تحریم را ادامه دهند. ما نمی‌گذاریم حقوق ملت پایمال شود. ما نمی‌گذاریم مواد خوراکی مردم گرانتر به دست مردم برسد.

رئیس جمهور خطاب به مردم کشورمان گفت: به خاطر تحریم‌ها هرجنسی که از خارج به دست شما می‌رسد حداقل 10 تا 15 درصد گرانتر است. یعنی این پول از جیب شما داده شده است. آنها که می‌گویند تحریم مهم نیست‌، گویی از جیب مردم بی‌خبر هستند. آنهایی که می‌گویند ما در برابر بیگانگان نباید حرف بزنیم و مذاکره کنیم گویی از زندگی مردم بی‌خبرند. اما ما با هدایت‌های رهبری و حمایت مردم هم در داخل کشور غنی‌سازی می‌کنیم هم چرخ اقتصاد را به حرکت در می‌آوریم.

:

روحانی در جمع مردم خراسان شمالی با بیان اینکه در طول 22 ماه گذشته صدها هزار هکتار زمین کشاورزی تحت آبیاری مدرن قرار گرفته است‌، گفت: در استان خراسان شمالی‌، برای مدرن کردن آبیاری کشاورزی 60 میلیارد تومان هزینه می‌شود. ما نمی‌گذاریم با فشار دشمن قامت رشید ملت ایران‌ ذره‌ای خم شود.

وی همچنین با بیان اینکه تحول بزرگ در بخش سلامت در 22 ماه گذشته ایجاد شده است‌، اظهار کرد: در طول یک سال گذشته بیش از سه هزار و 900 پزشک متخصص به مناطق محروم اعزام شده و این پزشکان 24 ساعته در این مناطق حضور دارند. ما هزاران خانه بهداشت ساخته و تجهیز کرده‌ایم و نزدیک به یازده میلیون نفر در حاشیه شهرها تحت پوشش خبری قرار دادیم. 9 میلیون و 200 هزار نفر هم تحت پوشش بیمه درمانی و 11 میلیون نفر هم تحت پوشش حمایت امنیت‌های غذایی قرار گرفته‌اند.

:

رئیس دولت تدبیر و امید گفت: این دولت ننشسته‌ است تا دیگران در مذاکرات هسته‌ای در برابر حرف حق ما تسلیم شوند یا تسلیم نشوند و تحریم‌ها برطرف شود یا نشود؛ ما از روز اول و در شرایط تحریم برای رفاه مردم قدم برداشته‌ایم ما در شرایط تحریم به فکر دریاچه‌های خشک شده ‌، رودخانه‌های بزرگ‌، تالاب‌ها و هامون‌ها‌، فاضلاب‌ها‌، اصلاح کیفیت بنزین و گازوئیل و آغاز پروژه قطار سریع و سیر افتاده‌ایم. ما از تحریم نمی‌ترسیم ولی با آن مبارزه می‌کنیم. ما با کمک مردم در سازمان ملل و شورای امنیت یعنی همان جاها که تحریم‌های ظالمان علیه ما وصل شد رفته و همان جا تحریم‌ها را لغو می‌کنیم. ما در تهران نمی‌نشینیم و شعار دهیم.

:

روحانی با بیان اینکه ما ملتی می‌خواهیم که به ارزش‌های اسلامی ایمانی و اخلاق احترام می‌گذارد‌، افزود: ما همچنین ملتی شاد و مردمی زنده می‌خواهیم. در این استادیوم ورزشی وقتی نام امام هشتم برده می‌شود روحتان پرواز می‌کند و احساسات خود را نشان می‌دهید و اینجا سراسر معنویت و اخلاق می‌شود. همینجا اگر قطعه موسیقی نواخته شود و شما شاد شوید اشکالی دارد؟ مگر ما با شادی مردم مخالفیم. ما در روزش خوشحالی می‌کنیم و به روزش هم اشک می‌ریزیم ما در 19 و 21 رمضان اشک می‌ریزیم و 15 رمضان شادی می‌کنیم. ما ملتی رشید و شاد می‌خواهیم. موسیقی ‌، ادب‌، فرهنگ و شعر از سرزمین ایران و خراسان شمالی‌ به کل آسیای مرکزی‌، قفقاز و سایر مناطق رسوخ کرده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما هم شادی ملت را می‌خواهیم و هم اشتغال ملت را می‌خواهیم هم رونق اقتصادی را می‌خواهیم و هم سانتیفیوژ را می‌خواهیم. ما همه آنچه حق ملت است را می‌خواهیم.

:

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود‌، با اشاره به پروژه‌های تصویب شده در دولت برای استان خراسان شمالی گفت: بزرگراه بجنورد به جنگل گلستان به مسافت 250 کیلومتر و 200 میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسیده که در سال 94 ‌، 95 و 96 اجرایی و عملیاتی می‌شود همچنین تا پایان سال 95 ‌، 660 کیلومتر از راه‌های روستایی استان خراسان شمالی با اعتبار 100 میلیارد تومان اصلاح می‌شود. همچنین راه آهن بجنورد‌- اسفراین در دستور کار است و قرار است این راه‌آهن از اسفراین به جوین و از آن طریق به راه آهن سراسری متصل شود.این طرح هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد و ما برای اجرای این طرح 300 میلیارد دلار وام از صندوق توسعه ملی درخواست داده‌ایم. این پروژه در این دولت آغاز شده و قسمت اعظمش نیز در دولت یازدهم اجرایی می‌شود.

روحانی با بیان اینکه در سال 94 و 95 ‌، 13 نقطه حادثه خیز استان خراسان شمالی‌، با اعتبار 17 میلیارد تومان اصلاح می‌شود. گفت: فرودگاه بجنورد نیز در سال جاری با اعتبار 30 میلیارد تومان تکمیل می‌شود.همچنین یک بیمارستان 200 تخت خوابی در بجنورد ‌، 28 تخت خوابی در شیروان و 64 تخت خوابی در جاجرم و گرمه ایجاد می‌شود و به 75 روستای این استان گاز رسانی خواهد شد.

:

وی با بیان اینکه 80 مدرسه در این استان در سال 94 و 95 نوسازی می‌شود،‌ گفت: طرح آب‌رسانی در این استان با 35 میلیارد تومان اعتبار و اوایل سال 95 تکمیل می‌شود و سد سونبار نیز تکمیل شده و در شهر شیروان هم طرح آبرسانی با هزینه 9 میلیارد تومان اجرا می‌شود. 12 مجتمع آبرسانی روستایی و 17 طرح فاضلاب هم اجرا می‌شود. رئیس جمهور تاکید کرد: ساخت یک واحد جدید پتروشیمی با اعتبار 700 میلیون دلار از طریق تامین اجتماعی آغاز می‌شود. همچنین پست برق جاجرم و بجنورد تکمیل شده و دانشکده علوم بجنورد نیز تکمیل می‌شود.همچنین ورزشگاه‌های استان نیز تکمیل شده و تسهیلات بانکی برای هتل‌ها در نظر گرفته می‌شود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: برای تکمیل طرح‌های استان ما از صندوق پستی ملی وام گرفته‌ایم که سود این تسهیلات برای طرح‌های کشاورزی 10 درصد و برای حوزه صنعت 12 درصد است. این تسهیلات فرصت مناسبی را در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد. روحانی در پایان گفت: 25 طرح و پروژه در استان خراسان شمالی در سال 94 و 95 اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید