امروز: پنج شنبه، ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۲۷ Thursday, 30 May 2024

رئیس سازمان انرژی اتمی: ایران در هر شرایطی برنده مذاکرات است

رئیس سازمان انرژی اتمی: ایران در هر شرایطی برنده مذاکرات است

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: جزئیات تفاهم نامه ژنو یکی از موضوعات مهم در دیدار با مراجع گرانقدر بود، زیرا در حال حاضر مساله هسته‌ای ایران و تفاهم نامه با کشورهای 1+5 از موضوعات مهم و قابل توجه در کشور است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، علی اکبر صالحی امشب پس از دیدار با مراجع عظام تقلید در قم در جمع خبرنگاران، هدف از سفر به قم را بهره گیری از رهنمون‌ها و توصیه‌های مراجع تقلید خواند و گفت: زیارت بارگاه کریمه اهل بیت(ع) و استفاده از رهنمون‌ها و توصیه‌های مراجع تقلید و علما، قوت قلبی برای من است.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: جزئیات تفاهم نامه ژنو یکی از موضوعات مهم در دیدار با مراجع گرانقدر بود، زیرا در حال حاضر مساله هسته‌ای ایران و تفاهم نامه با کشورهای 1+5 از موضوعات مهم و قابل توجه در کشور است تا در این عرصه با توجه به طرح ابهاماتی در رسانه‌ها، بتوانیم در خدمت مراجع، این ابهامات را رفع کنیم.

 

وی با تاکید بر پایبندی ایران به تعهدات خود در خصوص فعالیت‌های هسته ای تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران، به تعهدات خود پایبند است و طبق اساسنامه آژانس و NPT گامی فراتر از حقوق خود بر نمی‌دارد.

 

صالحی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد:معظم له با توصیه‌ها و ارشادات ارزشمند خود، چارچوبی را برای گروه مذاکره کننده تعیین فرمودند و ما امیدواریم با دعای مراجع و علما این مسیر را به خوبی بپیماییم و ایران با سرافرازی از این پرونده ساختگی بیرون بیاید.

 

وی اظهار کرد: ایران در هر شرایطی برنده مذاکرات است زیرا ما با منطق به تفاهم نامه متعهد هستیم و رفتارهای غرب و بهانه تراشی‌های آنان تاثیری در افکار عمومی جهان ندارد و تنها نقض عهد آنها و فشارهای سیاسی شان را به اثبات می‌رساند.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این که هم اکنون ایران در جایگاه عزت و قدرتمندی قرار دارد بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران، کشوری مستقل است که در مدار سیاسی خود حرکت می‌کند و تابع هیچ اراده سیاسی در جهان نیست.

 

وی با تاکید بر تداوم غنی سازی در کشور گفت: ما از ابتدای امر بر روی غنی سازی 5 درصد تاکید داشته‌ایم و آن را ادامه خواهیم داد، زیرا در حال حاضر غنی سازی 5 درصد نیاز ماست و زمانی هم به اورانیوم 20 درصد احتیاج داشتیم که این کار را انجام دادیم و جهان را به شگفتی وا داشتیم و امروز آن‌ها می‌دانند که جمهوری اسلامی با فشار و تهدید، خواسته‌های خود را رها نمی‌کند.

 

صالحی افزود:غنی سازی هسته‌ای، حق مسلم کشور ایران است و ما جهان را با توانمندی‌های علمی خود به شگفتی واداشته‌ایم و جهان به خوبی می‌داند که با فشار و تهدید، ایران خواسته‌های حق خود را رها نمی کند و فعالیت‌های ما حتی در صورت نقض عهد از سوی غرب نیز ادامه دارد.

 

وی در خصوص فعالیت سایت‌های هسته‌ای ایران نیز یادآور شد: آژانس به طور دائم از سایت‌های هسته‌ای ایران بازدید می‌کند و دوربین‌های آن‌ها به صورت شبانه روزی همه موارد را ضبط می‌کنند و همه موسساتی که با مواد هسته‌ای سروکار دارند نیز زیر نظر آژانس هستند.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد:کشورهای غربی ادعا می کنند که ایران در حال ساخت کلاهک‌های هسته‌ای است در حالی که طبق فتوای رهبر معظم انقلاب، ساخت سلاح هسته‌ای حرام است و این فتوا برای کشور ایران و جمهوری اسلامی یک حکم حکومتی نیز به شمار می‌رود و ما ملزم به رعایت این حکم هستیم و هیچ کس در ایران، به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست.

صالحی درباره‌ی بازرسی از تاسیسات موشکی گفت: مرجعی در دنیا برای بازرسی از این تاسیسات وجود ندارد و معاهده‌ای هم در این زمینه نداریم و آژانس هم در جایگاهی نیست که این کار را انجام دهد.

 

صالحی در پایان با اشاره به توافقنامه‌ی ایران وآژانس گفت: ما برای این که به خود اطمینان داریم و به منظور شفاف‌سازی، اخیراً تفاهم‌نامه‌ای با آژانس داشته‌ایم که شش خواسته آنها به تدریج تامین می‌شود.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۲ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۲ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین