امروز: سه شنبه، ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸ Tuesday, 16 August 2022

رئیس قلابی اداره مخابرات دستگیر شد

رئیس قلابی اداره مخابرات دستگیر شد

فردی که با جا زدن خود به عنوان رئیس مخابرات منطقه، از کسبه مناطق مختلف پایتخت به بهانه فروش خطوط رند تلفن همراه، کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، یکی از کسبه منطقه عباس آباد با مراجعه به کلانتری 104 عباس آباد به مأموران اعلام کرد که شخصی تحت عنوان «رئیس مخابرات منطقه» و با وعده تحویل شماره‌های رند مربوط به خطوط تلفن همراه آن هم به قیتی ارزانتر از قیمت بازار، اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است.
:
به گزارش خبرآنلاین، با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 7 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
:
مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مشغول کار در مغازه بودم که شخصی بابت خرید کابینت وارد مغازه من شد؛ از آنجائی که این شخص با یکی از کسبه محل به من مراجعه کرده بود، به وی اعتماد کردم. این شخص در زمان انتخاب نوع کابینت مورد نظرش، خود را به عنوان رئیس مخابرات منطقه و به نام آقای مجید لواسانی معرفی کرد و مدعی شد که به تازگی در یک کوچه بالاتر از مغازه من سکونت پیدا کرده است.
:
در ادامه، موضوع ثبت نام جهت خرید سیم کارت از سوی او مطرح و وی مدعی شد که در صورت ثبت نام برای تحویل خطوط تلفن همراه، می‌تواند به واسطه موقعیت کاری‌اش، خطوط تلفن همراه رند را برای من در نظر بگیرد؛ خطوطی که در بازار آزاد می‌توان آنها را به قیمت چند ده برابر فروخت. به این شیوه، من به خرید تعداد هشت عدد سیم کارت تلفن همراه تشویق شدم و به این منظور برای هر سیم کارت مبلغ 550 هزار تومان پول به وی تحویل دادم؛ این شخص زمانیکه در مغازه من حضور داشت، شماره تلفن همراه رندی به شماره 2021***0912 را به عنوان شماره تماس خود اعلام کرد و مدعی ارزش چند ده میلیون تومانی این خط شد.
:
کارآگاهان با بررسی شماره تلفن ارائه شده به مالباخته (2021***0912) و شناسایی مالک اصلی این خط اطلاع پیدا کردند که این شماره متعلق به شخص دیگری است که از چندی پیش افراد زیادی به بهانه پیگیری تحویل خطوط تلفن همراه با وی تماس گرفته‌اند و این درحالی است که این فرد به هیچ وجه در این زمینه هیچگونه فعالیتی ندارد؛ در ادامه شکات و مالباختگان دیگری شناسایی شدند که همگی آنها به همین شیوه و شگرد توسط رئیس قلابی مناطق مختلف شرکت مخابرات مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.
:
پس از بررسی شیوه و شگرد کلاهبرداری‌ها مشخص شد که متهم پرونده، ابتدا با مراجعه به کسبه محل و طرح این موضوع که به تازگی در آن منطقه سکونت پیدا کرده است، خود را به عنوان رئیس مخابرات منطقه، معرفی و پس از جلب اعتماد این افراد، اقدام به طرح پیشنهاد خرید سیم کارت‌های رند تلفن همراه را به کسبه می‌داده است.
:
با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، بررسی پرونده‌های مشابه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد که فردی به همین شیوه و شگرد، در محدوده پایگاه دوم پلیس آگاهی، اقدام به کلاهبرداری از کسبه مناطق غرب تهران کرده که در زمان رسیدگی به آن پرونده، متهم در مرداد ماه سال 91 دستگیر و روانه زندان شده است.
:
پس از بررسی پرونده پایگاه آگاهی و تطبیق تصویر متهم پایگاه دوم با تصاویر به دست آمده از چهره‌نگاری‌های به عمل آمده و نهایتاً تأیید تصویر متهم سابقه‌دار پلیس آگاهی از سوی مالباختگان، کارآگاهان پایگاه سوم ضمن شناسایی متهم سابقه دار به نام حمـید . ق (45 ساله) اطلاع پیدا کردند که وی اواخر سال گذشته از زندان آزاد شده و بلافاصله اقدامات مجرمانه خود را مجددا از سر گرفته است.
:
با شناسایی هویت واقعی متهم (حمید . ق) و بهره گیری از اطلاعات موجود در پرونده سوابق وی، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد و به ده‌ها فقره کلاهبرداری در مناطق غرب، مرکز، جنوب شرق و شرق تهران اعتراف کرد.
:
سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.
./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید