امروز: سه شنبه، ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۳ Tuesday, 16 August 2022

راه‌اندازی پایانه صادراتی ماکو تا ماه آینده

راه‌اندازی پایانه صادراتی ماکو تا ماه آینده

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از راه‌اندازی پایانه صادراتی ماکو تا یک ماه آینده خبر داد و کاستن از مشکلات فراروی صادرات، تسهیل امور صادراتی، حمایت و حذف محدودیت زمانی در امر صادرات را از اهمّ اهداف این پایانه اعلام کرد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز،‌ به نقل از سایت اطلاع‌رسانی سازمان منطقه آزاد ماکو ، حسین فروزان با بیان اینکه پایانه صادراتی ماکو در مساحت 120 هزار مترمربع ساخته شده است، اظهار کرد: از آنجایی که مناطق آزاد در راستای چشم‌اندازها و اهداف کلان کشور در مسیر توسعه و عمران نقش مهمی را ایفا می‌کنند، منطقه آزاد ماکو به منظور کاستن از مشکلات فراروی صادرات اقدام به ایجاد پایانه صادراتی کرده که بیش از 20 میلیارد تومان برای این پایانه هزینه شده و کمک موثری برای صادرات در مرز بازرگان خواهد بود.

:

وی با بیان اینکه صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای جهانی، نقش مهمی را در عرصه اقتصاد جهانی ایفا می‌کند، گفت: با توجه به اهمیت صادرات و نقش آن در جهت دستیابی به رشد اقتصادی مطلوب، باید کلیه دستگاه‌های اجرایی و قانون‌گذار با لحاظ کردن مدیریت زمان و اهتمام در از میان برداشتن موانع موجود بر سر راه توسعه صادرات و تسهیل امور مرتبط با آن بپردازند؛ به ویژه در شرایط کنونی که قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش مواجه شده، موضوع صادرات برای ایران امری با اهمیت دوچندان به حساب می‌آید.

:

فروزان تصریح کرد: در روز ملی صادرات باید این موضوع تشریح شود که منافع صادرات بیش از آن که نصیب صادر‌کننده شود برای کل کشور ارزنده است. از نظر اقتصاد کلان افزایش صادرات سبب ایجاد فرصت‌های شغلی جدید شده،‌ رشد اقتصادی را رونق داده و درآمدهای مالیاتی به همراه دارد. همچنین از سوی دیگر تراز پرداخت‌ها را نیز بهبود می بخشد.

:

وی همچنان اعلام کرد: سازمان منطقه آزاد ماکو قصد دارد برای اولین بار در کشور عملیات تخلیه، بارگیری و ترانشیپمنت(انتقال کالا از وسیله نقلیه به وسیله‌ نقلیه‌ای دیگر) کالاهای صادراتی را به صورت شبانه‌روزی انجام دهد.

:

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو همچنین با بیان اینکه متاسفانه قیمت تمام شده کالا در کشور ما بالاست، به‌روز نبودن سیستم کارخانه‌ها را از جمله عوامل تاثیر‌گذار بر آن برشمرد.

وی با بیان این‌که توسعه صادراتی نقش مهمی در اقتصاد کشور داشته و در روز ملی صادرات باید برنامه‌های مهم صادراتی اعلام شده و در عمل نیز اجرایی شود، تاکید کرد: متاسفانه چند سال است که از صادرکنندگان حمایت نمی‌شود و آنها از نظر بیمه‌های عمومی با مشکلاتی مواجه هستند. در مباحث مدیریتی، دولت باید حمایت های لازم را انجام دهد، چون در حال حاضر نرخ سود تسهیلات 23 یا 24 درصد است.

:

ضرورت حمایت‌های مالیاتی از صادر‌کنندگان

فروزان همچنین با بیان این‌که ثبات قیمت دلار نیز به موضوع صادرات کمک زیادی می‌کند، افزود: “در مباحث مالیاتی باید حمایت هایی از صادر‌کنندگان انجام گیرد. به عنوان مثال کشور چین به میزان بهره بانکی از صادر‌کنندگانش، مالیات دریافت نمی‌کند.” وی در عین‌حال بیان کرد: در حال حاضر بیشتر صادرات ما در بحث مواد اولیه و پتروشیمی است که اگر همه اینها در داخل کشور به محصول نهایی تبدیل شده و صادر شود بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید