امروز: پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴ Thursday, 13 May 2021

رمزگشایی نامه بابک زنجانی به نمایندگان مجلس

رمزگشایی نامه بابک زنجانی به نمایندگان مجلس

نمایندگان مردم باید در جواب این نامه از زنجانی بخواهند تا نامه ای خطاب به دستگاه قضائی بنویسند و در آن نخست بگویند پول هایی را که تاراج کرده است به کجا برده و در کجا پنهان کرده است و سپس اسامی کسانی را که در دولت نهم و دهم با وی هم دست بودند را افشا کند نه اینکه بخواهد با نامه نوشتن به نمایندگان دست به فرافکنی بزند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، روزنامه آفتاب یزد نوشت: این بار قرعه فال به نام «شعبه نخست بابک زنجانی» زده شده است. بعد از آنکه رسانه‌های اصولگرا و دلواپس از بابک زنجانی‌های مجازی و دروغین رونمایی نمودند، بابک زنجانی حقیقی این موضوع را برنتابید و نامه ای از زندان اوین خطاب به «نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولین» نوشت تا بار دیگر نقل محافل و رسانه‌ها شود و شعبه‌های تقلبی اش را از «خبر اولی و تیتر یک» رسانه‌های اصولگرا و دلواپس بیرون کند.

:
وکیل متهمی که بنا به گفته مسئولان دارای « بزرگ ترین و قطورترین پرونده فساد اقتصادی در سال‌های بعد از انقلاب است»، روز گذشته اعلام نمود که موکلش به بهارستانی‌ها نامه ای نوشته است و در این نامه درباره برخی اقداماتش سخن گفته است.

:
حال باید دید بابک زنجانی، مرد ریز جثه و مو بور دوران دولت نهم و دهم در طومار دور و درازش به نمایندگان از چه سخن گفته است.در خوش بینانه ترین حالت می‌توان پرسید که بابک چه رازی را فاش کرده است؟ آیا از مکان دارایی هایش همان هایی که منبع‌شان بیت المال بوده، پرده برداشته است؟ آیا اسامی همکارانش را افشا نموده است؟ اما در حالت واقع بینانه درباره محتوای نامه اش می‌توان پیش بینی نمود که دومین مرد ثروتمند ایران به دنبال جلب نظر، مظلوم نمایی، داد خواهی ودستگیری بهارستانی هاست. آن هم درست در زمانی که قراراست گروهی از نمایندگان مجلس در هفته‌های آتی به زندان اوین بروند و با او دیدار داشته باشند و درباره برخی پرونده‌های نفتی با وی سخن بگویند. به این امید که بابک پاسخ سوالهایشان را بدهد همان کسی که سکوت برلبانش زد و صدایش در نیامده است همان که داد رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دولت یازدهم را به خاطر این سکوت در آورد حالا ممکن است به نمایندگان مجلس پاسخ بدهد که پول‌های مردم را در کدام بانک و در کجای دنیا پنهان کرده است؟

:
محتوای نامه بابک زنجانی
در رابطه با محتوا و چند و چون نامه بابک زنجانی به بهارستانی‌ها، شائبات بسیاری مطرح می‌شود. در همین زمینه ابراهیم نکو، عضو کمیسیون اقتصادی به خبرنگار «آفتاب یزد» گفت: آنچه که درباره محتوای این نامه می‌توانم بگویم این است که بابک زنجانی احتمالا خودش را به عنوان یک فرد تاثیرگذار در مسائل و مباحثی می‌داند که در دولت احمدی‌نژاد رخ داده است یعنی به خیال خودش در آن زمان به نفع دولت و کشور عمل کرده است. در این نامه گفته است که بر اساس تصمیم گیری‌های خودش یک سری کارها را انجام نداده است بلکه این کارها را با نظر مساعد برخی دولتمردان نهم و دهم انجام داده است و حتما توجیه کرده است که در بعضی مسائل اقتصادی و پرونده‌ها حتی به عنوان ناجی هم حضور
یافته است.

:
وی افزود:از سوی دیگر احتمالا به نام برخی افراد اشاره کرده است که این افراد دستور دهنده بوده اند و به عبارت دیگر او سرخود این اقدامات را انجام نداده است. بی تردید محتوای نامه غیر از این هم نخواهد بود.

:
نماینده مردم رباط کریم اضافه کرد: با این اوصاف می‌خواهد خود را تبرئه کند و از نمایندگان بخواهد از او دفاع کنند یا اینکه چون احساس می‌کند حقش پایمال شده است از نمایندگان کمک می‌خواهد و از آنها می‌خواهد تا به کمکش بشتابند و در این نامه خودش را بی گناه جلوه داده است.
نکو خاطر نشان کرد: زنجانی معتقد است که در مقاطع خاصی همانند زمانی که کشور در تحریم به سر می‌برده توانسته ناجی مردم باشد و کارهایی کرده که از عهده هیچ کس برنیامده است.

:
این نماینده مجلس با بیان اینکه نامه ی دیروز بابک زنجانی با رفتن برخی نمایندگان به اوین برای دیدار وی رابطه مستقیم دارد گفت: زنجانی تلاش کرده است تا دیداری با نمایندگان داشته باشد و بتواند خودش را به نمایندگان نزدیک کند تا بتواند حرف هایی را به زبان بیاورد که در نهایت از بار گناهانش کاسته شود قطعا این دو اتفاق با یکدیگر مرتبط خواهند بود ولی اینکه آیا نمایندگان تحت تاثیر او قرار می‌گیرند و مواضعشان نسبت به او تغییر می‌کند را قضاوت نمی کنم. این نمایندگان از کمیسیون انرژی برگزیده شده اند و کسی را از کمیسون‌های دیگر هم چون کمیسیون اقتصادی انتخاب نکرده اند.

:
آنچه مبرهن است این است که حس بویایی بابک زنجانی در تمامی بزنگاه‌ها با تمام قدرت کار می‌کند یک بار بوی طلای سیاه به مشامش می‌رسد و یک بار بوی محاکمه! این بار مرد موبور و ویولونیست دوران دولت مهرورز با شامه قوی اش احساس خطر کرده است و دست نیازش را به سوی نمایندگان مجلس نهمی دراز کرده است تکلیفشان مشخص است. بی تردید بابک در انجام فسادهای رنگارنگش تنها نبوده است چرا که در همان روزهای دستگیری اش نام چند نفر هم به گوش رسید که متهم به همکاری با وی بوده اند. علاوه بر این ها، احتمال زیادی هم وجود دارد که این مفاسد را سرخود انجام نداده باشد و از کسی دستور گرفته باشد که در این صورت هم نمی تواند از دست نام بزرگترین مفسد اقتصادی تاریخ رهایی یابد تنها می‌تواند افرادی را شریک پرونده ی قطورش نماید اما بعید به نظر می‌رسد که برگی ازاین مثنوی هفتاد من کاسته شود البته اگر اضافه نشود!

:
شاکی جای متشاکی
گروهی از نمایندگان هم این اقدام بابک زنجانی را حاکی از گستاخی وی دانسته اند به طوری که کمال‌الدین پیر موذن از دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره محتوای این نامه به خبرنگار«آفتاب یزد» گفت:

:
در سرزمینی که محمود احمدی‌نژاد از اسحاق جهانگیری شاکی وی شکایت می‌کند طبیعی است یک ویژه خوار و اختلاسگری هم چون بابک زنجانی به نمایندگان مجلس نامه بنویسند و احتمالا مظلوم نمایی کرده است و به قولی دست پیش را گرفته که پس نیفتد.

:
وی افزود: اگر هم که محتوای نامه اش افشاگرانه بوده و به قول وکیلش می‌خواسته درباره مسائلی توضیح دهد باید گفت که مکان این توضیحات در محضر نمایندگان مجلس نیست و باید آنها را به دستگاه قضائی ارائه دهد.اکنون باید از او پرسید که چرا بعد از دو سال برای بهارستانی‌ها نامه نوشته است و این مسائلی را که وکیلش گفته است برای ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و … بازگو نکرده است.

:
نماینده مردم اردبیل اضافه کرد: قطعا از دولت یازدهم که برخاسته از رای ملت است و به طور جد پیگیر وصول حقوق مسلم آحاد ملت است چیزی عایدش نخواهد شد اما در این میان امیدوارم نمایندگان مجلس نهم هم چیزی عایدش نکنند! و همه دستگاه‌ها تلاش کنند تا بیت المال را از این مفسد معلوم الحال پس بگیرند.

:
پیرموذن در پاسخ به این سوال که جواب نامه زنجانی از جانب نمایندگان چه خواهد بود خاطر نشان کرد: نمایندگان مردم باید در جواب این نامه از زنجانی بخواهند تا نامه ای خطاب به دستگاه قضائی بنویسند و در آن نخست بگویند پول هایی را که تاراج کرده است به کجا برده و در کجا پنهان کرده است و سپس اسامی کسانی را که در دولت نهم و دهم با وی هم دست بودند را افشا کند نه اینکه بخواهد با نامه نوشتن به نمایندگان دست به فرافکنی بزند.

:
نماینده مردم اردبیل با اشاره به همزمانی نامه زنجانی و دیدار نمایندگان با وی در اوین گفت: به نظر من نامه زنجانی به نمایندگان و دیدار بهارستانی‌ها با وی با یکدیگر مرتبط است. زنجانی فرد زرنگی است و می‌خواهد پیش از حضور نمایندگان بستر سازی کند و ذهنیت نمایندگانی را که به اوین می‌روند معطوف به آنچه در متن نامه آمده است، کند و آنها را از پرسش سوالات اساسی خود باز دارد. البته این احتمال هم می‌رود که در متن نامه اش وعده و وعیدهایی هم داده باشد.

:
وی در پایان گفت: بنابراین نمایندگان مردم در یک امتحان راستی آزمایی قرار دارند یا تسلیم آنچه در متن نامه زنجانی آمده است می‌شوند و از محکوم کردن وی در جلسه دیدارشان در زندان اوین منصرف می‌شوند یا بر اساس آرمان‌های انقلاب عمل می‌کنند.

:
بابک، متولد دوران دولت محمود احمدی نژاد است و بیش از نیمی از زندگی خود را در وزارت نفت دولت پاکدستان سپری کرده است اما در دولت حسن روحانی در بر همان پاشنه سابق نچرخید و لقب بزرگترین مفسد اقتصادی تاریخ ایران را از آن خود کرد. بی شک بابک در جریان کارهایش تنها نبوده است و پای دست‌های پشت پرده هم به میان خواهد آمد اما اینکه چه زمانی بابک قفل سکوتش را می‌شکند، مشخص نیست و تنها آنچه که قابل رویت است در مورد او، شکایت هایی است که همچنان باقی است!

./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید