امروز: چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۱ Wednesday, 12 May 2021

روایت قشقاوی از 19 ایرانی زندانی در آمریکا

روایت قشقاوی از ۱۹ ایرانی زندانی در آمریکا

معاون کنسولي و امور ايرانيان وزارت امور خارجه به زنداني ايرانيايي که در زمينه تحريم در زندان هاي آمريکا به سر مي برند اشاره کرد و گفت : 19 ايراني در آمريکا بعنوان زنداني سياسي گرفتار شده اند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ حسن قشقاوي عصر پنجشنبه در حاشيه اردوي آموزشي ، سياسي فعالان تشکل هاي دانشجويي با عنوان (من انقلابي ام ) در مشهد تصريح کرد: اين امر ناشي از تحريم ظالمانه است وتمام اين افراد بي گناه هستند .
:
به گزارش ایرنا وي ادامه داد: همانطور که بخشي از ايرانيان طي يکي ، دو سال اخير دربرخي کشورهاي آسياي جنوب شرقي ازاد شدند اميدواريم هر چه زودتر اين افراد هم آزاد شوند.
:
وي تصريح کرد: اين موضوع از طريق مسيرهاي مشخص موجود بين ايران و آمريکا از جمله سفارتحانه هاي کشورهاي ديگر در دست پيگيري است .
:
به گفته وي ، علاوه بر اين تعداد سه تا چهار زنداني ديگر که حامل گذرنامه ايراني بوده اند و ما آنها را ايراني مي دانيم نيز هستند که پيگيري ها همچنان در حال انجام است.
:
وي ادامه داد : با اين حال هم اکنون دغدغه اصلي وزارت امور خارجه آزادي 19 زنداني است که به ناحق در آمريکا زنداني شده اند.
:
معاون وزير امور خارجه در بحث محدوديت تحصيل دانشجويان ايراني در رشته هاي فيزيک هسته اي در خارج کشور و تاثير برجام بر اين موضوع هم گفت : اعمال محدوديت در برخي رشته ها و دانشگاه هاي غربي براي دانشجويان ايران جايگاه قانوني و منطقي نداشت وبرگرفته از روحيه اي تبعيض آميز نسبت به دانشجويان بود.
:
وي با بيان اينکه به اعتقاد ما علم ميراث مشترک بشريت و حاصل خرد جمعي است و تعلق به هيچ کشور خاصي ندارد ، اظهار کرد : در اين رابطه مذاکراتي را با برخي کشورها چون نروژ داشته ايم وبحث محروميت برخي دانشجويان را مطرح و پيگيري کرده ايم.
:
وي عنوان کرد : با روند کنوني اميدواريم ديگر اين موضوع تکرار نشود و انتظار است توافق تاثير مثبتي روي اين اقدام تبعيض آميز گذاشته و محدوديتي براي تحصيل دانشجويان ما در رشته اي مورد علاقه شان ايجاد نکنند.
:
صدور ويزاي فرودگاهي به زائران عراقي در فرودگاه مشهد
:
معاون کنسولي، امور مجلس و ايرانيان وزارت اموخارجه از صدور ويزاي فرودگاهي براي زائران و مسافران عراقي در فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد از اول آبان ماه خبر داد.
:
حسن قشقاوي گفت : اين اقدام ويژه براي زائران و مسافران عراقي نخستين بار است که با تمهيدات نمايندگي وزارت امورخارجه در شمال و شرق کشور در مشهد به اجرا در مي آيد.
:
وي با بيان اينکه اين اقدام گام موثري در تسهيل و ارتقاي سفرهاي زائران و مسافران عراقي به مشهد است ،گفت : ما همواره خواستار لغو ويزا بين دو کشور بوده ايم و همچنان هم اين موضوع مورد تمايل و خواست جمهوري اسلامي از مسوولان عراقي است.
:
قشقاوي گفت : ايران آمادگي کامل براي لغو ويزا بين دو کشور را داراست در عين آنکه هم اکنون در اقليم کردستان عراق لغو ويزاي يک سويه انجام شده و ايراني ها براي ورود به اقليم کردستان عراق نياز به ويزا ندارند.
:
معاون وزير امور خارجه گفت : تاکنون در دولت مرکزي عراق اين لغو ويزا صورت نگرفته و ماهم به طور متقابل هنوز نسبت به اين امر اقدام نکرده ايم .
:
وي با بيان اينکه بعد از سفر اخير وزير امور خارجه کشورمان به عراق شاهد رشد خوبي در زمينه صدور ويزا براي گذرنامه هاي سياسي و خدمت بوده ايم و ويزاي در اين بخش بين دو کشور لغو شده است ابراز اميدواريم کرد : موضوع صدور ويزا براي گذرنامه هاي عادي هم لغو شود.
:
قشقاوي در پاسخ به سووالي در زمينه ايرانيان زنداني در ساير کشورها گفت : هم اکنون آمار اين زندانيان از سه هزار و 700 نفر طي دو سال قبل به يک هزار و 200 نفر رسيده که بيانگر توفيق خوب وزارت امور خارجه در رهايي زندانيان ايراني است.
:
معاون وزارت امور خارجه با بيان اينکه با برخي کشورها نيز توافقنامه انتقال محکومين داريم عنوان کرد : اين توافقنامه با عراق به تصويب نهايي رسيده و در ترکمنستان هم تصويب شده و الان در نوبت رسيدگي در مجلس است.
:
وي افزود : علاوه بر اين پارسال نيز 52 زنداني ايراني از زندانيان ترکمنستان آزادي شدند.
:
وي تصريح کرد : بحث آزادي زندانيان ايراني در خارج از کشور در چارچوب انتقال محکومين در قالب توافقنامه و نيزخارج از توافق روند خوبي دارد .
:
قشقاوي در ادامه تاکيد و توصيه کرد : افراد از انجام هر اقدام و عمل مجرمانه که منجر به زنداني و محکوم شدن آنان شود پرهيز کرده و ضمن حفظ عزت و آبروي خود مرتکب رفتاري نشوند که مسوولان کشور را درگير نمايند.
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید