امروز: شنبه، ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۱ Saturday, 4 February 2023

رییس‌جمهور: توافق بشود یا نشود باید یکسری کارها انجام شود

رییس‌جمهور: توافق بشود یا نشود باید یکسری کارها انجام شود

رییس‌جمهور با اشاره به اقدامات دولت در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری گفت: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانیم مشکلات را پشت سر گذاشته و امیدی را که در جامعه ایجاد شده، به یک حرکت پرشتاب اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تبدیل کنیم.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی در ضیافت افطار با استانداران و معاونین وزرا با اشاره به قرار گرفتن در آستانه دو سالگی آغاز بکار دولت تدبیر و امید اظهار کرد: دولت در شرایطی کار خود را آغاز کرد که با انبوهی از تعهدات و بدهی مواجه بود و شاهد معضلات متعددی در بخش اقتصاد از جمله رکود، تورم، ناپایداری و عدم آرامش در بازار بودیم. هنوز هم معضلات فراوانی باقی مانده که حل و فصل آن‌ها به زمان زیادی نیاز دارد. وی با اشاره به اقدامات انجام شده طی حدود ۲ سال گذشته و قدردانی از تلاش تمام مسئولان دستگاه‌های مختلف، گفت: خوشحالیم که با لطف خدا توانستیم امید و آرامشی در جامعه بوجود بیاوریم و مردم باوجود ادعای اقلیتی خاص، احساس آرامش و امید به آینده می‌کنند.
:
وی گفت: بخش زیادی از فرصت دولت صرف حل و فصل معضلات و مشکلاتی است که از گذشته به این دولت به ارث رسیده و امیدواریم بتوانیم شرایطی به وجود بیاوریم که فشار بر مردم کمتر شود. رییس‌جمهور با ابراز امیدواری نسبت به حل و فصل موضوع هسته‌ای بر مبنای اصول مشخص شده، گفت: البته حل و فصل به این معنا نیست که پس از آن همه مشکلات برطرف خواهد شد، بلکه ده‌ها مشکل دیگر وجود دارد که باید در مسیر رفع آن‌ها نیز تلاش کنیم و حل و فصل موضوع هسته‌ای صرفاً مسیر را برای حرکت و تلاش اصلی دولت به منظور رفع مشکلات کشور هموارتر می‌کند.
:
وی تصریح کرد: با وحدت، همدلی و فداکاری، مشکلات موجود قابل حل و فصل است و حمایت‌های مقام معظم رهبری، پشتوانه دولت در این مسیر می‌باشد. وی گفت: در صورت توافق و یا عدم توافق باید یکسری کارها، حتماً مد نظر بوده و انجام شود و این کارها بر عهده همه مسئولان است که البته تصمیم‌گیری‌های اصلی در این خصوص اتخاذ شده و ما باید آن‌ها را اجرایی و عملیاتی کنیم. یکی از این کارها واگذاری طرح‌های نیمه تمام عمرانی با شرایط آسان و قانونی به مردم است. انجام این کار هم اشتغال ایجاد می‌کند و هم آن طرح‌ها در زمان معقولی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسند.
:
روحانی رفع مشکل بدهکاران بانکی به خاطر شرایط نابسامان اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و گفت: برخی از بدهکاران بانکی در شرایط نامناسب اقتصادی کشور و وضعیت بین‌المللی به این بدهی‌ها مبتلا شدند و باید راهی یافت تا مسایل آن‌ها با بانک‌ها حل و فصل شود. وی گفت: امسال درآمد دولت نسبت به مصوب بودجه فاصله زیادی دارد؛ بنابراین باید هم در زمینه اجرایی تا جایی که امکان دارد صرفه‌جویی شود و از آن مهم‌تر این‌که در این شرایط رونق را با استفاده از پتانسیل بخش غیردولتی ایجاد کنیم.
:
وی افزود: باید مسیر صادرات غیرنفتی را هموار کرد و در این زمینه استان‌ها و مناطق آزاد می‌توانند فعال شوند. همه تلاش ما باید این باشد تا امسال، تحرکی در بخش غیردولتی ایجاد کنیم. از سوی دیگر باید شرایط را هموار کنیم تا سرمایه‌های خارجی را جذب کرده و مسیر رونق اقتصادی را هموار سازیم. رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) با بیان این‌که «زندگی همه ائمه هدی(ع) برای همه ما درس، راه و راهنمایی است»، اظهار کرد: زندگی امام حسن(ع) به ما نشان می‌دهد که اگر مسئولی وظیفه‌ای را احساس کرد ولو این‌که در شرایطی که اگر آن مسئولیت را انجام دهد، با مشکلات و زخم زبان توأم می‌شود، نباید در انجام آن وظیفه تردید کند.
:
وی گفت: امام مجتبی(ع) در شرایط حساس تاریخی امانت مسلمین را بر عهده گرفتند که امت اسلامی دچار انشقاق، افتراق و فاصله بود و تصمیم‌گیری در چنین مقطعی بسیار سخت است. البته برخی تصور می‌کنند تصمیم‌گیری برای شهادت سخت است، اما بی‌تردید تصمیم‌گیری برای صلح، سخت‌تر از تصمیم‌گیری برای جنگ است و آمادگی برای نثار آبرو مهم‌تر از نثار جان و خون در راه خدا است.
:
وی گفت: امام حسن(ع) تصمیمی گرفتند که مقام معظم رهبری از آن به عنوان نرمش قهرمانانه یاد کردند. زمانی که امام مجتبی(ع) تصمیم‌ به صلح می‌گیرند یکی از یاران امام علی(ع) پیش ایشان آمد و گفت که ای کاش من مرده بودم و این منظره را نمی‌دیدم و امام در پاسخ وی گفت وقتی دیدم اکثریت مردم این را می‌خواهند نخواستم چیزی که مردم نمی‌خواهند بر آن‌ها تحمیل شود. روحانی تصریح کرد: امام حسن(ع) می‌خواهند به ما یاد بدهند که باید به مصلحت امت و خواست مردم و جامعه توجه کرد و به نفع امت و جامعه اسلامی تصمیم گرفت.
:
وی گفت: امام حسن(ع) کار بسیار بزرگی انجام دادند و در شرایطی که امت اسلامی می‌توانست مضمحل شده و خونریزی ادامه پیدا کند یک تصمیم بسیار مهم برای امت اسلامی اتخاذ کردند، به رغم همه سختی‌هایی که این تصمیم برای ایشان داشت. وی اظهار کرد: شجاعت در مراحل و مقاطع مختلف و در برابر شرایط گوناگون تاریخی معنای خاص خود را دارد و امام مجتبی(ع) آن تصمیم سخت را اتخاذ کردند و ما هم باید راه و مسیر امام مجتبی را دنبال کنیم. در پایان این مراسم استانداران و معاونین وزرا، نماز مغرب و عشا را به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی اقامه و روزه خود را همراه با ایشان افطار کردند.

./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید