امروز: پنج شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹ Thursday, 18 August 2022

رییس جمهور: دولت باشهامت ازحیثیت کشور دفاع می‎‎کند

رییس جمهور: دولت باشهامت ازحیثیت کشور دفاع می‎‎کند

رییس جمهوری با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی، گفت: دولت تدبیر و امید در عین تعامل با سازمان های بین المللی و در کنار نیروهای مسلح با شهامت، قدرت و اقتدار از حیثیت و شرف جمهوری اسلامی ایران دفاع می کند.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ،‌ حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه شنبه در ضیافت افطاری با فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی افزود: جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان به دنبال ساخت سلاح های مخرب و غیرانسانی نبوده و نیست و این ذهنیت سازی های دروغین باید برای جهانیان افشا شود.
:
به گزارش ایرنا رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت و مجموعه نیروهای مسلح تحت امر ولایت فقیه است، گفت: باید در نوع سخن گفتن و حرکت، در صف واحد بوده و سپاه، ارتش، دولت و کارگزاران نظام تحت پرچم ولایت فقیه و فرماندهی واحد، قانون اساسی و قرآن و اهل بیت(ع) حرکت کنند.
:
روحانی با بیان اینکه آمادگی و تجهیز نیروهای مسلح بر مبنای محاسبه موقعیت و محیط پیرامونی و بین المللی است، افزود: این بدین معنی است که جمهوری اسلامی ایران بر مبنای شرایط حاکم بر منطقه و جهان، تهدیدات قابل محاسبه و همچنین اهداف دیگر کشورها که گاهی در تضاد یا رقابت با اهداف نظام است، سطح آمادگی خود را حفظ می کند.
:
رییس جمهوری با اشاره به تجربیات گرانبهای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: آن هشت سال برای ارتش، سپاه ، بسیجیان دلاور و نیروهای انتظامی و مسئولان سیاسی، تجربه گرانبهایی بود اما در عین حال نباید خود را صرفا در آن تجربه 8 ساله محصور نماییم چرا که فضا و شرایط امروز جهان با گذشته تفاوت بسیار زیادی داشته است.
:
روحانی با اشاره به تغییرات استراتژیک سیاسی و نظامی در منطقه و جهان گفت: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح در طول این مدت که کشورهای همسایه با مشکلات بسیار زیادی روبه رو بوده اند، سطح آمادگی و هوشیاری خود را حفظ نمود.
:
رییس جمهوری به تلاش نیروهای مسلح برای افزایش توان دفاعی کشور و ضرورت حفظ این آمادگی های دفاعی اشاره و تأکید کرد: جایگاه جمهوری اسلامی ایران و تلاش نیروهای مسلح باعث شده تا دشمنان نتوانند تهدیدهای نظامی خود را عملی کنند.
:
روحانی ادامه داد: باید از یک طرف برای آمادگی دفاعی کشور، واقعیت های راهبردی و شرایط منطقه و جهان در نظر گرفته شود و از سوی دیگر باید ذهنیت راهبردی را نیز مورد توجه قرار داد.رییس جمهوری تصریح کرد: دشمن تنها سلاح، ماهواره و موشک نمی سازد بلکه ذهنیتی را برای دنیا منطقه و حتی مردم ایران می سازد تا ایران را خطری برای جهانیان نشان دهد.
:
روحانی با تأکید بر اینکه توجه به ذهنیت های راهبردی به اندازه واقعیت راهبردی اهمیت دارد، گفت: زمانی که دشمن می کوشد ذهنیت های غلطی را درباره ایران به جهانیان القا کند ما نیز باید ضمن مقابله با تهدید، با تمام توان بکوشیم این ذهنیت ها را از افکار عمومی جهان پاک نماییم.

رییس جمهوری با بیان اینکه گاهی دشمن به دنبال این است که این دروغ را در بین اذهان عمومی جهان جا بیندازد که حکومت ایران، حکومتی نیست که قدرت تعامل، گفت وگو، مذاکره و ائتلاف با دیگر کشورها داشته باشد، افزود: همه ما در جمهوری اسلامی ایران باید در برابر این تهدیدها آمادگی خود را حفظ نماییم.
:
روحانی حضور نیروی دریایی در آب های بین المللی و همچنین کمک های ایران به کشورهای منطقه که مورد تجاوز تروریست ها قرار گرفته اند را از نمونه پاسخ های عملی کشور در برابر اتهامات بی اساس دشمنان دانست و گفت: برای جمهوری اسلامی ایران شیعه و سنی، یمن، سوریه، لبنان، عراق و فلسطین هیچ فرقی نداشته و ما همواره در کنار مظلومان ایستاده و خواهیم ایستاد.
:
رییس جمهوری با اشاره به تصویب قطعنامه جهان عاری از خشونت و افراط گری، خاطرنشان کرد: تصویب این قطعنامه در سازمان ملل پاسخ قاطعی در برابر ذهنیت سازی های بدخواهان جهان بود و جمهوری اسلامی ایران در حساس ترین شرایط تاریخی توانست این پرچم را به دست بگیرد.
:
روحانی با تأکید بر اینکه تلاش دشمنان برای ایجاد ذهنیت دروغین ساخت سلاح هسته ای در ایران باید برای جهانیان افشا شود، گفت: باید این تبلیغ غلط دشمن را با تمام توان برای جهان افشا نماییم.
:
رییس جمهوری با بیان اینکه مسیر نیروهای مسلح ایران، صلح مقتدرانه است، گفت: تقویت نیروهای مسلح ایران تنها برای ایجاد صلح در منطقه بوده و نیروهای مسلح پشتیبان اقتدار و منافع ملی هستند.
:
روحانی در ابتدای سخنان خود ماه مبارک رمضان را ماه جهاد، روزه، هدایت حق تعالی، ماه نزول قرآن و ولایت دانست و گفت: ماه رمضان در طول 8 سال دفاع مقدس از فضای معنوی و فوق العاده ای برخوردار بود و همچنین عملیات رمضان در سال 61 در همین ماه اتفاق افتاد.
:
رییس جمهوری با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با نیروهای مسلح سایر کشورهای جهان متفاوت است و قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: در برخی از کشورها نیروهای مسلح به خاطر ترس مردم آن کشور مورد احترام هستند این در حالی است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در جامعه دارای منزلت و مقام شامخ هستند.
:
رییس جمهوری ادامه داد: مردم نیروهای مسلح را به عنوان پناه بزرگ برای حفظ کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران و علمدار جهاد و مبارزه در راه خدا می دانند.
:
سردار دهقان: نیروهای مسلح حامی دولت در پیشبرد اهداف نظام و توسعه ملی

پیش از سخنرانی رییس جمهوری، سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت ناامن و بی ثبات کشورهای منطقه، گفت: در حال حاضر ایران از ثبات خوبی بهره مند است و در این فضای امن دولت قادر است تمام برنامه های خود را در اقصی نقاط کشور به اجرا بگذارد.

وی ادامه داد: امروز نیروهای مسلح به عنوان مجموعه نیروهای ولایتمدار با تمام ظرفیت برای خدمت به کشور و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح با تمام توان، حامی دولت در مسیر اهداف نظام و توسعه ملی هستند.
:
سرلشکر فیروزآبادی: جلسه نیروهای نظامی و انتظامی با دولت، جلسه الفت است

سردار سرلشکر حسن فیروزآبادی رییس ستادکل نیروهای مسلح نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوت افطاری رییس جمهوری گفت: نیروهای مسلح با نیت خیر و کسب مجوز از محضر مقام معظم رهبری و با نشاط به این مجلس الفت با دولت آمده است.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح و دولت بازوان ولایت برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی هستند، گفت: امروز شاهد رشد و پیشرفت قابل توجهی در نیروهای مسلح هستیم.

:وی بیان اینکه دلهای همه ما در کشور با هم است و ضمن سپاسگزاری از حمایت های دولت از مجموعه نیروهای مسلح افزود: در حال حاضر دانشمندان مبتکر و خلاق در نیروهای مسلح و وزارت دفاع آماده پیشبرد اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران هستند.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید