امروز: چهارشنبه، ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸ Wednesday, 10 August 2022

سردار ابوحمزه: سپاه از داعش انتقام می‌گيرد

سردار ابوحمزه: سپاه از داعش انتقام می‌گيرد

فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان گفت: سپاه تقاص خون شهيد همداني را از جنايتکاران مي‌گيرد.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز،‌ سردار غلامعلي ابوحمزه در جمع خبرنگاران با اشاره به پيام مقام معظم رهبري پيرامون شهادت سرلشگر پاسدار حاج حسين همداني اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در اين پيام فرمودند «صف آرزومندان جهاد و شهادت، صفي بلند و بنياني مرصوص است و اين رزمنده قديمي در دفاع از حريم اهل بيت(ع) به آرزوي خود نائل آمد و رحمت خدا بر شهيد همداني و بر همه‌ مجاهدان راه حق».
:
به گزارش میزان وي دليل اصلي اهميت سوريه براي ايران را عمق استراتژيک سوريه براي جمهوري اسلامي دانست و گفت: سوريه در نقطه محور مقاومت واقع شده و به دليل دسترسي اين کشور به عراق و لبنان از جايگاه عميق و دقيقي برخوردار است.
:
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان افزود: سوريه از آرمان‌هاي اصلي انقلاب اسلامي از سال 41 و با شروع نهضت رهبر کبير انقلاب بوده است.
:
وي با تأکيد بر اينکه در چهار سال اخير دشمن سعي بر از بين بردن اقتدار جبهه مقاومت در سوريه دارد،‌ بيان کرد: اگر بخواهيم هر کمکي به فلسطين داشته باشيم، سوريه يکي از بسترهاي اصلي در اين زمينه است.
:
*ايجاد داعش براي مقابله با اسلام ناب

ابوحمزه به خاطرات هيلاري کلينتون در ايجاد داعش توسط خود آمريکا اشاره کرد و ادامه داد: سال 2006 داعش را خود آنها ايجاد کردند تا در مقابل اسلام ناب محمدي بايستند.
:
وي تصريح کرد: مقام معظم رهبري نيز فرمودند اسلام آمريکايي در مقابل اسلام ناب قرار گرفته تا در راستاي منافع استکبار اقدام کند.
:
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان يادآور شد: دشمنان با فراخوان از تروريست‌ها در بيش از 40 کشور در پي ضربه زدن به انقلاب اسلامي هستند که بايد مراقب بود.
:
وي با اشاره به هماهنگي اخير ايران،‌ روسيه،‌ سوريه و عراق در از بين بردن داعش اظهار کرد: غربي و آمريکا نسبت به اين هماهنگي عکس‌العمل نشان دادند و اين در حالي است که در دو سال گذشته آمريکا ادعاي برخورد با داعش را داشت.
:
ابوحمزه گفت: سوريه با توجه به اهميت و شرايط خاص حدود دو درصد جمعيت شيعه را دارد و ما بنا به تکليف در سوريه فعاليت داريم.
:
وي به نقش سرلشگر پاسدار شهيد همداني در سوريه بيان کرد: اگر نقش و رهنمود‌هاي ايشان نبود احتمال سقوط سوريه وجود داشت.
:
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان ادامه داد: سردار همداني با استفاده از تجربه موفق انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و با علم،‌ تجربه، و ايمان کاري انقلابي را با کمک مردم،‌ ارتش و جوانان سوريه شکل داد.
:
وي خاطر‌نشان کرد: با انتقال تجربه 36 ساله انقلاب از طريق شهيد همداني سوريه مرحله به مرحله پاکسازي شد و اکنون شاهد فرار تدريجي و تسليم تروريست‌ها هستيم.
:
ابوحمزه با بيان اينکه بيش از سه سال نقش‌‎آفريني سردار همداني توانست حرکت عظيم را در سوريه شکل دهد، افزود: دشمنان نيز بارها به نقش مهم سردار همداني اشاره کرده‌اند.
:
وي با اشاره به 19 سال آشنايي با سردار همداني، بيان کرد: در طول اين مدت نکات بسيار برجسته‌اي در وجود ايشان ديدم که بايد منعکس شود تا مردم بدانند چه عواملي باعث اوج گرفتن اين شهيد شد.
:
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان ياد‌آور شد: سردار همداني مسئوليت‌هاي مختلفي را در طول خدمت پربارشان داشتند و جانشيني فرماندهي در قرارگاه امام حسين(ع) آخرين سمت ايشان بود.
:
*دشمن‌شناسي و مردم‌داري ويژگي‌ بارز سردار همداني

وي در تشريح شاخص‌هاي اخلاقي و انساني شهيد سردار همداني تصريح کرد: ايشان ايمان و اعتقاد قلبي نسبت به انقلاب،‌ اسلام و ولايت داشتند به طوري که در اين باور در تمام کلمات و عبارات او ديده مي‎شد.
:
ابوحمزه اخلاص را از ديگر شاخصه‌هاي مهم سردار همداني برشمرد و افزود: اين شهيد بزرگوار همه کار‌ها را براي خدا و با خلوص نيت انجام مي‌داد.
:
وي با تأکيد بر اينکه سردار همداني مطيع امر ولايت بودند،‌ بيان داشت: ولايت‌پذيري از ويژگي‌هاي برجسته سردار بود و هيچ گاه حتي يک قدم جلوتر و يا عقب‌‌تر از رهبري حرکت نکردند.
:
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان با بيان اينکه خستگي‌ناپذيري، دشمن‌شناسي و مردم‌داري از نکات بارز اين شخصيت بزرگوار بود، گفت: با وجود مسئوليت‌هاي سنگين اين شهيد بزرگوار هيچ گاه از خانواده غافل نبودند.
:
وي با بيان اينکه مجموع وي‍ژگي‌هاي شاخص سردار همداني وي را به اوج رساند،‌ خاطر‌نشان کرد: ايشان قريب به 40 سال در خدمت انقلاب بودند و خدمات بزرگي را ارائه کردند.
:
ابوحمزه تأکيد کرد: معتقدم شخصيت بزرگي را از دست داديم که متعلق به جبهه مقاومت و مستضعفان جهان بود.
:
وي با اشاره به گفته‌هاي فرزند شهيد در آخرين ديدار با پدرش افزود: سردار همداني همچون شهيد احمد کاظمي در ماه‌هاي اخير در تمام سخنانش ضمن ياد از شهدا؛ براي شهادت لحظه‌شماري مي‌کرد.
:
*يکشنبه پيکر مطهر سردارهمداني وارد زادگاهش مي‎شود
:
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان با اشاره به برنامه‌هاي استقبال و تشييع پيکر پاک سردارهمداني گفت: ساعت 17 روز يکشنبه پيکر شهيد همداني به فرودگاه همدان منتقل خواهد شد و با استقبال مردمي از ميدان سپاه به حسينيه ثار‌الله سپاه همدان منتقل مي‌شود.
:
وي ادامه داد: پس از اقامه نماز مغرب و عشا قرائت زيارت عاشورا با حضور علاقمندان برگزار مي‌شود و ساعت 20:45 پيکر پاک شهيد به درخواست جوانان و دانشجويان به مسجد دانشگاه بوعلي منتقل خواهد شد و سپس به سپاه انصار‌الحسين(ع) بازگردانده مي‌شود.
:
* دوشنبه 9 صبح پيکر شهيد تشييع مي‌شود

ابوحمزه از تشييع پيکر پاک شهيد همداني با حضور مردم ولايتمدار همدان در ساعت 9 صبح دوشنبه از ميدان امام خبر داد و افزود: فرمانده کل سپاه پاسداران سخنران اين مراسم خواهد بود و نماينده ولي فقيه در همدان نيز بر پيکر پاک شهيد نماز مي‌خواند.
:
وي خاطر‌نشان کرد: به دليل علاقه خاص شهيد به آيت‌الله موسوي همداني؛ پيکر پاک ايشان در جوار اين عالم گرانقدر به خاک سپرده مي‌شود که در آينده يادمان شهيد نيز در اين مکان ايجاد خواهد شد.
:
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان تصريح کرد: در تلاشيم حاج صادق آهنگران نيز به عنوان مداح در مراسم و در آستانه ماه محرم حضور داشته باشند و اين مراسم حداکثر تا ساعت 12 ظهر پايان مي‌يابد.
:
وي با اشاره به برگزاري مراسم ختم شهيد همداني بيان کرد: مراسم ختم سردار شهيد همداني ساعت 15 تا 17 روز دوشنبه و با حضور دادستان کل کشور به عنوان سخنران ويژه برگزار مي‌شود.
:
ابوحمزه به برگزاري مراسم هفتم شهيد سردار همداني پنج‌شنبه اول محرم اشاره کرد و گفت: اين برنامه نيز با حضور فرماندهان رده بالاي سپاه و سخنرانان ويژه برگزار خواهد شد.
:
وي ادامه داد: برنامه‌هاي ديگري نيز در شهرستان‌ها و ساير استان‌ها به تناسب برگزار مي‌شود و 9 کميته نيز براي برگزاري اين مراسم ايجاد شده است.
:
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان تأکيد کرد: رسانه‌ها بايد دو کتاب «مهتاب خين» و «تکليف است؛ برادر» اين شهيد بزرگوار را در راستاي شناساندن ابعاد شخصيتي ايشان به جامعه معرفي کنند.
:
*سپاه تقاص خون شهدا و به ويژه سردار همداني را از جنايتکاران مي‌گيرد

وي در پاسخ به سئوالي در خصوص طراحي قبلي براي اين اقدام تروريست‌ها بيان کرد: مأموريت کلي سپاه نقش مستشاري در سوريه است و سردارهمداني نيز در اين مسير به شهادت رسيدند.
:
ابوحمزه با تأکيد بر اينکه سپاه تقاص همه شهيدان و به ويژه سردار همداني را خواهد گرفت،‌ گفت: سپاه تروريست‌ها را يک جا مجازات مي‌کند و چنان درسي به آن‌ها خواهد داد که عبرت بگيرند.
:
وي با اشاره به لغو عزاي عمومي به مناسبت شهادت سردارهمداني اظهار کرد: با وجود تصويب اين موضوع، شوراي عالي امنيت ملي ضرورتي بر اعلام عزاي عمومي و تعطيلي با توجه به شرايط کنوني کشور نديد.

:
./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید