امروز: جمعه، ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴ Friday, 3 February 2023

سعادت: در گذشته با اعتراضات به خشک شدن دریاچه ارومیه برخورد میشد

سعادت: در گذشته با اعتراضات به خشک شدن دریاچه ارومیه برخورد میشد

استاندار آذربايجان‌غربي خاطرنشان كرد: در گذشته با تفنگ و سرنيزه با اعتراض‌كنندگان به خشك شدن درياچه اروميه برخورد مي‌شد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، مهندس سعادت در پنجمين نشست فرهنگي و اجتماعي طرح احياي درياچه اروميه با بيان اينكه در گذشته با تفنگ و سرنيزه با اعتراض كنندگان به بحث خشك شدن درياچه اروميه برخورد مي‌شد، افزود: امروز شاهد هستيم كه فضاي امنيتي گذشته راجع به درياچه اروميه به يك فضاي فرهنگي و اجتماعي تبديل شده است و دولت يازدهم با برگزاري كنفرانس ها و همايش هاي علمي و با تكيه بر مشاركت مردم و كشاورزان بدنبال رفع مشكل خشك شدن درياچه اروميه است.

:

سعادت ادامه داد: خشك شدن درياچه اروميه مشكلات مضاعفي را براي آذربايجان غربي بوجود آورده كه در تلاش هستيم با حمايت‌هاي شخص رئيس جمهور كه دلسوزي خاصي نسبت به موضوع درياچه اروميه دارند، و همچنين با كمك مردم و كشاورزان اين مشكل را از پيش رو برداريم.

وي در ادامه از دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي روستاها در استان خواست تا با آگاهي‌بخشي به مردم و روستاييان در خصوص پيامدهاي خشك شدن درياچه اروميه، از آنها براي همكاري و مشاركت بيشتر در برنامه هاي احياي درياچه اروميه دعوت كنند.

:

سعادت به عوامل تاثیرگذار در بحث احیای دریاچه ارومیه  هم اشاره كرد و گفت: گذر از کشاورزی سنتی به مدرن و مکانیزه به همراه توسعه شیوه های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی و باغات بویژه اراضی حاشیه دریاچه ارومیه از مهمترین برنامه‌های اثربخش در روند احیای دریاچه است که برای تحقق این موضوع، برنامه‌ریزی‌های لازم در استان صورت گرفته است.

:

استاندار آذربايجان در بخش ديگري از سخنان خود به انحلال سازمان مديريت و برنامه‌ريزي در دولت قبل اشاره كرد و افزود: انحلال سازمان مديريت و برنامه ريزي، در حقيقت دست اندازي در نظام برنامه ريزي كشور بود و ايجاد اختلال در نظام اجرايي، سرمايه گذاري، توليد و گردشگري را بدنبال داشت.

سعادت اضافه كرد: در دولتهاي نهم و دهم، درامدهاي بسيار زيادي از فروش نفت بدست آمد، اما معلوم نيست اين پول ها در كجا سرمايه گذاري شده است؟

:

وي همچنين گفت: دولتهاي نهم و دهم با كاغذ پاره خواندن تحريم ها باعث شد كه تعامل  و ارتباط كشورو همچنين ارتباط نظام بانكي كشور با دنيا قطع شود بطوريكه الان سرمايه گذاران خارجي نمي توانند پول و سرمايه خود را براي سرمايه گذاري  وارد كشور  كنند و نقل و انتقال پول نيز از طريق صرافي ها نامطمئن و داراي هزينه هاي بالاست.

:

سعادت ادامه داد: دولتهاي نهم و دهم كه خود را پاكدست معرفي مي‌كرد، امروز شاهد هستيم كه فسادهاي اقتصادي و مالي به بار آورده است.

استاندار آذربايجان غربي در ادامه سخنان خود به پایین بودن شاخص های توسعه در آذربایجان غربی در مقایسه با سایر استانها نیز اشاره کرد و گفت: استان آذربایجان غربی جزو استان های کمتر توسعه یافته کشور است و از لحاظ شاخص هایی مانند سلامت، درآمد سرانه، آموزش و صنعت وضعیت نامناسبی دارد که رفع و جبران این عقب‌ماندگی ها نیازمند برنامه ريزي و اهتمام جدي مسئولان است.

./.

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید