امروز: شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۵ Saturday, 15 May 2021

سفیر ایران در فرانسه: شکست مذاکرات به نفع هیچ‌کس نیست

سفیر ایران در فرانسه: شکست مذاکرات به نفع هیچ‌کس نیست

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه با تاکید بر اینکه “حربه‌ی تحریم علیه ملت بزرگ ایران کارایی ندارد”، گفت: برهمین اساس غربی‌ها ناچار به تغییر رویکرد و به رسمیت شناختن حقوق مشروع ایران شدند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، “علی آهنی”، در نشست مطبوعاتی با جمعی از خبرنگاران فرانسوی در محل نمایندگی ایران در پاریس، در خصوص موضوع هسته ای به سوالات آنها پاسخ گفت. در این نشست که خبرنگاران و مسئولین رسانه‌های مختلف دیداری، شنیداری و مکتوب فرانسوی حضور داشتند، آهنی با اشاره به آخرین دور مذاکرات وین بین کشورمان با گروه 1+5 ، حضور وزرای خارجه در هفته گذشته و حضور مجدد آنها در هفته جاری در وین را، نشان‌دهنده اهمیت این موضوع برای همه کشورها و رسیدن به یک توافق محکم و اطمینان‌بخش برای دو طرف دانست.

:
وی ادامه داد: منظور از توافق محکم و اطمینان‌بخش، توافقی است که ضمن رعایت خطوط قرمز، منافع طرفین در آن لحاظ شده باشد و راه‌حل دیپلماتیک مورد توافق همه طرف‌ها را ادامه دهد. آهنی با ابراز خوش‌بینی از حصول توافق نهایی، ابراز کرد: از زمان بیانیه لوزان همه طرف‌ها با جدیت برای فراهم کردن زمینه جهت رسیدن به توافق نهایی تلاش کرده اند زیرا این توافق برای دو طرف مهم است. وی افزود: مهم آن است که روند مذاکرات ایجاد شده متوقف نشود و تلاش می‌شود که برای رسیدن به توافق در روزهای آینده ادامه یابد زیرا توقف و شکست مذاکرات به نفع هیچ کس نیست.
:
سفیر کشورمان در پاریس در ادامه اظهار داشت: ما نیز خواهان توافق خوب، محکم، منصفانه و اطمینان‌بخش که تضمین کننده حقوق مشروع ایران باشد، هستیم. جمهوری اسلامی ایران همواره و از ابتدا به راه حل عادلانه مبتنی بر مذاکره و دیپلماسی معتقد بوده است. آهنی در ادامه به ماهیت برنامه‌های صلح‌آمیز کشورمان اشاره کرد و افزود: با وجود تبلیغات بی‌اساس رژیم صهیونیستی، جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال بمب هسته‌ای نبوده و نیست و اعتقادی هم به بازدارندگی هسته‌ای و اینکه بمب هسته‌ای موجب تضمین امنیت کشور می‌شود، ندارد. بر همین مبنا جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو مسئولیت‌پذیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ابتدا همکاری بیشتری را با این آژانس داشته است.
:
آهنی تصریح کرد: همکاری ایران با آژانس نشان از حسن نیت ایران و احترام به تعهدات خویش دارد. گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز ماهیت صلح‌آمیز بودن برنامه‌های صلح‌آمیز ایران را تایید کرده است. وی با رد این تحلیل که ایران به خاطر تحریم‌ها پای میز مذاکره آمد، گفت: ایران حتی قبل از تحریم‌ها در سال 2003 مذاکره در خصوص برنامه هسته‌ای خود را آغاز کرد و همواره از ابتدا به دنبال یافتن راهی بود که هم ایران بتواند برنامه کاملا صلح‌آمیز هسته ای خود را ادامه دهد و هم نگرانی‌های طرف مقابل را برطرف کند. خوشبختانه غرب به این حقیقت پی برد که حربه تحریم علیه ملت بزرگ ایران کارایی ندارد و ناچار به تغییر رویکرد و به رسمیت شناختن حقوق مشروع ایران شد.
:
وی با اشاره به تلاش‌های بیهوده و بی‌اساس رژیم صهیونیستی به منظور تهدید وانمود کردن ایران و اینکه زمان دستیابی ایران به بمب اتمی نزدیک است، ادامه داد: دنیا به بی‌اساس بودن این تبلیغات پی برده و روشن است که ایران کشوری مسئولیت‌پذیر و از اولین کشورهای امضاءکننده پیمان عدم اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی بوده است و به دنبال بمب نیست و همواره ایده منطقه خاورمیانه عاری از سلاح‌های هسته ای را دنبال می‌کند.
:
سفیر کشورمان در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه 1 فرانسه در مورد خطوط قرمز ایران گفت: خطوط قرمز ایران درخواست‌های زیاده‌خواهانه و ورای مفاد بیانیه لوزان و تعهدات پیش‌بینی شده برای سایر اعضای معاهده عدم اشاعه هسته‌ای(NPT ) از سوی برخی کشورها به‌ویژه آمریکا است. در این نشست سایر خبرنگاران فرانسوی نیز سوالات مختلفی را در خصوص اهداف رژیم صهیونیستی، چگونگی لغو تحریم‌ها، روابط ایران و فرانسه، اوضاع منطقه خاورمیانه، تاثیر توافق هسته‌ای بر روی بحران‌های منطقه‌ای، روابط ایران و روسیه، اوضاع سوریه و عراق و مبارزه با تروریسم مطرح کردند که پاسخ های لازم از سوی سفیر کشورمان داده شد.
:
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید