امروز: پنج شنبه، ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹ Thursday, 9 February 2023

سه وعده تخم‌مرغی دولت که عملیاتی نشد

سه وعده تخم‌مرغی دولت که عملیاتی نشد

طلاکش اضافه کرد: همچنین قرار بود مرغ چربی‌دار مازاد مرغ‌داران توسط شرکت پشتیبانی اموردام خریداری شود که تاکنون حتی یک کیلوگرم مرغ نیز از مرغ‌داران خریداری نشده است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ به ۲۲۰۰ تومان رسیده، گفت: ۵۰ میلیارد تومانی که قراربود در اختیار صندوق حمایت از صنعت طیور قرار بگیرد صرف تنظیم بازار پرتقال شد.
:
سید فرزاد طلاکش در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه قرار بود روز گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار درباره وضعیت صنعت تخم‌مرغ تصمیم‌گیری شود، اظهارداشت: ستاد تنظیم بازار با بی‌تفاوتی از کنار این مساله گذشت ضمن اینکه اصلا نیازی به برگزاری جلسه نیست چراکه سال گذشته مسایل فنی در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح و با صرف  ساعت‌ها وقت، در نهایت مصوبه‌ای حاصل شد.
:
وی با بیان اینکه مسئولان همان تدابیری را که سال گذشته اتخاذ شده انجام دهند، گفت: پارسال قرار بود ۵۰ میلیارد تومان بعنوان سرمایه در اختیار صندوق حمایت از صنعت طیور قرار بگیرد که ۱۰ ماه طول کشید تا این مبلغ در اختیار وزارت جهاد کشاورزی گرفت و آنجا هم با سومدیریت‌هایی که اتفاق افتاد این مبلغ برای تنظیم بازار پرتقال شب عید در اختیار سازمان تعاون روستایی قرار گرفت.
:
طلاکش اضافه کرد: همچنین قرار بود مرغ چربی‌دار مازاد مرغ‌داران توسط شرکت پشتیبانی اموردام خریداری شود که تاکنون حتی یک کیلوگرم مرغ نیز از مرغ‌داران خریداری نشده است.
:
وی با بیان اینکه همچنین قرار بود ذخیره گردشی تخم‌مرغ حداقل به میزان ۱۰ هزار تن انجام شود، گفت:تا امروز حتی یک عدد تخم‌مرغ نیز خریداری نشده است بنابراین در حال حاضر نیازی به تشکیل جلسه تنظیم بازار نیست چراکه در آن جلسه بازهم همین حرف‌ها تکرار خواهد شد. ‌
:
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار با اشاره به سخنان برخی مسئولان مبنی بر خرید تضمینی تخم مرغ مازاد تصریح کرد: با حرف زدن چیزی درست نمی‌شود و اگر قرار است کاری انجام شود باید همین امروز که صنعت نیاز دارد انجام شود در غیر این‌صورت صنعت مرغ‌ تخم‌گذار از بین خواهد رفت.
:
خسارت بیش از ۸۰۰ میلیارد تومانی صنعت مرغ تخم‌گذار در سال ۹۳

طلاکش با بیان اینکه صنعت مرغ تخم‌گذار طی سال ۹۳ بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده است، گفت: در حال حاضر ما روزانه ۶۰۰ تن تخم‌مرغ مازاد داریم و به عبارتی با ۲۵ درصد اضافه تولید مواجه هستیم.
:
وی ادامه داد: با توجه به اینکه هم اکنون در فصل بهار قرار داریم و به تدریج نیز مدارس رو به تعطیلی می‌روند و هوا هم گرم می‌شود مصرف تخم‌مرغ با کاهش ۱۵ درصدی مواجه است.
:
طلاکش قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ را درب مرغ‌داری ۲۲۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت تمام شده تولید این محصول ۴۱۰۰ تومان است و تولیدکنندگان در هرکیلوگرم تولید ۱۹۰۰ تومان ضرر می‌کنند.
:
وی با بیان اینکه کانون سراسری مرغ تخم‌گذار و اتحادیه میهن طی نامه‌ای در خواست ملاقات ۳۰ نفر از مرغ‌داران  با وزیر جهاد کشاورزی را مطرح می‌کنند، اضافه کرد: اگر چنین اجازه‌ای داده نشود هفته آینده مرغ‌داران جلوی درب وزارت جهاد کشاورزی تجمع خواهند کرد.

:
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید